SF tim
* 16.12.2019. 12:08:44
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (100%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Hit and Run  (Pročitano 2838 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 18.03.2009. 10:32:20 »

Hit and Run (2009)

Jedan sjajan horor/triler sa "vanserijskom" radnjom..

Mladjana Meri se jedno vece sa divlje zabave vraca kuci, autom.
Pijana kao curka, na putu izbegava nesto, najverovatnije macku, i to crnu.
Posto po starom narodnom obicaju nije uzviknula tri puta Pu-Pu-Pu (tako stari narod radi kad im se prepreci crna macka) zapada u ozbiljan belaj.

Elem, izbegavajuci tako macketinu skrece sa puta i nastavlja skoro nekontrolisano da vozi marginom, na ivici sumarka.
Vraca se na cestu misleci da je sve OK...i naravno, dzuska pijana i dalje za volanom.
Uredno parkira vozilo pred kucu i ide na spavanje.
Ali, u po noci probudi je neki sum. (Samo ne znam kako nalivenu onako moze ista da je probudi, al ajde..)
Silazi sa sprata i istrazujuci poreklo suma, ima sta da vidi.

Na braniku njenog dzipa visi ni manje ni vise, nego unakazen cova....
A taj polumrtvi cova inace nije dobro sasiven u glavi, sto ce se daljim tokom radnje i te kako pokazati.
A ona jadna u napadu panike i straha donosi jednu pogresnu odluku za drugom..i dela na osnovu tih odluka.

Kao sto napomenuh u prvoj recenici prikaza, radnja ovog blage hororcine je sasvim neobicna za podzanr.
Ili je barem tako prikazana sasvim solidnom rezijom.
Ista ta rezija je "gurana" ekstra komponovanom muzikom, koja vam bas drzi paznju.

Malobrojni glumci u filmu su sjajno karakterizovani, i nisam nasao nikakvu zamerku na njihovu glumu.
Izgleda da su pazljivo birani medju tim skoro anonimnim glumcima, sto me navodi na misao da je film ipak "low budget" ostvarenje.
Ipak, uopste ne deluje tako.

Sam tok radnje drzi paznju, iako nema ni buu, ni hack & slash manifetluka.
Svaki minut filma donosi nesto novo sto vas nagoni dalje da sa uzivanjem gledate, iako je radnja linearna, tj predvidljiva. (dobro, ne bas skroz predvidljiva).

Sama prica spada u domen cistog trilera, i kao takav sam film ne bi bio uopste los, ali producenti su napravili sjajan potez dodajuci mu solidne horor elemente. To je ovo ostvarenje diglo na "visi nivo"
Inace, trileri sve vise i vise implementiraju horor elemente raznih oblika da bi dobili na "tezini", sto samo govori o popularnosti podzanra.

Sve u svemu, sjajna prica, solidna rezija, muzika za primer i lepo odabrani karakteri ovaj film svrstavaju medju bolja horor ostvarenja.

Apsolutna preporuka.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1199550/

Trejler
« Poslednja izmena: 31.05.2009. 03:00:18 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.