SF tim
* 26.10.2020. 05:42:08
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Burrowers  (Pročitano 4971 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 03.06.2009. 16:47:24 »

The Burrowers (2008)

Da li ste voleli kauboje i Indijance? A sada volite horor? Odlicno, pravi film za vas.....

Kao sto napomenuh, film je cisti horor western. Nema gde nece horor elemente utrpati...
Ipak, sci fi u westernima nije nista novo, pa ni da se doda malo horora nije na odmet.

Od ovog filma, ciji je budzet bio 7 miliona dolara ne treba ocekivati mnogo, ali zasigurno se necete razocarati gledajuci ga.
Film inace spada u soft horore, tako da ne morate kraj fotelje drzati kantu za riganje zarad nijagarinih vodopada krvi i organa, niti morate vezati pojas na fotelji radi prepadanja (da ne zveknete tintarom o plafon kad vas BUUU scena prodrma)

Elem, radnja.
Porodica pionira (ne titovih, nego oni baksuza sto naselise divlji zapad) zivi i radi izolovano na svojoj farmi.
Imaju cerku pred udaju, a ona ima frajera (pardon, cuvara krava -kauboja) i oni se mnooooogo vole.
Tu love - krmenadlu vidite odmah na pocetku filma, kada se ona konacno odluci da se poljube. Milina od romantike, cak mislim i da je sunce u preriji na zalasku bilo. Odmah se prisetim romana Zane Grey-a i njegovo vidjenje kaubojske romantike.
Vamo se ubijaju u salunu od viskija, kartaju se i kockaju, pijani se tacno u podne obracunavaju revolverima, vesaju konjokradice bez sudjenja i skalpiraju indijance silujuci im zene i paleci im cela naselja, a sa druge strane
su pravo olicenje neznosti, dzentlmenstva i zet za pozeleti..prave junacine, posteni sa ugradjenim visoko moralnim principima (sve dok se ne popnu na sprat saloon-a, medju one "vesele dame"...)

Uh, odoh skroz u stranu sa teme...

Daklem, tako se oni poljube na zalasku sunca (a meni po defaultu suza niz ledja od miline) i on odjase kas-om pravednika...
Nedugo zatim, par dana valjda, neko dolazi na farmu i zatice pola porodice ubijeno, tj izmasakrirano, a pola nestalo.
I nesudjena mlada je nestala...

Okuplja se rescue - tim i krecu tragovima kroz preriju.
U ekipi je i indijanac, i crnac, i nadrndani kapetan sa onim smesnim brkovima ala "Kaiser Franc" sjevernjacke armije sa svojim ljudima, a i cuvar krava -ljubavnik.
Fali samo po kinez i srbin, pa da bude amerika u malom.

I tako oni puni mrznje idu da pobiju indijance i vrate mladu sa familijom.
Ali, kao sto pretpostavljate, nisu indijanci napravili taj jad.....

U preriji, narocito nocu, pocinje da im nestaje ljudi...
Onda, nalaze mladu jako plitko sahranjenu, ali ipak zivu. U nekoj vrsti kome.

Polako kontaju da indijanci tako ne rade, ali im njihovi plitki kaubojski umovi ne dozvoljavaju da ne ubiju za odmazdu kojega, i iniciraju sukobe sa njima.
A jadni crvenokosci hteli da ih upozore na zlo koje dolazi ispod zemlje.....

To bi bilo ukratko to.

Rezija je iznad ocekivanog, mada sa par kardinalnih mana..."uFatio" sam kamermana kako mu se ruka trese par puta, tj kadar mu je nemiran (sumnjam da snimaju s ramena, bez veze)

Gluma sasvim OK za ovo B ostvarenje.

Muzika lepo ulegla, a atmosfera na momente dosadna, kao da su ga razvukli bezpotrebno. Mozda sam stekao pogresan utisak jer se sve odvija u preriji.

Scenografija bas, bas lepa...uvek sam voleo da gledam ta ogromna prostranstva Novog Mexika gde film sniman.

Jedina istinska mana filma je ta sto nije glumio Klint Istvud, a rezirao ga Serdjo Leone.
Ne sumnjam da bi Klint sve sa cigarom u labrnji i cebetom preko ramena zavrsio ocas posla sa tim zlom iz dubine, a majstor Serdjo to nama dramatursko- maestralno prikazao, dok bi nam Enio Morikone milovao ushi svojom muzikom...
Al sta da se radi, ne moze se sve imati...narocito ne sa spomenutim budzetom od 7 miliona dolara....Klint ne bi ni pljunuo psa u oko za te pare (kao u jednom svom spageti vesternu)..

Film je idealan za gledanje iz kreveta pre spavanja... topot kopita, logorske vatre u preriji...sve to coveka tako lepo uspava da u polusnu, znaci pred sam "pad" u san oseca kako ga zvezde iznad prerije golicaju po kosi ispod stetsona, kako mu miris kafe i pasulja sa logorske vatre nozdrve mame, i kako ga indijansko cebe stiti od suvog i prohladnog zraka Novog Mexika...dok glava sva teza na sedlu postaje....

Znaci, film ima moju preporuku. Ne bas apsolutnu, ali ima je.
Ako nis drugo, vredi kao dobar kaubojac ...horor je sveden na minimalu, bez ikakvih HS ili Buu scena.
(pogledaj trejler, u njega inace trpaju naj iz filma)

IMDb kauboji i indijanci
http://www.imdb.com/title/tt0445939/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=HaaMPMrg8oY
« Poslednja izmena: 12.09.2009. 23:48:17 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 03.06.2009. 18:46:16 »

Glasao za dobro, iako mislim da je film izmedju osrednje-dobar
Osrednje zbog monotonosti scene (koliko god mi se dopala, dojadi) a dobro  radi glume i vremena desavanja radnje (diwlji zapad) Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.031 sekundi sa 26 upita.