SF tim
* 29.09.2021. 00:54:54
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 141   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Krčma "Kod belog jelena" II  (Pročitano 737660 puta)
0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #120 poslato: 07.07.2011. 12:02:19 »

Laughing Ja ne verujem ni sebi pa se i ne brojim  Wink

Za dedu - nema frke ! Maksimum poena meni, a ostali: 0  Twisted Evil

Meni ne smeta što sam baba, ni dedi što je deda. Nemoj svoje muke da uopštavaš  plazenje Twisted Evil Možda tebi smeta starenje ali ima nas koji ne vidimo svrhu da o tome uopšte razmišljamo. Jednostavno: pogledam u LK i proverim datum rođenja. Onda pogledam slike unuka i najsretnija sam žena na svetu.

Ok, Nešo, samo jedno pitanje. Ovo što ja radim je netaktično, i ovde i u RL, važi. I neću više da zucnem na ovu temu. Samo me zanima - je l' bi ovo bio primer primer najkorektnije taktičnosti?

Alo vas dve i jos po neka! Ne mucite pripadnike muskog plemena, ili ce da vas stigne bozja kazna. I bog je muskarac bre. Dali ste vi toga svesne.

pozdrav

Čovek je definitivno neobavešten  Twisted Evil Jedino što je dokazano : Bog je žeMskog roda !  plazenje

Najbolji dokaz: trpi postojanje muškaraca  Twisted Evil

Valiante - svaka čast tebi.  svaka cast Iz mene govori čista zavist ...  grrr Embarassed kesa Jednostavno - nedostatak tradicije u porodici, sve tri vere u najužoj porodici, urođeni skepticizam, preterano čitanje (pa i verskih tekstova), ... na kraju dovedu do toga da ne veruješ ni u šta a istovremeno ti duša traži bar nešto "sigurno" da se odmori.  waaa

"Dokaz" je, možda, "s one strane" ... ? Možda je smrt "prelaz" u drugu dimenziju ? Ovo vam se može učiniti glupim ali nije to samo moja opsesija. Ajnštajn, Njutn, ... ma svi su na kraju života imali pitanja slična mojima. I ne samo naučnici ...

Blago verujućima ! Njihovi stavovi su jasni i njihova duša je "na mestu". Ovakvi kao ja zaslužuju svoju grozotu od vlastite lude glave režiranu... bye2

Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Ugled: +27/-1
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #121 poslato: 07.07.2011. 12:58:17 »

Smeta mi sto se na sf sajtu, stalno potencira ateizam, cisto... kao stav. Znam za Svetlost i to joj nikad nisam uzeo za zlo.
-  Zasto  Svetlosti u svakom trecem postu to istices?

Nema potrebe da povezujemo Boga i trolove u jednoj recenici. Svi smo vec odrasli i imamo svoje stavove. Da ostanem pri pitomom sf-u i zapalim lulu mira Smile.

Nisam primjetio nigdje da se na stranici potencira ateizam. Doista me interesuje gdje sve to vidis potenciranje, te da li je rijec o svjesnom ili ne svjesnom potenciranju. Ova tema je u stvari druga tema za koju sam naisao da se uopste tice religije, a ako malo pogledas razgovor se vodi o knjizi Kristofera Hicensa, za kojeg smatram da je doista zanimljiva licnost.

Nije cudno da neko postane ateista ako odraste slicno meni u multi-kulturnoj (da ne kazem multi-religiskoj, jer iskreno nisam imao dodira sa religijom do 20-te godine) sredini, no kad to neko postane slicno Hicensu, onda je to ne tako mala stvar. Po onome sto sam do sad procitao (nesto vise od pola knjige), on u stvari opisuje svoj dozivljaj na tom putu, te svoje neprijatnosti do kojih je dosao kako na putu, tako i sad kad se deklarise kao ateista.

Ja iskreno ne vidim zasto se o svemu ne bi moglo pricati, niti vidim razloga zasto bi bilo koje, ateizam ili religija bile tabu, no znam da nikad na bih mogao o istom razgovarati bilo gdje gdje su vjernici vecina, jer nerijetko pitanja koja postavim se protumace kao provokacija a davno mi je receno da ne pripadam niti jednoj religiji a niti sam materijal iti za jednu. (koliko se razumijem, to bi vjernicima trebalod a znaci da sam los covjek) Stoga razumijem svjetlost i njeno pronalazenje u davno vec spomenutom odlomku ranije spomenute knjige.

valiant68, da li bi se o ovome trebalo nastaviti pricati ili ne? Da li si procitao ili citas knjigu o kojoj pricamo?
Sačuvana

We came here in peace, we expect to go in one... piece. - Col. O'Neill
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 66
Van mreže

« Odgovor #122 poslato: 07.07.2011. 13:11:05 »

Ajnštajn, Njutn, ... ma svi su na kraju života imali pitanja slična mojima. I ne samo naučnici ...

Zlo i naopako Glorija    Shocked  Živa bila i ... pu, pu ne spominji  Twisted Evil
Sačuvana
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #123 poslato: 07.07.2011. 13:48:12 »

Ma to se baka sali....

Bas me sad zanima da li doista SF preferira ateizam, te mislim da bi to moglo biti ono sto me nemalo zivcira kod novih SF serija, kao sto je Falling Skies, gdje se svi mole bogu za pomoc sa onom malom meksikankom.

Nerijetko mi pada na pamet jedna quote od istaknutog pisca SF-a, Isak Assimova:

Citat
I don't believe in an afterlife, so I don't have to spend my whole life fearing hell, or fearing heaven even more. For whatever the tortures of hell, I think the boredom of heaven would be even worse.

Ne vrjeujem u zivot poslije zivota, tako da ne moram da provedem svoj zivot u strahu od pakla ili jos gore strahu od raja. Za sve strahote pakla, mislim da je dosada raja cak gora.
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #124 poslato: 07.07.2011. 13:53:28 »

Mislim da u SF-u (kao i svuda) ima raznih. Stapledon i Card su recimo baš baš pobožni (Card je bio čak misionar mormonske crkve). Imaš Klarka koji je ateista, imaš Zelaznija koji je napisao moju najomiljeniju agnostičku molitvu itd...

Ne bih rekla da preferira ateizam mada se dosta istraživalo u tim knjigama i na temu evolucije religioznosti (i pojedinačnih religija) u budućnosti.
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 63
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #125 poslato: 07.07.2011. 14:54:04 »

Religija nekako ne ide uz SF. SF traži (kvazi)naučna objašnjenja pojava a ako se ubaci religija sve se objašnjava bogo(vi)m(a),
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #126 poslato: 07.07.2011. 15:21:07 »

Shocked Čitamo li mi to iste knjige ?

Religija je ljudima važna pa nije ni čudo što se u SF uvukla. Nadam se da primere znate i sami ... mrzi me da sad nabrajam.

Baba se šali sa svim i svačim pa i sa smrću  Wink Nema straha samo ... nadam se samo da nema reinkarnacije pa Jovo-nanovo  Evil or Very Mad Crying or Very sad

Asimov ko' vic: bolje da idem u pakao - nije smor a i društvo je veće  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #127 poslato: 08.07.2011. 03:06:27 »

Odlucio sam da ne starim! Rolling Eyes
Necu da budem ko Glorija, da moram da pogledam u licnu kartu da bi znao koliko mi je godina. Cool
Moja odluka je definitivna i nikakva nagovaranja necu da prihvatim. Tacka.
A za to "zena bog", sipak. Nece da moze.
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #128 poslato: 08.07.2011. 12:41:39 »

smeh smeh smeh

To bi moglo i da ti prođe da je Bog muško iskompleksirano godinama  Twisted Evil

Ovako, stariš po svim propisima hteo ili ne  plazenje (Druga varijanta je da se pozdraviš sa mozgom i pridružiš eskadrili u Kovinu  Twisted Evil )
Sačuvana

Bog čuva budale !
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 66
Van mreže

« Odgovor #129 poslato: 08.07.2011. 15:43:23 »

Ne diraj mi Kovin  Twisted Evil  Tamo ima jedna zgodna Kafanica "Zlatna ribica", uvek svež smuđ, oko 2.5kg pržen k'o za anđele, pa uz dve - tri flaše vina, s pogledom na vodu, u dobrom društvu, lečimo sve vrste tegoba, stresova i ostalog  Mr. Green  Mr. Green   Mr. Green
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #130 poslato: 08.07.2011. 17:00:52 »

.... a plaža sređena i prelepa  pozdrav

Ne diram Kovin - gledam ga sa ovog mog brda i mislim da onu fabriku treba zatvoriti  Evil or Very Mad Pred kišu smrdi da  gadljivko

Jooooj što je vrućina !  grrr ljutko
Sačuvana

Bog čuva budale !
SuperFrog
Lucozade

predsednik

Van mreže

« Odgovor #131 poslato: 08.07.2011. 17:17:19 »

Danas ce i ovdje biti ljep dan, ali sta vrijedi kad moram raditi.... Sad
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #132 poslato: 09.07.2011. 15:01:54 »

Ja sam uvek osetljiva na terminologiju. Profesionalna deformacija. (Kad se baviš naukom u kojoj većina tekstova počinje sa "ne postoji opšteprihvaćena definicija [toga o čemu se u tekstu govori]" počneš prilično opsesivno da insistiraš na tome da se prvo dogovorimo o čemu pričamo, pa tek onda da pričamo o tome.)  Crying or Very sad

Hobs i ja, dva drugara...  kolce

Citat
Budući dakle da se istina sastoji u pravilnom slaganju imena u našim tvrdnjama, onaj tko traži točnu istinu mora pamtiti ono za što stoji neko ime koje upotrebljava i postaviti ga sukladno tome, inače će se uhvatiti u riječi kao ptica na grančicu namazanu lijepkom; što se više bori, to se više lijepi. I zbog toga se u geometriji (jedinoj znanosti koju se Bog do sada smilovao podariti čovječanstvu) počinje utvrđivanjem značenja riječi, a to utvrđivanje značenja naziva se definicijama, i stavlja ih se na početak iskaznog računa.

Edit: i još jednom Hobs, na bis, specijalno za Gloriju.  Very Happy

Citat
Strah od nevidljive sile izmišljene u svijesti ili zamišljene iz javno dopuštenih priča jest RELIGIJA; iz nedopuštenih – PRAZNOVJERJE.

« Poslednja izmena: 09.07.2011. 15:54:18 od svetlost lutalica » Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 63
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #133 poslato: 09.07.2011. 15:53:51 »

Još da se vi društvenjaci dogovorite šta koja reč znači... slon plazenje Laughing
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #134 poslato: 09.07.2011. 15:54:38 »

To bi bilo kranje dosadno.  Very Happy

E, ali ja umirem od smeha čitajući ovog Hobsa (Hopsa ili Hobza  Razz ).

Citat
Taština, koja se sastoji u izmišljanju i pretpostavljanju sposobnosti o samima sebi, za koje znamo da ne postoje, najčešće se dešava mladim muškarcima, a pothranjuju je pripovijesti i izmišljotine o velikim ljudima. No, često se ispravlja u zrelo doba i zaposlenjem.

Geeeeeniiiijeee.  smeh

Edit: pročitala 1/10 knjige i već mi nije jasno kako je čovek uopšte izbegao lomaču...  Shocked
« Poslednja izmena: 09.07.2011. 16:44:16 od svetlost lutalica » Sačuvana
Stranice: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 141   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.025 sekundi sa 24 upita.