SF tim
* 26.10.2020. 05:44:45
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (100%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Day of the Dead  (Pročitano 3245 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 24.05.2009. 21:25:02 »

Day of the Dead (2008)

Jos jedan u nizu Romerovih zombi klonova..

Mislim da je jako bezobrazno od producenata sto su uzeli za ovu visoku B produkciju "orginal" naslov Romerovog najlosijeg Zombi filma...
Da podsetim da je orginal "Day of the dead" iz 1985. godine malo "odskocio" kvalitetom, ali u negativnom izdanju od ostalih Romerovih remek dela zombi horora.

Ipak, producente donekle vadi sto su filmu dali podnaslov "The need for feed"...iako mi deluje pomalo melodramatican. Ali, sta je tu je, film je odgledan pa sad....

Elem, radnja krece munjevito (bas kao u Romera)...
Na kraju filma tek vidite gde, kako i zasto je virus nastao, ali to je za samu radnju nebitno.

U jednom malom americkom gradicu, ljudi pocinju da kaslju, krvare na nos i razboljevaju se kao da imaju grip.
Vojska na samom pocetku filma opkoljava i izoluje gradic od ostatka sveta.
Jedna mlada desetar-ica dobija zadatak da sa svojim ljudima drzi barikadu na izlazu iz opstine.
Ali, to je njen rodni grad.
Odlazi u njega da vidi majku i brata, koji se u medjuvremenu "zabavlja" sa svojom devojkom nesvestan icega.
Kad nadrndana vojnikusa uleti u kucu, napljuje brata i vodi kevu u lokalnu bolnicu..

A u bolnici se sprema pravi hack&slash festival....
Elem, ista je prepuna ljudova sa istim simptomima, i kada se svi pretvore u zombije, tj kada virus "dobije krila", pocinje trganje, cerecenje i zdranje ne inficiranih....i tu cirkus pocinje.

A nasa mlada junakinja, onako bas vojnicina, gleda da spase iz te klaonice sebe, buragera, njegovu zeMsku i dvojicu svojih podcinjenih vojnika...

Film pati od nedostatka horor atmosfere, tj nema ni jednog horor elementa sem hack&slash-a, za razliku od Romera koji je savrseno dozirao sve horor elemente u svojim filmovima.
Ipak, primetio sam da je ovaj film neka vrsta kolaza Romerovih dela.
Elem, za lokacije imamo i bolnicu, i sumu i podzemni vojni kompleks..sve lokacije iz Romerovih filmova.
Jeste da nisu preneli atmosferu, ali ipak lepo od njih sto u tom maniru spominju majstora.

U stvari, akcenat filma nije na hororu, nego na samoj akciji.
Ovi zombiji su mnogo okretniji i brzi nego Romerovi, i mnogo pametniji.
Cak sam video jednog u bolnici kako cetveronoske trci po plafonu ne bi li pre ostalih stigao zrtvu...

Sukoba svim vrstama oruzija koliko hocete..sve od individualnih do masovnih borbi.
Cak je ostavljeno i prostora za malo humora, taman onoloko doziranog da ne uprska svojstvenu atmosferu filma.
Elem, pre nego sto bude inficiran ugrizom, jedan od vojnika izjavljuje nasoj junakinji da je vegetarijanac, i mnogo se lozi na nju.
Kada se pretvori u zombija, nece da je pojede, jer se i dalje drzi toga da je vegetarijanac, i onako sav "zombijast (odvratan )" gleda je zaljubljenim krvavim ocima, dok mu se meso sa lica raspada...

Rezija je mogla bolje, lokacije "onako", glumci "mogu proci"....
Sve u svemu, vidjao sam i mnogo gora zombi ostvarenja.

Za sve ljubitelje Zombija i Romerove fanove apsolutna preporuka, a za ostale samo preporuka.. Smile

IMDb nalaz (film ipak nije zasluzio onako nisku ocenu od 4.5...)
http://www.imdb.com/title/tt0489018/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=7KvT-ZgZjS0
« Poslednja izmena: 31.05.2009. 01:44:58 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 28.11.2011. 23:24:07 »

Od mene samo osrednje. Najvise.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.