SF tim
* 09.05.2021. 06:52:08
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 178   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Šalter za žalbe&kukanje  (Pročitano 862258 puta)
0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 17.07.2008. 01:29:32 »

Mislim ja na vas, zato sam i otvorio kuku-temu. Mr. Green
Kad se malo izjadamo nekome, bar malo nam lakne (uglavnom). pozdrav
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 66
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 17.07.2008. 07:05:39 »

MINIMALAN BROJ KVAROVA U JEDNOM STANU
JE POZITIVAN BROJ RAZLIČIT OD NULE.

Da pojasnimo, nemoguće je sve popraviti u stanu, uvek vam ostaje nešto što je pokvareno. Odnosno, ma koliko se trudili da otklanjate kvarove uvek vam se nešto novo pokvari. Konkretno, dva dana nakon što sam popravio česmu u kupatilu pokvario se vodokotlić. Nakon nedelju dana jurnjave za "plovkom" koji je "crko" u vodokotliću kvar je bio otklonjen, ali su se u međuvremenu pokvarile roletne, popravka roletni prozrokovala je kvar na TV-u i td.

U očajanju konsultovana je stručna literatura "MARFIJEVI ZAKONI I" i "MARFIJEVI ZAKONI II" međutim nije pronađeno nista na datu temu. Daljim izučavanjem pojave došlo se do zaključka da postoji takozvana "KVAR-KONSTANTA-STANA". Odnosto to je broj kvarova koji je najverovatniji za dati stan. Za stan u kome živim KVAR-KONSTANTA je 2.5. Da, ovo nije nužno ceo broj, odnosno postoje i polupokvareni uređaji. Primer za polupokvaren uređaj u ovom stanu je TV kome šeta slika, ali se odmerenim udarcem po kućištu slika smiruje.
Pošto je problem definisan postavlja se pitanje njegovog rešavanja. Iz detaljnog posmatranja uočene pojave kao i iz raznih eksperimenata izvedeni su sledeći zaključci.

a) Taktika "dizanja ruke od svega" ne pomaze pošto se nakon izvesnog vremena u toku koga se broj kvarova zadržava na KVAR-KONSTANTI, dešava lavinski efekat, odnosno broj kvarova u stanu raste aritmetičkom progresijom.

b) Pokušaji da se otklone svi kvarovi u stanu takođe su uzaludni, ulaže se puno energije, vremena i novca a takvom užurbanom aktivnošću samo se generišu novi kvarovi u stanu.

c) Neophodno je determinisati KVAR-KONSTANTU stana i pokušavati zadržati broj kvarova na toj cifri, odnosno uvek imati ponešto pokvareno u stanu, najbolje nešto nebitno (recimo odvaljenu kvaku na vratima) a popravljati samo važne stvari. Ovako se štedi vreme i novac a i čuvaju se ostale stvari na najbolji mogući način od kvarova.

d) Najbolja taktika je čuvati polupokvarene stvari, takve stvari ipak još uvek funkcionišu, znači nije neophodno popraviti ih a utiču na KVAR- KONSTANTU stana. Primer za ovo je gore pomenuti TV koji radi na udarac brat bratu već skoro godinu dana, a od pre otprilike mesec dana i luster radi na sličnom principu (ovakve stvari su pravo blago u jednom stanu i nikako se ne smeju popravljati).

Nadam se da sam ovim razmatranjem pomogao ljudima sa sličnim problemima. Bio bih veoma zahvalan na saradnji po ovom pitanju. Možda su mi promakle neke fundamentalne činjenice. Takođe tražim savet kako da patentiram svoj "pronalazak" kod Marfija. Spreman sam čak prepustiti slavu koja bi sigurno usledila patentiranjem ovog zakona, za sitnu materijalnu nadoknadu koju bih iskoristio za otklanjanje kvarova u stanu.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 44
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 17.07.2008. 08:24:19 »

Suzan, krš od auta? Je l' gori od Trabanta starog 21 godinu (ne, ja se ne žalim, prema svecu i tropar Mr. Green meni dobar dok se kotrlja Very Happy)
Kakva bre operacija? Shocked
Je l' treba neka pomoć, sve što je u našoj moći?
Žao mi je zbog tvoje majke. Crying or Very sad Ali možeš to i ovako da gledaš, dijaliza je nešto što je odavno postala rutina koja veoma pomaže.

Nedostatak love... ma ajde Very Happy, pa to je redovno stanje ogromne većine poštenog naroda Srbije. Posumnjao bih u vaše poštenje da vam se presipa. Laughing
Ostala mi je u sećanju izjava jedne bakice koja je, proslavljajući 50 god. braka reporterki, sva zadovoljna, blistajući, vidljivo srećna rekla: "Dete, ništa lepše nego deliti sirotinju sa onim koga voliš!"
I znaš šta, ja joj verujem.
Moj glof je star 30 godina, do pre cetri godine super ocuvan i garaziran, doduse nije vozen 15 godina. A moj tata je njim obisao celu staru Jugoslaviju, tako da ispada da nije mnogo vozen. Kad sam se udala odlucila sam da ga uzmem a moj muz je prodao svog volvoa da bi ulozio u bolje ocuvan auto. Al' ne lezi vreze, ukradose ga neki klinci i zakucase ga u drvo, od tad nista na njemu ne valja ma koliko ga popravljao a ne isplati se ni da ga prodam.
Vuletova operacija je rutinska, ima kilu na testisu. Ali ipak mi izaziva nervozu, anestezija je to...nebitno, zabrinula bi se da se ne brinem.
Sto se tice moje majke, ona nije vise mlada a imala je jako tezak zivot, volela bih da moze da pozivi starost a da se ne muci.
Novac, ima ga za zivot, ali ga nema za kupovinu stana ili auta, ili ulaganja u neki posao. A ovih zadnjih dana stalno neko nesto trazi, bilo da je u pitanju godisnje odrzavanje zgrade 200 dinara ili 800 din za bubotepca, stalno naviru neki nepredvidjeni racuni bas kad smo resili da stedimo.  Wink
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 17.07.2008. 08:44:50 »

@Suzan
Pa naravno da se brineš zbog operacije koliko god da je rutinska, ja još uvek odlepim i svaki put kad borgić dobije temperaturu. 

@ Master
Jel sme ovaj tekst o stanovima da se distribuira dalje? Mnogo je dobar.

Bivši cimer od mog dragog je bio jedan multpraktičan lik koji im je popravljao sve po stanu u kome su živeli, a i pravio ponešto. Ali mnogo voleo da popravlja stvari, pa ih je popravljao tako da rade otprilike mesec-mesec i po dana, pa da se opet pokvare (da bi on mogao opet da ih popravlja). Problem je nastao kad je tip emigrirao...tačnije nekih mesec dana posle toga.  Very Happy (moguće je da je to jedan od ključnih razloga što se moj dragi ubrzo potom preselio kod mene  Mr. Green)
Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 17.07.2008. 09:18:26 »

golf moje godiste radi po principu kao sto kaze master uvek nesto skripi i ne radi ako nista a ono delimicno a posto se vozi svaki dan stalno nesto i crkava pa ja i stlno nesto popravljam izbegavam majstore sam svoj majstor pa mi zadnjica skoro svakodnevno viri ispod haube
sto se stana tice gospodja ce da sizne od mene jer mi treba oko par meseci nagovaranja i raznih molbi da nesto zavrsim a ima mnogo toga da se zavrsava grrr grrr grrr
sa parama nema problema para nema Twisted Evil Twisted Evil
sve u svemu nije tako lose vazno da se ja i gospoja volemo
a da najveci od svih problema sto ja i gospoja vec skoro 4 god pravimo borgica bez uspeha grrr Evil or Very Mad grrr Evil or Very Mad pa sada pijem neke cajice rakije travarice itd grrr grrr grrr grrr

Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 17.07.2008. 09:24:55 »

Meni taj tvoj golf mnogo liči na mog bivšeg juga...možda su neki rod.  Very Happy

Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 17.07.2008. 09:32:55 »

@Yoda. Teorija za razmisljanje. Imao isti problem sa TV. Palilo je nekih 3 meseca. I onda da da dobije sliku trebalo mu po 1- 2 sata u proseku. Dodje majstor, i kaze otisao neki komp u njemu koji sluzi da mesa boje(mikser valjda). Uzme pare a problem isti. Nagrebem sve po kuci i malo vise, pa kupim novi (ako je novi, jer secate se afera da su uvozili reparirane TV).
E a bolne tacke vikendice i other houses. Vikendicu u Cortanovcima obili, sve odneli, povadili vrata i stokove, odneli krov, razgradili supu sa alatom i masinama pa sem sto su odneli alat i masine poneli i blokove. Cak su iz zida vikendice vadili kablove. Kompletnu ogradu sem kapije odneli a u bunar ubacili mrtvog psa. Keva jedva prezivela kad je videla.
Slicna sudbina sa kucom u selu.
Ovu u Bg niko nedira valjda sto keva zivi ali godine brate. I njoj coskovi setaju, agrede mole za nove.
Na kraju sam poceo "udri brigu na veselje, samo da smo zivi i zdravi"
Posle velike kradje u valjevskom "VIKTORIJA KOMERCU" 32000 DM, Preziveo sam i kradju pasata. Uhvate lopove i sad cujem oslobodjeni. Samo su neovlasceno posudili auto, a on u CG, Video ga u prolazu. Nisam mogao da ga stignem a policija CG kaze da takav ne postoji.
Ma sve po glavi stanovnika.
Sve sto imas je smesno, naspram zdravlja. Shvatio tek na operaciji. Sreca pa nije neka opasna bpljka, ali tek u bolnici covek pocne da se pita sta je vredno.
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 66
Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 17.07.2008. 12:59:56 »

Da, da.
Bolnica revidira mnoge stavove i životne navike. Da je zdravstvo u samo malo boljoj situaciji, ne bi bilo loše u svakom čovjeku vještački, s vremena na vrijeme, izazvati neku 'krizu' koja zahtijeva bolnički tretman, barem jedno 10 dana. Ali da on ne zna da mu ustvari nije ništa već da misli kako je zdravo bolestan (kako kažu lale).

Što se tiče priče o kvar-faktoru, ona nije u potpunosti moja. Nastala je kompilacijom nekoliko odvojenih tekstova i nekih mojih ličnih iskustava. Postavljao sam je na više mjesta i niko se još nije bunio zbog toga.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
peca777
SF friend

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 17.07.2008. 14:11:59 »

sigurno nisu moj jos nije bivsi ali bice jednog dana samo ne znam koje godine Mr. Green
Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 38
Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 17.07.2008. 19:48:35 »

Ja samo hoću sopstveni spaceship sa hyperdriveom...  umm
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 18.07.2008. 01:56:17 »

Menjam kuku od Lade za kuku od Trabanta.
Sifra: kuku meni kuku tebi Very Happy
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 18.07.2008. 03:10:46 »

Ne smem na more. Imam suvise svetlu put i gomilu mladeza i doktor mi je zabranio da boravim na suncu. Imao sam dve manje operacije uklanjanja nekih ruznih tkiva. Dok se normalan svet kupa i sunca, sedim u sobi i igram video igre. Imam neku sugu na ustima vec godinu dana, posle vise dugih neuspesnih tretmana nekim mastima, od istog doktora dobijam dijagnozu da crvenila u stvari i nema nego da ja imam problem u glavi, a to sto svrbi to mi se samo cini?! Nemam svoj stan, a i sta ce mi jer ionako zivim sam. Jedino sto imam (osim besplatnih akcija) je auto, koji sad pa sad zateknem sa novom ogrebotinom, jer komsije ne znaju da parkiraju. Al zato kad izadjem na autoput krece adrenalin...
Imam i posao, gde nista i ne radim. Vec par godina pokusavam da pronadjem firmu gde mogu da radim nesto, u struci naravno, pare nisu presudne. Gde god da odem ili se ne radi bas nista, ili se radi nesto jako dosadno ili je sef potpun kreten ili sam okruzen gomilom slihtara i politikanata. A svi placaju bez problema, jer vreme svojih radnika prodaju strancima za mnogo vece pare. O sitnicama poput curenja vode u stanu, preganjanja sa gazdom o zameni tepiha/slavina/instalacija/krecenju ne bih da smaram.
Ali najgore je da, tek sto sam pre neki mesec otkrio sjajni ukus plazme sa jabukom, proizvodnja iste (ili nabavka) je prestala, nikad je vise nisam nasao Sad

Sve u svemu, poslednji kolacic je moj Wink
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 18.07.2008. 08:24:51 »

Oooo pa ti nisi probao plazmu sa lešnikom, ona je jos bolja. A ni nju više ne proizvode. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad cold beba
Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 18.07.2008. 08:51:12 »

pa sve sto je dobro kratko traje grrr
Sačuvana
slon
Registrovani

oficir

Ugled: +3/-0
Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 18.07.2008. 10:50:57 »

Da se i ja malo javim na ovu temu.
Od Evrovizije mi teče voda od komšije iznad mene. Došla je do el. instalacja 3 sprata niže tj. sve do prizemlja i niko ništa neće da poduzme. Komšinica kaže "Kod mene je suvo!"

Meni puko film i jutros sam prije posla otišao u komunalnu inspekciju i prijavio.  grrr Ima da je oderu samo tako.
Sačuvana

«slon, created by nature.»
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 178   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 23 upita.