SF tim
* 20.06.2021. 15:22:18
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: SF fandom(i)  (Pročitano 33817 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Eldundarin
Registrovani

kopilot

Ugled: +8/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #75 poslato: 25.05.2021. 09:07:29 »

AVKF је скуп дилетаната и квази познавалаца фантастике/фантазије у ком је квантитет битнији и јачи од квалитета, наравно част малобројним изузецима који се налазе међу њима.
Sačuvana

Wisdom over Violence
Izitpajn
Registrovani

oficir

Ugled: +2/-0
Starost: 46
Van mreže

« Odgovor #76 poslato: 25.05.2021. 10:23:46 »

Dosad sam bio na 90% formiranja zaključka, sad se bližim 99%.

Tih 99% kaže da su AVKF skupina relativno svježih i neiskusnih entuzijasta s velikom količinom energije, većom nego više-manje ostatak scene zajedno. Izdaju knjige, časopis, imaju sajt na kojem se događaju stvari. Nisu stručnjaci kao mnogi ovdje i na ZS, ali u kompletnoj komunikaciji s njima zaključio sam da će rado učiti i poštivati tuđe znanje i iskustvo.

Naravno, ako se to znanje i iskustvo prezentiraju na neki razuman način, a ne kao dociranje s visoka. Vidio sam obje varijante i mogu reći da je njihov odgovor svaki put bio bez zamjerke.

Sad, druga je stvar što se njihovom pojavom mulj na dnu uskovitlao pa su se mnogi našli osjetiti ugroženi jer oni (više) nemaju tolikog entuzijazma. To neka riješi svatko sam sa sobom.

No, činjenica ostaje da oni rade i da taj rad ostavlja tragove.

A kao i uvijek "na ovim prostorima" tj. "u regionu", uvijek je najlakše sjediti sa strane i pljuckati.
« Poslednja izmena: 25.05.2021. 10:26:25 od Izitpajn » Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #77 poslato: 26.05.2021. 09:04:01 »

Па као неко ко је блиско радио са њима и ко их познаје овако уживо имам нека веома дијаметрално супротна искуства због којих сам формирао овакво мишљење ал ок, сваком своје. Што се мене тиче сви на метар ипо од мене што због короне што због личног осећаја.
Sačuvana

Wisdom over Violence
Izitpajn
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #78 poslato: 26.05.2021. 10:20:20 »

Iskreno, čisto s osobne strane, zbilja se pitam što bi mi netko morao napraviti da ga javno komentirm na ovakav način, bez ikakve zadrške. Moralo bi biti jako, jako gadno.
Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #79 poslato: 27.05.2021. 10:07:07 »

Ништа посебно само не могу да трошим време и ово мало менталне снаге коју имам на људе са којима се не слажем у погледу одређених ствари.
Ако сте се ви нашли са њима и разумете се са њима, свака част, поштујем и подржавам без икакве ироније и сарказма, заиста ми је драго, али они по неким мојим мерилима и стандардима који никако нису универзални нити би требали бити, не испуњавају оно што ја сматрам озбиљним бављењем овим стварима јер им је квантитет битнији од квалитета.
Извините ако сам вас лично увредио неким коментаром није била намера ал ето, једноставно се не слажемо гледе њих.
Sačuvana

Wisdom over Violence
Izitpajn
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #80 poslato: 27.05.2021. 13:35:08 »

Nisam lično uvrijeđen, ali kad netko nekoga (bilo koga) nazove "diletantima i kvazi poznavaocima fantastike", onda je to za mene jednostavno indikator da su se u diskusiji skinule rukavice i počinjem se ponašati shodno tome. Ništa lično, jednostavno je postavljen takav standard.

Kao što sam napisao, sasvim je moguće da su neiskusni i da kvantitetu pretpostavljaju kvaliteti. Ali opet, nije da ODBIJAJU kvalitetu. Samo, treba netko i proizvesti onih 95% smeća ili, točnije, stvoriti uvjete da se proizvede 95% smeća, da bi iz toga izašlo onih 5% kvalitete. Ako u startu gazite po onih 95%, rušte vlastitu bazu, to jest pilite drvo i prije nego što uspije proizvesti granu na kojoj biste trebali sjediti.
Sačuvana

Eldundarin
Registrovani

kopilot

Van mreže

« Odgovor #81 poslato: 28.05.2021. 00:22:25 »

Па у принципу се слажем донекле. Проблем је са целом атмосфером око свега тога тј свих тих удружења у Београду, где имате ситуацију да се због једног неслагања удружење не подели на два него на ЧЕТИРИ дела (што се дељења тиче не причам сад о AVKF-у већ о Star Wars удружењима која су баш због тога постала неактивна, а онда се исто то десило и са фестивалима фантастике да смо у једном тренутку имали 3 потпуно иста фестивала која су организовала 3 различита удружења  grrr ) и онда се ту праве кланови, људи се деле, гледа се ко се са ким дружи и томе слично. Уместо да се сви уруже и да направе нешто велико и конкретно што може да буде одрживо они се боре за превласт и за своје место под сунцем а генерално каква је клима са фантастиком и фантазијом не само у Београду него у Србији има места за све. Али не, тако да у неку руку сви они сами секу грану на коју седе и грану на којима други седе а и само дрво. Цела ситуација је веома замршена и заиста бих могао до сутра да пишем о томе јер сам игром случаја некако у целој тој причи од почетка јер сам пратио и сва удружења и све људе и постане мучно након неког времена.

Што се AVKF-a тиче конкретно, ко што рекох, радио сам са њима на почетку и били су збуњенији и погубљенији од два лудака у бурету а видим да ни сад није нешто много другачија ситуација тј ко што сам рекао квантитет>квалитет, не мораш по сваку цену да објавиш нешто само да би објавио јер то онда тако убија поенту. И док сма радио са њима је била нека веома токсична атмосфера, не желим да прозивам људе сад поименце ал су се оређени понашали ко а су попили сву памет овог света (HINT: нису) а други су им повлађивали јер им је битно да имају чланове у редакцији тако да то створи једно заиста лоше окружење.

Иначе се слажем са Даном, Комарчић, Невидљиви и АртАнима једино што сматрам озбиљним представницима фантастике/фантазије код нас и чије текстове, изадња и трибине увек радо читам и посећујем.
Sačuvana

Wisdom over Violence
Izitpajn
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #82 poslato: 28.05.2021. 01:25:33 »

Uh, da, ovo s dijeljenjem, to se kod nas dogodilo s Trekijima tako da sad imamo jednu šaljivu situaciju kad organiziramo konvenciju, stavimo otvorene prijave za program pa se jave i jedni i drugi...

U vezi toksične atmosfere, jasna mi je slika, ali eto, možemo se samo nadato da na svim stranama ljudi uče na svojim greškama pa da će se jednom i dogoditi nešto konstruktivno.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #83 poslato: 29.05.2021. 17:18:20 »

Twisted Evil Dva srbina - pet partija !  Twisted Evil

Plus : pisci i njihov ego ... Rolling Eyes ( pri tom što lošije piše - ego to veći  Crying or Very sad )

Najbolja taktika - bez komentara ! Pratiš one koji ti se dopadaju i ignorišeš ostale  Wink Twisted Evil

Za sad funkcioniše ...  Wink
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #84 poslato: 03.06.2021. 01:20:59 »

Prebacio ovde dijalog o AVKF iz "krčme".
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.033 sekundi sa 23 upita.