SF tim
* 26.11.2020. 16:35:00
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (50%)
Osrednje - 1 (50%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Uninvited  (Pročitano 4273 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 16.04.2009. 15:26:32 »

The Uninvited (2009)

Savrseno dozirani klasicni horor elementi u jedan jak i snazan triler.

Mlada Ana, nakon pozara u kojem joj je majka stradala, podilkani i smestaju je u ludaru.
Nakon uspesnog tretmana, otpustaju je i cale, priznati pisac, dolazi po nju da je vodi kuci..

A tamo je docekuje nova zeMska njenog calca, kao i njena sestra sa kojom je jako bliska i koja joj je usput i najbolja prijateljica.

Obe mlaDzane zeMskice gaje otvorene averzije prema caletovoj devojci, koja je pocela dominirati kucom.
I tako one iscackaju strasne stvari o njoj, iz njene istorije...
Ali, niko im ne veruje, narocito ne cale koji danju ne skida oci, a nocu sebe sa nje..

A sto je najlepse, oko kog se vrti celi rokenrol filma su -duhovi.
Povremeno se pojavljuju i to samo Ani, i nesto zele da joj prenesu.
Duhovi troje njojZi nepoznate dece, i duh njene pokojne majke.

Uvek mi je bilo glupo sto su duhovi u filmovima mutavi.
Sve nesto vode junaka/junakinju sa sobom, pokazuju joj mesta, lokacije, objekte i persone, umesto lepo na srpskom izuste u cemu je vic i sta zele od naseg junaka ili junakinje...

Ni ovaj put to nije izuzetak, duhovi ko duhovi, mutavi i ostace takvi celu vecnst...ali, znam da kad bi duhovi pricali, ne bi bilo te napetosti i "vesele" atmosfere filma.

A atmosfera ovog sjajnog triler/horor filma je za apsolutnu peticu.
Od horor elemenata imamo one klasicne (blagi Buu, neocekivana pojavljanja "entiteta" sa one strane, skripa vrata, igra senki, ) koji su tacno toliko odmereni i implementirani da se pitate da li je to u stvari horor film.
Ipak, svaka od tih scena ce vas ipak malo preplasiti i izazvati jezu u kostima.
Ne sada toliku da svu paznju prebacite na horor, nego taman toliko koliko treba da bi ste i dalje sa paznjom pratili ovaj izuzetni film.
Radnja istog ne dozvoljava sekunde predaha, nema "rupa" i tece kontinuirano bez nekih bezveznih skretanja.
A celu tu radnju vozi extra uradjena muzika, i audio efekti.

Glavna glumica je sjajno izabrana, i majstorski je odigrala svoju ulogu.
Nista manje zasluzni nisu ni ostali glumci, koji su takodje svoje uloge izneli bas onako "momacki"
Rezija je klasicna, bez eksperimenata...malo mi je to bilo cudno, jer ovaj film bi svakako imao prostora za tako nesto, ali eto..

I jos kraj filma...neverovatan obrt koji ne naslucujete bas nikako, savrseno zatvara samu pricu.
Odlicno smisljeno.

I sad zasigurno znate, koliko sam nahvalio film da ide APSOLUATNA PREPORUKA..cak i onima koji ne "mirisu" horor..

Nalaz IMDb strucnjaka
http://www.imdb.com/title/tt0815245/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=FB0337Xqg4o
« Poslednja izmena: 31.05.2009. 01:31:52 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nekron Omikon
Registrovani

kadet

Ugled: +2/-0
Starost: 39
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 20.06.2009. 11:24:21 »

"The Uninvited" je američki rimejk južnokorejskog horor hita "A Tale of Two Sisters". Taj azijski film sam pogledao, nažalost pre dosta vremena, i koliko mogu da se setim bio je veoma dobar, u stvari, odličan.

Ovaj američki rimejk, gle čuda, nije loš uopšte. Opšte je poznato kako ispadnu obrade stranih ili kultnih američkih filmova, ali braća Guard ovog puta nisu upali u takvu zamku. Na stranu to što je ovo ipak psihološka drama, sa nekim elementima horora, "The Uninvited" je tako izveden da mi je držao pažnju do kraja. Sam twist, koji je svakako obeležje filma, takođe je jako dobro skrivan i na kraju izveden.

Naravno, "The Uninvited" nije film zbog koga ćete se oduševiti, ali je zanimljiva priča predstavljena na dobar način, u filmu je gluma na nivou, kao i režija. A tu je i moja ljubimica Arielle Kebbel Smile Film je solidan, nažalost, najveća mana mu je jako malo strašnih scena i odsustvo gorea, na šta je svakako uticao i rejting PG-13, ali to autore nije sprečilo da zarade skoro 40 miliona $ širom sveta.
Sačuvana

None of you understand. I'm not locked up in here with you. You're locked up in here with me.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 26 upita.