SF tim
* 08.08.2022. 04:23:09
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Fotošopanje :-)  (Pročitano 68461 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Milan Maksimović
Registrovani

pripravnik

Ugled: +0/-0
Starost: 37
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 15.10.2007. 14:13:30 »

sto se sabera tice... planiram da ga redizajniram... radio sam ga na samom pocetku upoznavanja sa PS-om... Drska nije uverljiva, a vidi se i da je main blade kvadrat... to treba da se zaobli malo....

SC wall, sta reci... ukusi su razliciti... no nema veze...
SPark nije mogao dobro da se zatamni, jer su i likovi svetli, i sama pozadina...

hendrix moze da se sredi...
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +81/-9
Starost: 63
Slike: moj album
Na mreži

« Odgovor #16 poslato: 15.10.2007. 18:59:58 »

Dobrodošao Makso.

Lepi su ti radovi. Very Happy
Pridužujem se Mikiju u vezi drške mača, detalji su dobri, samo treba da se uvede treća dimenzija, verovatno senčenjem.

"Wallpaper" bi možda trebalo da ima malo zanimljiviju pozadinu, a ne samo jednu boju.

Logo je baš efektan, dopada mi se izbor fonta slova. Nešto mi je poznata ta eksplodirajuća zvezda, da li je rađena po nekom tutorijalu?

Za banere uopšteno, ona bela senka na vrhu služi da doda utisak 3D, što ne funkcioniše na ovako velikim banerima, naročito ne na onom za PISM. Ako se već stavi, trebalo bi dodati na donji deo isti oblik sa drugačijim pretapanjem.

Baš mi je drago da je neko podigao ovu temu, samo nastavi da stavljaš svoje radove. Mi smo se malo ulenjili po tom pitanju.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Milan Maksimović
Registrovani

pripravnik

Ugled: +0/-0
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 17.10.2007. 13:52:45 »

Pisb treba da se doradi.. nema ni okvir... Ako cemo pravo, uradio sam ga, jer je PISB baner mnogo kichast... a nema nista na sebi osim slova i par zvezdica... Ovo sto sam uradio je bila skica, da pitam nevidljivog da li odgovara... a onda sam okacio... u nedostatku vremena nisam stigao da doradim...

Kao sto rekoh, saber mi je prvi rad, ali BAS PRVI... treba da se redizajnira, i verovatno da se stavi tamnija boja, jer se zuta ne vidi lepo na svetlim forumima... na mom mozete da je vidite u punom sjaju...

Logo nije sa tuta... to je u stvari slika sprzene zemlje... pustinja i tako to, sa izmenjanim bojama, i blur-om Very Happy
Sačuvana
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 45
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 04.12.2007. 16:51:51 »

Secate li se moje paint cure?
Malo fotosopiranja i Danova pozadina...

Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #19 poslato: 05.12.2007. 01:05:12 »

Ja bih samo predložio da dodaš malo spoljnjeg sjaja oko devojke, da bi se videli crni delovi slike, kosa, čizme...

Evo, stavio sam je na neku b'zveze turbo dasku za peglanje. Laughing

psd fajl daske  http://www.4shared.com/file/31176323/8c6c532a/daska.html
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 05.12.2007. 03:06:59 »

Mislis na nesto kao da joj je svetlo iza ledja?
Masu toga jos uvek ne znam, sada pokusavam da vidim kako se radi u bojama, ustvari da vidim kako mi je najlakse da dobijem ono sto zelim. Efekti me manje vise ne zanimaju, potreban mi je alat koji ce mi oponasati olovku ili sundjer. Na 'curi' sam upotrebila alatku koja oponasa utljavanje boje prstima, i zadovoljna sam, skoro ko pravo. Olovke su bezveze i grubi nacrti ipak moraju da se rade na papiru, e sad cu da vidim kako cu sa bojama.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #21 poslato: 05.12.2007. 17:50:33 »

Ефекте је врло лако додати, на палети слојева (лејерс) кликни на округло дугме на дну са "Ф" словом и ту одабери спољни сјај и подеси му ширину на 2-3 и одабери боју.

Четкице можеш детаљно подешавати и направити нову, која теби одговара, али никако не може заменити праву и папир. Фотошоп није прављен за цртање већ су ове четкице за ретуш фотографија, али свака нова верзија је напредовала па су сада употребљиве и за цртање.
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 05.12.2007. 21:32:38 »

Nije moj fotošop takav, nema nikakvog 'f' dugmeta, poslala bih ti skrinšot ali me nesto zeza računar. Izgleda da će da padne jedno prženje sistema, ne može da se diše od ovih virusa i sve trojanci, samo zavija ovaj avast.
Sačuvana

Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 06.12.2007. 02:01:32 »

Suzan, plaetu sa efektima mozes otvoriti na:
1.Layer
2.Layer Style
3.Blending options

Ili desni klik na odredjeni layer, pa blending options.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 06.12.2007. 15:43:31 »

Hvala Kuli, ali ovde nista nije isto kao kod novijih verzija, nasla sam nesto sto lici na sjaj ali mi se ne dopada,jer ne moze da se menja intezitet kao ni boja, mislim moze, ali kroz druge opcije, ali to dosta vremena oduzima.
http://img136.imageshack.us/img136/5476/sjajicurakrozsvemirnb3.jpg
Dan, ne radi mi PostImage, ne znam da li je do mog racunara, posto je pun virusa ili do servera.
Evo kako izgleda moj fotoshop editor;
http://img530.imageshack.us/img530/8669/starwarsimage25copyyb7.jpg
« Poslednja izmena: 06.12.2007. 15:49:30 od SuzanKalvin » Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #25 poslato: 06.12.2007. 19:08:08 »

Da, sjaj je prejak, treba smanjiti širinu i prozirnost.
Meni je potpuno nepoznat ovaj PS Elements, jeste da ga mnogo hvale po časopisima, ali mi izgleda dosta ogoljen u odnosu na punu verziju.
Probaj da "izbunariš" podešavanja spoljnjeg sjaja negde u prozoru "Artwork and Effects", trebalo bi da se podešava jednostavno, ili upisivanjem broja ili klizačem.

Mislim da ipak treba da probaš puni PS, imam disk i sa PS 7, možda će on hteti da radi kod tebe, ipak je to starija verzija.

PostImage često ima svoje bubice, ne verujem da je do tebe, verovatno će proraditi kasnije.
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 06.12.2007. 22:48:21 »

Fotoshop 7 sam probala, zakucavala je racunar. U tom 'artwork and effects' sam i pronasla onaj sjaj, ima ih puno ali ne mogu da se promene. Nema veze radicu sa ovim sto imam. I bojenje crteza je zeznuto. Pokusacu jos par trikova cisto da vidim na sta ce da ispadne. Kad budemo uzeli 'ljucki' racunar, 'ljucki' cu i da radim.

Edit:
Juhu! Uspela sam, ali ce mi trebati za ovakav rad dosta vremena i zivaca. Crtez mora prvo u paintu da se oboji osnovnim bojama, a onda se obradjuje u fotoshopu, i izgleda pristojno. sledece sto budem postovala bice konacan rad a ne zezancija i proba, sto sam do sad radila.
« Poslednja izmena: 07.12.2007. 01:01:43 od SuzanKalvin » Sačuvana

Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 35
Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 07.12.2007. 05:27:37 »

@Suzan
Da li si probala da radis u nekoj starijoj verziji korela (10, 9 ili ranije), u njemu se veoma lako boji sve sto treba, a u odnosu na Paint.... (ovo vec ne treba uporedjivati).

Juce i danas sam radio dva plakata u Photoshopu (docek nove godine u nekom kaficu), ali me je sramota da postavim koliko to jadno izgleda, naravno nije moja krivica, covek jednostavno nema ama bas nikakvog ukusa, a zapeo da bude tako.

I da li neko mozda zna zasto mi u Photoshopu tastatura ne reaguje ni na jednu precicu?
Kada kucam tekst, sve ide OK, ali nijedna komanda mi ne radi (cak ni kad nesto obelezim, pa tresnem Delete, ne reaguje, takodje ni krugove ne mogu da crtam sa Shiftom, a o CTRL+nesto kombinacijama da i ne pricam).
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Na mreži

« Odgovor #28 poslato: 07.12.2007. 06:36:44 »

Кули, наручилац је увек у праву, постави то што си урадио.

На који ти је језик подешена тастатура? Пречице раде само на енглеском.

Сузана, делови поља овичени цртежом (мора бити пуна линија иначе се боја прелије свуда)  испуњавају се алатком "Канта са бојом", то је на оном твом "скриншоту" шеста иконица од доле, испод четкице. Само одабереш боју предњег плана, кликнеш на иконицу канте, па клик на површину коју желиш да обојиш.
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 07.12.2007. 14:46:40 »

Ovo za Korel nije mi palo na pamet, probacu mada nikad nisam radila u njemu.
Za kantu znam ali me nervira u fotoshopu sto nece da povlaci linije u boji kavoj ja zelim, recimo; Posto mi fali zvezdanih pozadina koje su orginalne, sredila sam boju i efekte kao nekih oblaka prasine i sad hocu da nacrtam zvezde u nekoj bledozutoj boji i uzmem cetkicu i boja zvezda je stalno crna, seitm se ta sam koristila negativ efekat, cepnem crnu boju, ne i dalje su zvezde crne, eto, od takvih stvari sizim. Zasto mi se to tako desilo, nemam pojma, znam samo da mi oduzima dosta vremena dok provalim kako sta ide. Sencenje sam skroz provalila, i mnogo mi se svidja sto mozes da pojacavas intenzitet boje na blago osencenim mestima mestima (prevojima ruke, vrat, lice) a ima i klasicno pravljenje senke u providno sivoj boji, intenzitet se isto podesava i to je super, ali olovke mi pokidase nerve.
Udavih ja vas dvojicu, izvin' te, necu vise.
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2022. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.038 sekundi sa 23 upita.