SF tim
* 15.06.2021. 05:55:06
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Zamena phpBB foruma SMF-om  (Pročitano 93379 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 04.09.2007. 09:39:02 »

@Mastere,bio si u pravu, sto se clanaka tice... Da ih ja prebacujem - one koje mogu (svoje) na copy/past ... Ili ce to da poremeti nesto ovde & da li sada i ovde da pravim opet nove... grrr Grnjh...
Inace sve je ok., malo drugacije ali ok...Cak mi se i avatar pojavio, sa sve potpisom - cenim da je to Gazda sredio.
« Poslednja izmena: 04.09.2007. 09:56:11 od kaa » Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 66
Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 04.09.2007. 10:10:01 »

Ostala su tri tvoja priloga i jedna moja prevedena priča. Ja ću priču lako prebaciti ali ti ćeš imati malo više posla pošto ima dosta slika. Ustvari, ako si slike hostovao negdje na neki hosting, trebaš svaku temu otvoriti za ispravke pa iz tog prozora kopirati sadržaj. Tako se prenesu sva formatiranja i linkovi.

Hajde da to odradimo, da danu olakšamo posao. Ima on dosta toga da odradi, pa nek bude bar malo manje.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 04.09.2007. 10:18:44 »

Dan, prilikom prebacivanja priče 'Zemlja vječite noći' dobio sam server error i dugme Pošalji je postalo mrtvo. Ali, kad sam izašao iz foruma i vratio se, vidim da je tema upisana.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
kaa
Registrovani

admiral

Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 04.09.2007. 12:11:02 »

Ostao je i jedan moj prevod, ako nisi primetio  - a i on ima ilustracije, a postimage me odjebava...Kordeja i Janjetova nisam ni pokusao da prenesem sa obzirom na broj slika, bez kojih su besmisleni.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 04.09.2007. 12:21:31 »

Vidi, uradi ovako.

Idi na svoju temu na starom forumu. Kad se otvori, klikni na dugme Ispravke. Selektuj cijeli tekst u prozoru ispravki i uradi copy.
Pređi na ovaj forum, idi u 'Prilozi za novi broj', otvori novu temu i pastuj tekst. Sve će se prenijeti, zajedno s linkovima na slike, tamo gdje su one već.

Uradio bih ja to, ali će onda pisati da sam ja autor, a to ne želim.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 04.09.2007. 12:24:49 »

Ako hoćeš, otvori te dve teme u ovom forumu a ja ću prekopirati sadržaj.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 04.09.2007. 13:28:35 »

Ponovo sam dobio server grešku, ovaj put 404 not found, dok sam ubacivao sliku u članak.

Postoje dvije mogućnosti:

1. pošto je hosting isti, nastaviće da pravi probleme i s novim forumom
2. Postoje greške u bazi, povučene sa starog foruma. Recimo, brojači tema i poruka u temama koji nisu u skladu sa stvarnim brojem poruka ili tema.
Sačuvana

kaa
Registrovani

admiral

Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 04.09.2007. 13:36:33 »

Vidi, uradi ovako.

Idi na svoju temu na starom forumu. Kad se otvori, klikni na dugme Ispravke. Selektuj cijeli tekst u prozoru ispravki i uradi copy.
Pređi na ovaj forum, idi u 'Prilozi za novi broj', otvori novu temu i pastuj tekst. Sve će se prenijeti, zajedno s linkovima na slike, tamo gdje su one već.

Uradio bih ja to, ali će onda pisati da sam ja autor, a to ne želim.
To sam vec uradio, ali nije preneo slike, cak ni formatiranje teksta...
Sačuvana

kaa
Registrovani

admiral

Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 04.09.2007. 13:39:53 »

Ako hoćeš, otvori te dve teme u ovom forumu a ja ću prekopirati sadržaj.
Nije frka, prenecu ih cele...verovatno cu negde i slike ponovo iskopati, jebe me sto ne mogu da ih prenesem, bar kao na starom forumu...Ako ti mozes, to bi resilo problem.
Sačuvana

kaa
Registrovani

admiral

Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 04.09.2007. 13:57:57 »

kriv sam help ... a sad je opet sve prihvatio iz prve, pojavile su se slike i u prici... `besh me ako neshto kontam.
Sačuvana

kaa
Registrovani

admiral

Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 04.09.2007. 14:11:00 »

Ponovo sam dobio server grešku, ovaj put 404 not found, dok sam ubacivao sliku u članak.

Postoje dvije mogućnosti:

1. pošto je hosting isti, nastaviće da pravi probleme i s novim forumom
2. Postoje greške u bazi, povučene sa starog foruma. Recimo, brojači tema i poruka u temama koji nisu u skladu sa stvarnim brojem poruka ili tema.
...Jedino ovo ne funkcionise i dalje...
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 04.09.2007. 14:15:01 »

kriv sam help ... a sad je opet sve prihvatio iz prve, pojavile su se slike i u prici... `besh me ako neshto kontam.
Važno je da si uspeo.  :bravoo: Aj' sad na jedno ziveli
Sačuvana

kaa
Registrovani

admiral

Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 04.09.2007. 14:33:22 »

Važno je da si uspeo.  :bravoo: Aj' sad na jedno ziveli
Very Happy ... Jedno?
Sačuvana

Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 04.09.2007. 14:49:32 »

Malo se teze snalazim, ali mi se svidja novi forum..
Kakva je to karma ? Sto sam kapetan ? Sad
« Poslednja izmena: 04.09.2007. 14:54:26 od Pikax » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #44 poslato: 04.09.2007. 16:43:45 »

Da probam redom:

Ja sam svoj avatar ponovo "uploadovao". Ne bi bilo loše da Master i Pix to isto urade, da bih ja mogao da izbrišem one iz galerije avatara, jer ako ostanu, svako može da ih stavi.

U bazi podataka su ostale greške tipa brojanja poruka-duhova, ali ne bi smele da se događaju greške pri upisu novih poruka.
Mastere, tvoja poruka broj 29 u ovoj temi je duplirana, da li je bilo greške servera?

Koliko sam shvatio, server ima probleme pri upisu podataka u bazu.

Ja ću svejedno da menjam host, ali da probamo da izguramo ovde još par meseci, koliko imam plaćeno.

Pix, karma je u stvari popularnost. U svakom polju sa avatarima trebalo bi da vidiš "Karma: +x/-x [+  -]" (gde je "x" neki broj).
Ako smatraš da je neko dobar, klikneš na "+" da ga pohvališ, ili ako te neko nervira na "-" da ga pokudiš. Podesio sam da mora da se čeka 24 sata da bi se nekome ponovo dao + ili -.
Ova mogućnost je ugrađena u SMF pa sam je aktivirao iako nema mnogo smisla na forumu kao što je naš, sa malo članova koji se dobro poznaju.

Ovde nema rangova kao na phpBb-u, već samo dve vrste korisničkih grupa. Jedna zavisi od broja poruka i u njoj smo svi (to je u tvom slučaju "kapetan") a druge ne zavise od broja poruka i njih koristim umesto specijalnih rangova (tu kor. grupu označim kao primarnu za tog člana), to je ono što piše ispod nika. Članstvo u ostalim kor. grupama određuje ovlašćenja u pojedinim forumima (sf tim, sf friends, moderatori itd). Malo je komplikovano i konfuzno sve ovo sa grupama, ali tako je kako je.

Postoji još mogućnosti za upisivanje podataka koji bi se videli pre i ispod avatara, ali sam ih isključio, da ne prave gužvu.
« Poslednja izmena: 04.09.2007. 16:46:51 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 13   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.032 sekundi sa 23 upita.