SF tim
* 24.10.2020. 23:10:57
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (25%)
Dobro - 1 (25%)
Osrednje - 1 (25%)
Loše - 1 (25%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: 1 [2] 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Blindness  (Pročitano 19518 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 26.03.2009. 04:45:55 »

Одгледао. Није СФ (може да прође као фантази) али је добар филм. Добра глума, атмосфера, режија...

Основна идеја о затварању слепих у неку врсту гетоа а без икакве помоћи од оних који виде је сасвим нелогична. Тако нико у савременом свету не би поступио. Нико не би оставио ослепеле особе да се саме сналазе.

Такође, олако пристајање целе групе на малтретирање насилника не чини ми се уверљиво. Нисам баш сигуран да би тако било и у стварном животу.

Ипак, суштина филма није да верно прикаже поступке у случају неке епидемије већ да прикаже понашање људи у таквој ситуацији и тако гледано све има смисла.

Треба га одгледати.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 26.03.2009. 09:11:14 »

Citat
Основна идеја о затварању слепих у неку врсту гетоа а без икакве помоћи од оних који виде је сасвим нелогична. Тако нико у савременом свету не би поступио. Нико не би оставио ослепеле особе да се саме сналазе.

Ne gledah film još uvek, ali u knjizi je to vrlo argumentovano. Poenta je u tome (u knjizi) da je slepilo zarazno ali niko ne zna kako se prenosti. Tako da to u stvari nije geto nego karantin. I nije bio dugog veka. Ma pročitajte knjigu, mnogo je dobra.  Very Happy
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 26.03.2009. 11:31:13 »

Za razliku od Svetlosti malopre sam odgledao film. Film je jako dobarpo mom misljenju. Nekako te ubaci u pricu i samara po strahovimai i emocijama uopste. Sad mi pade nesto napamet. Podseca me na opomenu bozju. Kao ono" E sad nam je bog dao zuti karton" fudbalskim zargonom receno. Ako se ne opametite dobijate crveni.
Malo se neslazem sa Dan-om oko
Тако нико у савременом свету не би поступио. Нико не би оставио ослепеле особе да се саме сналазе.
Такође, олако пристајање целе групе на малтретирање насилника не чини ми се уверљиво.
Zasto. Moslim da precenjuje solidarnost "sveta" i podcenjuje goli strah od bespomocnosti. A upravo je slepilo bespomocnost.
Nekako naj jace scene koje su me povele ka takvom razmisljanju su Isus i Marija sa povezom na ocima.
Da ne otkrivam vise o samom filmu.
A sad gde se svi slazemo TREBA GA POGLEDATI .
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 26.03.2009. 11:43:15 »

Ja se apsolutno slažem samo nemam vremena. Tako da mi više odgovara da vas ubedim da pročitate knjigu.  Mr. Green
(mada vidim iz vaših postova da su dosta stvari iz knjige dosta verno prenete u film)
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 26.03.2009. 12:08:09 »

И у филму претпостављају да је заразно, али карантин томе и служи, да спречи пандемију. Службе које су за то надлежне су спремне за такве ситуације. Војска у филму има заштитна одела и маске, могли су тако да опреме само неколико добровољаца који би помагали слепима. То би спречило било какве малверзације унутар карантина.
Увек, али баш увек се нађе понеки прави човек који би хтео да помогне унесрећенима, чак и по цену сопствене болести.

Друга је ствар оно што се после десило свима.
« Poslednja izmena: 26.03.2009. 13:03:00 od dan555 » Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 26.03.2009. 12:49:47 »

Ja se apsolutno slažem samo nemam vremena. Tako da mi više odgovara da vas ubedim da pročitate knjigu.  Mr. Green
(mada vidim iz vaših postova da su dosta stvari iz knjige dosta verno prenete u film)
Ako moze za dva sata da se procita, ubedila si me Laughing Laughing U suprotnom, znas kad ces da me ubedis ...... .
Nemogu da verujem da nemas toliko vremena da odgledas film. Pa i ja sam nekad radio Rolling Eyes Rolling Eyes
Jes da je to bilo davno ali veruj mi da jesam.
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 26.03.2009. 14:51:46 »

И у филму претпостављају да је заразно, али карантин томе и служи, да спречи пандемију. Службе које су за то надлежне су спремне за такве ситуације. Војска у филму има заштитна одела и маске, могли су тако да опреме само неколико добровољаца који би помагали слепима. То би спречило било какве малверзације унутар карантина.
Увек, али баш увек се нађе понеки прави човек који би хтео да помогне унесрећенима, чак и по цену сопствене болести.

Ma... piše u knjizi...  Very Happy (da sad ne odgovaram na svaku rečenicu posebno).

Ako moze za dva sata da se procita, ubedila si me Laughing Laughing U suprotnom, znas kad ces da me ubedis ...... .
Nemogu da verujem da nemas toliko vremena da odgledas film. Pa i ja sam nekad radio Rolling Eyes Rolling Eyes
Jes da je to bilo davno ali veruj mi da jesam.

Može za 3 sata. Uopšte nije velika. Vidiš, razlika je u tome, što kad čitam knjigu, mogu da je ostavim, radim nešto drugo, pa kad imam vremena opet čitam...itd. (mada kad upadnem u manijačku fazu sednem i čitam dok ne završim pa makar trajalo 20 sati). A jako me nervira da gledam film na parče, a nemam dva sata slobodnog vremena u komadu do negde pola 1 noću. A onda idem da spavam. (osim kad me uhvati nesanica  Very Happy)
« Poslednja izmena: 26.03.2009. 14:54:52 od svetlost lutalica » Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 27.03.2009. 22:44:46 »

Da li bi mogao neko da mi dadne linkove za film na rapidshare? Jer ovo što sam ja našla je malo...sumnjivo.

Btw. očigledno, ubedili ste me da pokušam da odgledam film.  Very Happy
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 27.03.2009. 23:36:05 »

Kod:
http://movies.katz.cd/search/Blindness
Pa biraj. Very Happy
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 27.03.2009. 23:38:57 »

Zašto se ja toga setim samo kad tražim knjige?! (Kojih i nema baš puno).
Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 38
Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 21.04.2009. 14:00:29 »

Ko je ocenio kao negledljivo?
Ja sam ga skinuo davno ali još ga nisam pogledao...
Previše obaveza imam ovih dana...  Neutral
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 29.05.2009. 03:59:14 »

Pgledao i ocenio.
Ništa spektakularno, treba malo živaca ali svakako zanimljivo.
Sačuvana

NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 27.06.2009. 17:59:59 »

Meni se film uopšte nije svideo, na silu sam odgledao.
Ako stavim po strani nerazumljivo razbolevanje, prikaz dotičnih međuljudskih odnosa je prilično veran, ali toliko je jeziv. Mislim nije mi se svideo film zbog težine koju nosi a ne zato što mislim da je loš. Meni nije prijao.
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 27.06.2009. 19:37:24 »

Ja još uvek nisam stigla da pogledam.

Citat
Ako stavim po strani nerazumljivo razbolevanje, prikaz dotičnih međuljudskih odnosa je prilično veran, ali toliko je jeziv. Mislim nije mi se svideo film zbog težine koju nosi a ne zato što mislim da je loš.

Knjiga je užasno mučna. Pri tom, iz vaših opisa mi se čini da je u filmu propušteno objašnjenje (u stvari, više nagoveštaj) zbog čega se sve to događa i na kraju prestaje.

U suštini, reč je o prilično banalnoj alegoriji, ali je mnogo jako napisana. Mislim da čovek možda nije greškom dobio Nobelovu nagradu.
Sačuvana
NaraYan
Archmage

predsednik

Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 27.06.2009. 19:55:49 »

Nije džabe, dobio je taj dosta para Laughing
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 26 upita.