SF tim
* 21.06.2021. 22:15:17
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 141   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Krčma "Kod belog jelena" II  (Pročitano 681521 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Na mreži

« Odgovor #990 poslato: 19.01.2013. 14:28:22 »

Citat
Odgovor: ljudi idu uspravno ! To je poremetilo građu porođajnog kanala i zakomplikovalo porođaj.
Заправо, због нашег мозга који захтева већу главу, која теже пролази при порођају. Еволуција нам је дала већи мозак у већој глави али није прилагодила порођај тој новотарији.

И ја сам негдИ Ћит’о да су порођај, напад камена у бубрезима и рак најјачи болови.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #991 poslato: 19.01.2013. 15:22:24 »

Ma sve to stoji i sve sam to i ja procitao. Ali ko je, cime je i kako izmerio intezitet bola, i podatak da je bol individualna stvar, sve ovo baca u folder sumlji.
Lekcija o bolu sa Medicinskog fakulteta? Pa i na tarabi je pisalo .... , i ostatak vec znate. Lepo pitah ko i cime merio bol. Koja je merna jedinica za bol i ostalo egzaktno.
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #992 poslato: 19.01.2013. 16:26:39 »

nejasno Izmeriti bol ... ? Koji je subjetivan ... Za sad - nema šanse !

Radi se drugačije, tj. onako kako je moguće  Wink

Bol provode živci a ispitanik reaguje - najprostije objašnjenje. Tako su i ovi: postavili elektrode da izazovu bol i snimali reakciju.

Sad ... veliko je pitanje koliko grčenje creva kod muškarca liči na grčenje materice ...  nejasno

.... ma dosta više o tome ! Meni je ta tema bila (i ostala) zanimljiva a drugima ... I eksperimenti  Twisted Evil  ... naročito onaj sa majmunom muškog pola ...  kriv sam smeh
Sačuvana

Bog čuva budale !
ender33
Registrovani

kapetan

Ugled: +13/-0
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #993 poslato: 19.01.2013. 22:52:12 »

Citat
Odgovor: ljudi idu uspravno ! To je poremetilo građu porođajnog kanala i zakomplikovalo porođaj.
Заправо, због нашег мозга који захтева већу главу, која теже пролази при порођају. Еволуција нам је дала већи мозак у већој глави али није прилагодила порођај тој новотарији.

И ја сам негдИ Ћит’о да су порођај, напад камена у бубрезима и рак најјачи болови.

Iskreno rečeno i ja sam mislio da ne može ništa više boljeti od kamena u bubregu (bar nas muške, u porođaj se ne miješam) sve dok me pretprošle godine nije ujela crna udovica. Bolovi su bukvalno neopisivi, boli te svaki živac u tijelu, ali baš svaki. Pa čak i posle dva Tramadola još uvijek sa gotovo umirao od bolova.Poslije sam na netu našao da u biti ljudi kod ujeda ne umiru od otrova več od šoka izazvanog bolovima.
Sačuvana

sad znam
     da
ništa ne znam
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Ugled: +14/-3
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #994 poslato: 20.01.2013. 10:08:34 »

Diskutabilno je šta je najveća bol.
Ne znam za porođaj, nisam se porađao  Smile, verujem da je teško...
Imam neke drugare koji su za vreme rata bili zarobljeni, i torturu koju su opisivali ( a mislim da su mnogo toga što im se desilo, zadržali i za sebe ne govoreći nikom-sasvim razumljivo)iskreno sumnjam da bi recimo izdržale i najizdržljivije žene.
Sve je u stvari subjektivno, i zavisi, mislim, od osobe do osobe.
Sačuvana

Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah.. bit ću spreman da zaboravim..
Flash-Azra
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #995 poslato: 20.01.2013. 11:50:42 »

Bol je uvek subjektivan osećaj ... Meni ne smete mnogo ako nije na glavi - ni frizere ne podnosim  Crying or Very sad

A onda se umeša psihologija ... i imamo gomilu neobjašnjivih podataka  grrr

Najgori je "duševni bol" ...  Crying or Very sad boli a zašto ...

U stvari, bol je samo električno-hemijski signal gama-živaca  Twisted Evil Ponekad ga je moguće zeznuti (topla obloga na stomaku utiče na alfa-živce koji onda "prekriju" signal tanjih gama-živaca )  Wink Da ne pričamo o velikom izboru pilula ...  Twisted Evil

Sačuvana

Bog čuva budale !
Eriops
Čuvar stanice

kapetan

Ugled: +14/-3
Starost: 47
Van mreže

« Odgovor #996 poslato: 20.01.2013. 12:15:48 »

Elem, povodom ove vesti da je devojčici stalo srce zbog ponižavanja od strane drugova na fejsbuku... Sad
Primetio sam nešto, ne znam je li to moj subjektivni utisak, ili...
Ne samo u stvarnom životu ( hm, koliko je i ovo ispravan termin, jer i internet je, da se ne zavaravamo, postao deo stvarnog života), nego i forumima i po fejsu, primetio sam tendenciju, da više nije dovoljno da te ,,pobede'' u diskusiji, već se ide na to da budeš ponižen, ismejan, udara se u tačke gde znaju da te najviše boli. Prosto, na neki način da budeš zgažen, lišen dostojanstva. Ja mislim da to uopšte nije bezazleno, pogotovo za emotivnije osobe, da može prouzrokovati i stres i svašta nešto.
Zato u poslednje vreme se trudim da izbegavam takve stvari. Nije to uopšte bezazleno, ko što se čini. Ljudi su postali jako okrutni. Mnogi su u žestokom bedaku, i onda im je ventil, ili se osećaju lakše, ako zgaze koga. Sad
Sačuvana

Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah.. bit ću spreman da zaboravim..
Flash-Azra
Axa
Nine of Time
kapetan

Ugled: +18/-0
Van mreže

« Odgovor #997 poslato: 20.01.2013. 13:33:52 »

Potpuno se slažem sa tobom Eriopse. I ja bazajući tamo vamo po forumima, što zbog muzike, knjiga, raznoraznih informacija primetih isto. Pokušala sam  da učestvujem u par navrata ali posle nekoliko  "dočeka" nemam više želju jer su ljudi postali baš kako si ih opisao.Sad Jedino na ovom forumu sam da kažem "pustila korene" jer nema "tih tendecija" i članovi su zaista dobronamerni Very Happy.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #998 poslato: 20.01.2013. 15:19:07 »

Током основне школе увреде су биле моја свакодневица и још тада сам схватио да су јадни заправо они који вређају. Само људи са врло ниским самопоштовањем па још примитивци вређају. Чим осете да је по њима неко у било ком смислу бољи од њих, морају да покушају да га „спусте“ на свој ниво, а то могу само увредама јер за друго нису способни.

Тако да, кад вас неко увреди прихватите то као комплимент јер вам на тај начин кажу да мисле да сте бољи од њих.

Друга је ствар што се лако да закључити да те особе углавном нису вредне вашег времена ни разговора.

Жалосно је што има ретких случајева који имају разлога да се поносе оним што су постигли у животу а опет не могу без увреда. Њима никакав успех не помаже, у својим очима су малешни. Crying or Very sad
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #999 poslato: 20.01.2013. 16:14:43 »

"Током основне школе"   .... pravo vreme i mesto  Rolling Eyes

Takav način ponašanja je infantilan - normalan za decu (obavezno pročitati Gospodara muva ! ) ali i za nezrele osobe svih uzrasta.

Deci se "prašta" ... u stvari, deca prvo moraju da budu povređena da bi znala šta je to i da bi se ubuduće zapitala: je li to lepo ? da li će to nekog povrediti kao što je mene ...?

Samo onaj ko je bio vređan i maltretiran zna da bude saosećajan (pod uslovom da mu trauma ne izgradi patološki lik pa krene da se sveti ... obično nevinima  Crying or Very sad )

Deca to nauče odrastajući samo ako zaista i odrastu  Crying or Very sad Na žalost, malo ljudi zaista odraste  grrr

Zato često srećemo matora derišta koja divljaju po forumima i pišu (nepismene i otrovne) komentare po e-novinama ...

Držim se pravila: ako nemam ništa lepo da kažem (ili zabavno...ili smešno  Wink) - ne napišem ništa !

Mislim da sam ovde jednom prilikom razjasnila zašto mene niko ne može uvrediti pa nebih da se ponavljam.

Izgleda da su na ovom forumu ostali samo ljudi dovoljno odrasli da ne padaju tako niske grane  pozdrav
Sačuvana

Bog čuva budale !
Axa
Nine of Time
kapetan

Ugled: +18/-0
Van mreže

« Odgovor #1000 poslato: 21.01.2013. 01:27:45 »

Bol je uvek subjektivan osećaj ...

Najgori je "duševni bol" ...  Crying or Very sad boli a zašto ...

Slažem se. Svako ima svoj prag izdržljivosti bola. Pritom nisu ni svi bolovi isti (konstanti, na namahe, oštri...). Porođaj je isto individualan, preživeh ga sa đavolskim bolovima a bilo je žena koje ga nisu ni osetile ili bar tako kažu. Mislim da i psihičko stanje jako utiče na podnošenje bola. Dešavalo mi se da uspem nekako da se fokusiram i skoncentrišem i bol je bio znatno manji. Sadista nisam ali mi je nekako izdržljiviji "fizički" bol od "duševnog", tu se već kidam Sad.
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1001 poslato: 21.01.2013. 12:04:15 »

Nije SF : http://trojka.rs/zanimljivosti/naucnik-trazi-volonterku-za-surogat-majku-neandertalcu

Kako će se zvati mržnja prema neandertalcima ?  Twisted Evil  Imamo  nacionalizam, rasizam, ...  nejasno

Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #1002 poslato: 21.01.2013. 14:08:59 »

’Врстизам’ Laughing пошто су неандерталци једна од врста (species) људског рода (genus).
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1003 poslato: 23.01.2013. 17:53:30 »

smeh smeh

A onda se počastite :  gladan ziveli
Sačuvana

Bog čuva budale !
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 52
Van mreže

« Odgovor #1004 poslato: 23.01.2013. 18:01:14 »

Glori  10/10  smeh  smeh
Sačuvana

S verom u Boga
Stranice: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 141   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.036 sekundi sa 24 upita.