SF tim
* 10.12.2019. 11:54:42
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (40%)
Osrednje - 3 (60%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor  (Pročitano 4901 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 29.05.2009. 02:22:00 »

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (Mumija 3: grobnica zmajskog cara) (2008)

Treći nastavak Mumije, jedan od prošlogodišnjih bioskopskih hitova.

Moj prvi utisak je bio: Marija Belo nije Rejčel Vajz! Toga su, očito, bili svesni i producenti pa je više kadrova utrošeno da nam pooolako i obazrivo predstave Rejčelinu naslednicu u ulozi Evelin. Ne znam kako je došlo do toga da Rejčel ne igra u ovom nastavku, ali možda je i bolje tako, njena mladolika pojava ne bi odgovarala mladoj penzionerki i majci odraslog sina. Belo jeste dobar izbor, za svoje godine odlično izgleda ali, ipak, nema "ono nešto" što Vajsova ima. Ne pleni sa ekrana niti je tako šarmantna.

Film ste svi već gledali, pa da protrčim kroz radnju...
Prolog nas uvodi u davna dešavanja u Kini i upoznaje sa surovim carem, pričom o nesrećnoj ljubavi i osveti magijom.

Bračni par O'Konel, sada uvaženi plemići, bogataši i stručnjaci u peMziji lenstvuju i dosađuju se po prijemima i ostalim društvanim događanjima.
Za to vreme, njihov nestašni sin vrši arheološka istraživanja u dalekoj Kini i, kao pravi naslednik svog oca, pravi frku tamo gde ne treba. Da nije ovih kadrova, početak filma bi bio baš, baš dosadan.

Akcija počinje kada prihvate ponudu svoje vlade da vrate jednu dragocenost Kini. Dalje sve ide svojim tokom - zli, ukleti car je probuđen i traži način da skine vradžbinu sa sebe, dokopa se večnog života i osvoji svet. Prati ga njegova, takođe ukleta, vojska, a pokušavaju da ga u tome spreče naši junaci uz pomoć čarobnice i njene ćerke.

Sve je odrađeno na najvišem nivou. Produkcija mi se veoma sviđa, prosto mi je žao što sam propustio da film gledam u bioskopu.
Specijalni efekti su na nivou prethodnih filmova ali ne donose ništa novo. Jeste spektakulatno gledati kako se veliki broj mrtvih diže iz zemlje i kreće u boj, ali ta scena me podsetila na "Gospodara prstena". Prethodne Mumije su imale originalne spec. efekte po kojim su se prepoznavale. Ovaj nastavak to, uglavnom, nema.
Dopali su mi se ogromni Jetiji, iako nekima smeta što igraju neku vrstu ragbija. Meni je to bilo simpatično.

Kada jednom počne akcija, ne prestaje do kraja filma. Ima i humora, baš kao i u prethodnim Mumijama.
Nešto ipak nedostaje. Pri kraju filma sam se zapitao koliko još traje pa sam pogledao na brojač i iznenadio se koliko je filma već prošlo. Delimično, tome jeste razlog brza akcija, ali mnogo više to što film nema zagonetku koju treba rešiti. Nema tajne knjige magije, koju treba pročitati, nema skrivenih hramova koje treba pronaći... likovi ništa ne traže niti istražuju. Od samog početka znaju čime i kako treba ubiti zlog cara a imaju i vodiče koji tačno znaju gde je izvor života i šta sve treba raditi. Nema nikakve misterije koju treba rešiti, samo čista akcija, što je, po meni, veliki propust i mana filma.

Monolog, odnosno govor cara kojim objašnjava kako želi da pokori svet a svi njegovi vojnici imaju samo svrhu da mu to omoguće mi je bio baš promašen. Em deluje veoma infantilno, em niko normalan ne bi išao za takvim vođom,

Glumci su dobri, bilo bi čudno da nisu, uz ovako veliki budžet.

Frejzer je na nivou prethodnih filmova, samo što je previše "šmirao" u početku, pre no što je akcija počela. Izgleda da je previše gledao Harisona Forda, pa je skinuo njegov "čuveni" osmeh sa pola usta, s tim što ih Brendan razvuče do uveta, kao da mu je zubar platio reklamu.

Belo je više nego ok, ali čudo jedno kako može svoje lepo lice očas posla da pretvori u nekakvu grimasu punu bora. Osim toga, ne ume da se bije opasno-ženstveno kao Vajsova.

Džet Li mi deluje prilično hladno ali je dovoljno dobar za glinenog cara.

Kineske glumice, majka i ćerka čarobnice, su mi delovale pomalo odsutno. Nekako bez strasti u glumi, prilično bezlično.

Sin, koji bi trebalo da bude glavni u eventualnim nastavcima je slabiji od Frejzera, teško da može da ga nasledi. Umesto da ovaj film bude njegov, Brendan ga je sasvim zasenio.

Film je pravi avanturistički spektakl i veoma je gledljiv. Propust mu je što nije doneo ništa novo, tako da predstavlja stagnaciju u Mumija-serijalu.

Ko ga nije gledao neće pogrešiti ako ga sada odgleda.

http://www.imdb.com/title/tt0859163/
« Poslednja izmena: 31.05.2009. 00:29:15 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 29.05.2009. 13:56:22 »

Da slazem se sa tobom. Film je dobar. Dovoljno akcije, kolorita, pogotovo na kvalitetnom snimku.
I ja mislim da bi bio mnogo jaci utisak to pogledati u bioskopu, pod uslovom da ne odvrnu zvuk do daske  Laughing
Pa to sa zvukom u bioskopu je mozda i nuzda.
Ta sila kokica koje unesu u salu verovatno pravi odredjeni nivo buke, koji moraju da pokriju jacinom samog filma.
Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.06.2009. 15:04:38 »

Ja volim Jet Lia, tako da obično uživam u prikazanom.
Ideja nije loša, režija takođe, ali sve to ne više od osrednjeg.
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
goldengaidin
Registrovani

kopilot

Ugled: +9/-0
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 31.08.2010. 03:29:00 »

Znatno losiji od prethodnih ali dovoljno zabavan za kokicasto vece
Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 18.09.2010. 22:43:39 »

bas da se potrosi vreme nista posebno ako ne racunamo dobre efekte ali nista vise od toga i par moglo bi se reci dobrih fazona
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 26 upita.