SF tim
* 24.10.2019. 01:10:12
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 1 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Against the Dark  (Pročitano 4390 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 15.03.2009. 22:36:33 »

Against the Dark (2009)

Stiven Sigal u horor filmu?
Smesno...al ajde...

Stiven Sigal kao glumac vredi kao otvorena flasa piva u sred augusta koja smrdi kraj magistralnog puta mesec dana.
Njegova jedina vrednost je markantna njuska, kao i ona borilacka vestina koju u svojim akcionim filmovima sa radoscu pokazuje.

Ne zelim da cloveka ponizavam ovde, niti da ga ispljujem, samo navodim fakte.
A fakat je i taj da se Stiven uhvatio kao sporedne uloge u jednom zlj prodaksn survival hororu.

Ne znam koji mu je djavo to trebalo, ali znam da bi bez njegovog imena film propao i pre nego sto je snimljen. Ili obratno.

Elem, radnja.
Svet zahvati nekakav virus, i svi se pretvaraju u vampire, tj ljudove obolele kojima je samo da se docepaju ljudskog mesa za zderanje.
Koja klasika, koja prezvakana tema....
To bi i proslo da je produkcija dobra...Ali malo sutra.
Radnja celog filma se desava u jednoj ogromnoj bolnici, gde ima i ne inficiranih, a bogme mnogo vise "obolelih" koji su mix zombija i vampira.

Sada, ti se "zdravi " ljudovi nalaze, i traze izlaz iz te bolnice???
Infekcija je pocela kao pre mesec, dva, a agregati i dalje rade..???

Onda tu ulece Stiven Sigal sa svojim odredom junaka kojima je cilj da istrebe sve obolele tako sto ce ih macevima i nozevima poklati?
A taj super odred, ex marinci nose kozne mantile, kao u matrixu?
A svi ti genijalci, par njih oslobadjaju u bolnici celu planetu macevima i nozevima, kao da ne znaju za utoke, puske i sacmarice?

Ma ajde, Stiven Sigal je to...
Baja u celom filmu nije progovorio ni dve smislene recenice.
Al je zato poklao inficiranih malo more.

Naj momenat filma, koji obiluje hack&slash scenama je taj kada Stiven kaze svoje ime devocici koju je upravo od zombija spasao...
Pita ga devojcica "ko si ti"

A on odgovara "ja sam Tao"

Rekli bi ste, OK...predstavio se lepo i tako.
Ali ne znate to da nakon predstavljanja ide akciono-melodramska muzika koja traje par sekundi.

Svaki put kad Stiven (Tao) otvori svoju labrnju, ta muzika se pojavi..
Kao da ga prati nevidljivi simfonijski orkestar kroz bolnicu, i koji jedva ceka da Sigal zucne nesto, pa da pocnu to sekundnu melodram svirku...
Zalosno. Kao neki cirkus iz '70 tih...

A zalosno je i to sto se Stiven pojavljuje u sporednoj ulozi, sto je akcenat filma bacen na ne znam vise koga, i sto dodjete u iskusenje (par puta) da ga ugasite, ukinete i izbrisete sa HDD-a.

Celi film kamera prati neku grupu prezivelih, i kad se susretnu sa vamp/zombo likovima jedan naebe, a ostali ni prstom da mrdnu, nego se svako hvata svoje noge i magle.

Ali, tu je americka vojska (ostatak) koja dize avione da izbrise tu bolnicu sa lica zemlje....
Kao da je samo bolnica u pitanju...a ne celi svet..bljak.

Film ne vredi ni pet para, uprkos Stivenu.
Rezija i produkcija nisu uopste losi, hack i slash scene su cak odlicne, ali dzaba im to kad se radnja vrti u krug...

Gluposti na svakom koraku...recimo, Stiven vodi ekipu u lift, iako zna da nema struje i da je generator koji radi dva meseca bez operatera na izdisaju...i naravno se zaglavi u istome.
Trutina debela (vidi se da jeste) nece stepenistem...i opet ne nastrada on, nego neko drugi...fuj..a on samo izgovara "mora se odraditi ono sto se mora"..sve uz spomenutu melodramsku muziku..

Onda, ulecu u kafiteriju (menzu) i zaticu svezu hranu na tanjirima...a kao dva meseca niko nije krocio tu...

Kako god, ideja jeste ok, iako je prezvakana, produkcija je ulozila dosta, al je pogresila sa Stivenom.
Moj kont je da je sam Stiven urnisao film.

Kao sto rekoh, progovorio je u celom filmu par recenica, mlatarao sabljom i nis vise.
O nekoj karakternoj glumi, barem da se nasmesio ili digao obrvu, ni govora.
A i kako i kad mu je uloga marginizovana totalno.

Evo poruka za Stivena Sigala:

Nikad neces biti Brus Li, nikad.
Brus nas je barem zasmejavao svojim facama i izrazima iste, a ti si statican kao vatrogasni isluzeni konj koji zaboravljen pase travu iza doma

Uhvatio si se uloge u potencionalno dobrom survival horor filmu, i isti urnisao svojom tupavom njuskom.
Bolje bi ti Stivene bilo da si dosao u Srbiju i vodio grand produkciju.

Mozda bi i dobio neki dinar, a iz ovog "ostvarenja" ces izaci zasluzeno kokuz.
Znam da je svetska kriza, i znam da ti je tesko...al bolje da si meni dosao pod stan i hranu, nego sto si tako upiskio jedno potencijalno dobro ostvarenje....

Odose ti godine, i trebao si se drzati uloga mafijasa-pravednika...tu bi tvoj intelekt dosao do izrazaja.
Da-ne i sakom medju rogove. Nista vise.

APSOLUTNO ZAOBICI

IMDB
http://www.imdb.com/title/tt1194271/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=t8w4AEu_C1U
« Poslednja izmena: 31.05.2009. 02:52:21 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.