SF tim
* 23.10.2020. 23:05:35
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Far Cry  (Pročitano 4731 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 14.03.2009. 19:54:11 »

Far Cry (2008)

Svi znamo da je film radjen po isto imenoj hit video igri.
A svi znamo da Far Cry u bukvalnom prevodu znaci "daleki plac", ili "daljinsko cmizdrenje".
Sad, ocene na IMDb-u su uzasne, i zaista sam ocekivao da cu daleko, daleko u noc Far Cry-ovati (plakati od razocarenja).
Medjutim...

Film jedva da ima dodirnih tacaka sa SF-om, ali i ta jadna mala mrljica tacke je sasvim dovoljna da opis filma zauzme svoje mesto ovde u prikazima.
Kao sto svi znamo, (koji smo odigrali igricu), bivseg marinca Dzek-a unajmljuje lepa mlada novinarka da je odveze svojom kantom od broda na neko ostrvo..
Ona i njen ljupki novinarski nosic su nanjusili da vojska, na celu sa ozloglasenim Dr Krigerom vrsi nekakve grozne med eXperimente.

Naravno, dolaskom na ostrvo, ona biva uhvacena iliti uhicena, a Dzeku uniste brod i on sada jadan ne zna kod bi i sta bi, pa krece u "one man solo rescue mission".

I tu sada pocinje akcioni festival.
Ako ste voleli Univerzalnog vojnika, znajte da ce te uzivati i u ovome ostvarenju.
Samo, nas Dzek nije Uni soldat, nego ce se krkati protiv cele regimente istih...

Gluma glumaca nije nesto, ali je daleko od losega, a najdalje od Far Cry-ovanja.
Lokacija snimanja ocito oslikava siromasni B produkcioni "badzet", jer koliko se secam iz igrice radnja se odvija na nekim tropskim ostrvima, a ne na americkom tlu (ostrvu).
Ipak, atmosfera filma je sjajna, i ne da vam predaha do zadnje sekunde.
Filmadzije su se ocito potrudile da sto vernije prenesu "feeling" igrice, jer se u filmu pokusavalo preneti dosta toga iz iste. Od dzipova, helikopetra pa sve do patrolnih camaca...ipak, nisu (verovatno zarad "badzeta") mogli sve da odrade pa su u zamenu uneli nesto "svoje".

Naravno, sve uz neizbeznu romantiku, u stvari "keksovanje" glavnih likova.. Smile a i sto sta drugo.
To odstupanje ne umanjuje uopste onaj "feeling", nego ga nekako "upgrade-uje".
Najvece "odstupanje" je naravno nedostatak onih monstruma...i tu mi je palo prvo razocarenje.
Umesto toga, su oni spomenuti surogati Uni Soldata...

Ne zelim da uporedjujem film sa igricom, jer ne bi bilo fer...Ipak, Cryteck je ulozio jedno desetak puta vise u igricu, nego sto je ulozeno u film.
Steta.

Kao sto rekoh, film je pravi pravcati akcioni festival, sa mnogo ispaljenih metaka i ostaloga, prevrtanje dzipova i rusenje helikoptera.
Mnogo mrtvih, slabo ranjenih, i skoro svaki hiljaditi metak pogadja "meso".

Ono sto me najvise odusevilo je akrobatska jurnjava Dzeka kroz nekakvo postrojenje (mislim da su u pitanju rampe pilane) dok mu je jedan od "kreatura" za petama..
Majstorski odradjeno, kao i par tabacina..

Film nema nista vredno u sebi, ali zabavice vas od prve do zadnje sekunde.
Rezija nije bas naj, moglo je bolje, ali ni ovako nije losa.

Meni deluje kao jeftino vino...malo gorkasto, ali mnogo pitko.
A gorak ukus daje muzika, koja je povremeno jako bez veze i glupava...kao i jako nezasluzena ocena na IMDb-u

Preporuka.

IMDb nalaz..
http://www.imdb.com/title/tt0400426/

Trejler (upozorenje!! trejler je na njemackom.. SmileSmile)
http://www.youtube.com/watch?v=quYwvz7emJw

« Poslednja izmena: 31.05.2009. 00:01:25 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 25.03.2009. 01:42:21 »

Tek sad sam ga pogledao (iako sam ga skinuo pre prilicno vremena) i slazem se sa Sal-om. Jeftino, gledljivo, i ne izaziva mucninu. Ko trazi nelogicnosti i gluposti ima ih na pretek, ali ko trazi zabavu nacice je pod ulovom da voli nazovi tabacinu ili akciju. Gluma podprosecna kao i muzika ali i pored svega film ima neki smek.
Sačuvana
IGRACH
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 13.07.2009. 21:19:40 »

ma ja sam taj film cim sam sa vido odma skino jel sam igricu piko ko lud (i mogu vam reci da je vrh).A sto se tice filma cim sam vido,napocetku ko je reziser (Uwe Boll),nisam hteo ni da gledam.Znaci strasno.film kao da je pravljen za retardirane ljude
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 26 upita.