SF tim
* 24.02.2020. 07:36:49
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Parasomnia  (Pročitano 4877 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 28.05.2009. 15:32:00 »

Parasomnia (2008)

Malo ljubavne krmenadle u sosu od teleblahbaha, serviranog u Mistery/Horor tanjiru...mljac.

Kao sto rekoh, osnova ovog mistery filma je uzajamna privlacnost dvoje mladih.
Ali, trc, ne bilo koje dvoje mladih.

Ona, lepa i cedna kao andjeo ipak ima jednu falinku.
Boluje od Parasomnije, medicinskog fenomena od kojeg bolesnik prespava svoj zivot.
Budi se povremeno, ali nije to to. Jako brzo opet zahrce i to iznenada.

Elem, nas mladi bilmez (bosanski izraz za mix budale, idiota i konja vatrogasnog), znaci nas mladi bilmez koji je student umetnosti zatalabasa se bas u nju.
A skontao je dok je isao u bolnicu da obidje drugara koji je na odvikavanju od droge.

Ali, u istoj toj bolnici obitava i jedan masovni ubica koji ima kapuljacu preko glave i ociju.
A natakarili mu je zato sto je i onako vezan smrtno opasan radi svoga dara hipnoze.
Elem, koga taj pogleda u oci, pocinje izvrsavati njegovu volju, tj klati i ubijati bliznjeg svog.

Sada, nije mladjani bilmez jedini koji je poceo sliniti za uspavanom lepoticom...na njihovu nesrecu, pocela je i ona dusha od coveka, masovni killer.
Jer, on kao teletabis sa sposobnoscu hipnoze, ima i sposobnost da mladu uvuce u svoj san, ili da on uleti u njene kosmare..nisam skontao do kraja ali nije ni bitno.
I on je zeli. Sram ga bilo, moze joj otac biti.. al ne zameram mu...mlada je bas onako "hot".

I sada, bilmez cuje u hodniku lekare kako se dogovaraju da premeste uspavanu u neku kliniku da bog sacuvaj reputacije i pocnu eksperimente nad njome izvrsavati.
I tako bilmez skonta da je kidnapuje i spase lose sudbine.
Skriva je kuci, nesvestan da ona ima jos jednog udvaraca..a taj udvarac teletab, oslobadja se svojim darovima i dolazi po dvoje mladih i zaljubljenih...i to gazeci preko leseva...

Film me nije smorio, iako je bio na ivici.
Znaci, samim tim dobija moju preporuku.

Glumci su odradili solidno, ali me uloga malog bilmeza razocarala. Mogao je bolje.
Rezija prosecna, ali se vidi da su se potrudili da nam "friziraju" atmosferu filma koje bas ima..onako, pravo "mistery" smek...
I naravno, muzika.
Neobicna za samu radnju i atmosferu, ali ipak, fantasticna.
Dosad ovako nesto nisam cuo, ali sam odmah ukapirao da savrseno pasuje u film. Bas savrseno.
Iako daje jednu notu "neozbiljnosti", isto tako gura mistery atmosferu...Iznenada se pojavi, iznenada prekine. Jos jedan nov momenat u filmskoj muzici...ako me pamcenje ne vara.

Horora u filmu skoro da i nema, iako se vidi trud da se isti implementira.
Koliko se god trudio da opravda ono "horor" u zanrovskoj definiciji filma, film ipak od silnog truda nece ostati trudan.
Hack&Slash jedva mrvice..(kao u svakome akcionom filmu), Buuu efekata nista, a atmosfere mozda mrvu, kada prikazuju njene kosmare..

Kako god, film vredi odgledati, uprkos ljubavnoj krmenadli koja mi je uvek isla na zivce. Akcenat radnje i jeste na tome, a i nije...kako ko "vidi".

Preporuka, dupla...

IMDb vestacenje
http://www.imdb.com/title/tt0922547/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=M4w52JVmL6U
« Poslednja izmena: 31.05.2009. 01:22:28 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 26 upita.