SF tim
* 12.12.2019. 15:30:17
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (66.7%)
Osrednje - 1 (33.3%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 3

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Butterfly Effect: Revelation  (Pročitano 6477 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 14.04.2009. 20:19:56 »

The Butterfly Effect: Revelation (2009)

Sto vise gasa dodajes, vise se ukopavas....

Prva recenica ovoga prikaza mozda deluje nerazumno u datoj temi, ali verujem da kada procitate radnju filma, sve ce vam biti jasno...mozda.

Elem, kao i u prvom delu, nas junak (prvi i treci, Revelation nemaju nista zajednicko, sem osnovne ideje) Sam ima dar da "skace" nazad kroz vreme, lezeci u kadi ledene vode. Znaci, skace mentalno nazad, iako je fizicki u kadi...a ipak tamo se pojavljuje fizicki i moze da utice na dogadjaje...a sta se sa njim desava u kadi nemam pojma, jer je i meni izmenio ne bas buducnost, nego logican kont o uzrocno posledicnim stvarima...al nema veze.

Sem, skakac iz kade u proslost... Smile

Dakle, Sem pici nazad kroz vreme dok mu sestra asistira pri tome.
I onda svoja saznanja (ide tamo kao posmatrac) prodaje policiji, koji hvataju ludake, ubice i ostali sljam zahvaljujuci njemu.
A on lepo zivi od toga...
Sve dok se jednog dana ne pojavi jedna zeMska na vratima i kaze da ce uskoro pogubiti nekog tipa.
Taj tip je od njegove pokojne devojke tajni ljubavnik, koji je uhapsen i osudjen za ubistvo njegove zeMske...
Kao dokaz njegove nevinosti, prilaze nekakav dnevnik.
Kao, murija nema dovoljno dokaza da otvori ponovo istragu, pa su ga uputili njemu...

i njegova sestra Dzena koja mu asistira u tome...

I tu pocinje cirkus...
Prvo, vraca se nazad da bi kao samo video ko je u stvari ubio njegovu zeMsku, ali se mesa....
I naravno, poremeti celu buducnost.

U zelji da popravi to, opet skace nazad, i sve vise i vise "kvari" svoju realnost, tj sadasnjost...
Cak svojim "delima" stvara i masovnog ubicu zeMskih, a policija sumnja na njega...
Ipak, on cvrsto odlucuje da stvari dovede u red, i celi film u trilerskom maniru prikazuje to.

Rezija se igrala sa nekim cudnim uglovima snimanja, i donekle im je to i uspelo..sa druge strane, povremene dosadne "rupe" u filmu su bas maslo te rezije..
Glumci su sasvim lepo izabrani i lepo su odigrali, mada imam zamerku na sam Sam-ov lik...
Naime, zaspe kao u kadi, budi se na kaucu u totalno drugom stanu (ne pitajte me nista kako je dospeo tu, verovatno je toliko izmenio buducnost svojim mentalnim ja u proslosti) i uopste ne deluje toliko dezorijentisano i tako...cak deluje jako samouvereno za nekoga ko se budi na pogresnom mestu u pogresno vreme...

Muzika je onako, srednja (ne znaci -losa) a sama atmosfera filma...hmm....pa da nije tih "rupa" dosade, bila bi bas onako "napeta".
Mislim da nisu bespotrebno razvukli film, nego ga nisu "doradili" kako treba.
Ipak, to su jedine zamerke ....
Od Leptir serijala sam odgledao prvi, i sada ovaj treci deo, tako da ni ne znam ko su sporedni likovi i njihova uloga u ovom uzrocno-posledicnom cirkusu, ali smatram da se film moze bez problema pratiti ako i niste gledali prva dva dela.

Kako god, ko voli da malo aktivira sivu masu prilikom gledanja jednog dobrog SF/Trilera ima pred sobom pravu stvar.
I kraj...fenomenalan, i za mene neocekivan veliki obrt koji daje smisao i logicko zatvaranje radnje.
Ne znam kako nisam naslutio kraj, ili matorim ili me film bas vodio kontra pravcem...ko ce ga znati.. Smile

Skoro apsolutna preporuka.

IMDb strucnjaci (onaj komentar strucnjaka me bas odusevio, gde lik kaze da niko nece skontati film ko nema 200 IQ)
http://www.imdb.com/title/tt1234541/

Trejler (bogom poslati trejleri...jedina prava stvar da se film "okusi")
http://www.youtube.com/watch?v=bD41wdoPpdQ
« Poslednja izmena: 31.05.2009. 02:59:00 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 04.05.2009. 02:20:23 »

Нисам планирао да гледам овај филм, зато што ми се први део у опште није допао, али због Салове препоруке ипак сам га скинуо.

Није ми жао што сам га одгледао. Све стоји што је Сал рекао, чак је и крај и за мене био неочекиван.

Једино што сваки филм/роман који се петља са путовањем у прошлост мора да има тих рупа, а мени се то не допада.

Дао сам му оцену осредње.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 29.05.2009. 22:56:41 »

posto sam u crnoj gori trebao da imam vremeena da gledam filmove,a nisam,gledao sam ga sada
film mi je bio vrlo vrlo interesantan
dao sam mu ocenu dobro jer ipak mu malo fali da bi bio izvanredan najvise me je odusevio kraj jer ga uopste nisam ocekivao a kamoli predpostavio i to mi se najvise svidelo inace film je mozda i najbolji po meni u serijalu
ima lepu pricu
preporuka apsolutna
Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 13.06.2009. 15:00:06 »

E, ovaj je sledeći za gledanje.
U toku dana ako stignem, ako ne, uklapam ga u sutrašnji maraton Very Happy
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.06.2009. 19:30:48 »

Pogledao sam drugi deo ovog ciklusa. Filmovi nemaju veze jedan sa drugim, zajedničko im je samo to što glavni likovi mogu da se vrate u prošlost onako, "iz mozga".
Drugi deo je poprilično loš.
Prvi me nije dojmio pre svega zato što ne cenim glavnog glumca ali je ipak gledljiv.

Ovaj treći je najbolji.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 26.08.2009. 20:22:20 »

Meni se prvi najviše sviđa, ovaj treći je dobar a drugi mi je skroz bezveze, jedva sam ga odgledao.

Film nije loš, dobar je tj. Ima rupa al nije strašno. Neko reče da, navodno, mogu da ga skontaju samo vrlo inteligentni ljudi (ne znam gde sam pročitao to), ali samo da znate, to je čist mambo-džambo. Nema tu ničeg nerazumljivog.

Ocena, između osrednjeg i dobrog, a pošto sam dobro raspoložen - dobro.
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.04 sekundi sa 26 upita.