SF tim
* 26.10.2020. 06:46:30
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Conjurer  (Pročitano 3324 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.02.2009. 19:29:13 »

Conjurer (2008)

Da li znate sta je Nadzak-Baba? Verovatno ne znate..
Nadzak-baba je bosanski (verovatno turcizam), skoro zaboravljeni izraz za Vesticu.
E u ovom blagom horor filmu, jedna Nadzak-Baba zagorcava zivot nasim junacima.

Sama prezentacija horora u ovom filmu je bas po mom ukusu, iako nisu "popunili prostor do kraja", tj nisu iskoristili potencijal koji samo delo ima.
Elem, u celom filmu nema niko da je opandrknuo, sem jedne vrane i jedne dzukele.

Idem sa radnjom, pa cu nastaviti o samom dozivljaju filma..

Mladi i uspesni bracni par u velikom gradu cekaju prinovu u obliku deteta.
Znate da tamo, u americi imaju svakakvih pa usvajaju gustere, a neki svojom decom zovu alge u akvarijumu. Cak im kraj zive i rodjene dece ostavljaju testamentom sav imetak. Cisto sumnjam da ce gusteri i alge to znati spiskati.
Zato sam napomenuo da cekaju prinovu-dete.

Onda oni gube dete, i da se mlada oporavi od traume sele se u njen rodni gradic, na neku farmu koju joj njen burager kupuje (posudjuje kintu, nema tamo da se samara parama kao ovde, makar i rodu rodjenome..)
Ali, namazani burager je tu farmu dobio bud-zasto, a razloge niske cene imanja cete saznat nastavljajuci citati ovaj prikaz.

Elem, po legendi u kolibici kraj glavne kuce je zivela jedna zena, kojoj je gazda imanja "pristavio" dete, i onda joj ga oteo nakon porodjaja i ubio da ne pukne bruka po selu.
Onda je i nju ubio da ne laprda okolo, ali malo cvrc. Pre svoje smrti, zena prokle gazdu, i rece da nece nikad umreti.
A tako i bi..i pogodite sta postade?
Jeste, pogodili ste. Postade Nadzak-Baba, koja i dalje obitava po toj farmi.

Nas glavni junak pocinje da sumnja nesto, i vrsi svoju "istragu" dok se cudne stvari nastavljaju gomilati.
Zena mu ne veruje nista, iako zna za tu legendu..
I jos slag na tortu, ona ponovo ostaje u blazenom stanju...a Nadzak Baba se nameracila da joj se vrati dete...

Eto, to vam je radnja filma.
Produkcija uopste nije losa za ovo B ostvarenje, kao ni glumacka ekipa.

Ali rezija me razocarala.
Sam okvir price je dao idealne uslove za implementaciju klasicnih horor elemenata, koje sam iscekivao a koji su izostali.
Osim jedne Buu scene, od horora skoro nista.
Jeste da se nadzak baba pojavljuje par puta, ali van svih horor klisea.
Veliki doprinos tome je i nedostatak "prave" muzike i zvucnih efekata. Ima ih, al pre ce biti za Pticu Trkacicu nego za horor film.

Kadrovi gde bi se trebali najeziti nisu uradjeni u horor maniru, i to je najveci, u stvari kapitalni nedostatak filma.
A prica je bas dusu dala za jedan dobar horor show.

Nema da neko zagine (sem spomenutih zivotinja), nema ni kapi hack&slash-a...tako da je moje razovarenje u ovaj film kompletno.
Ipak, film jeste na samom vrhu B produkcije, i sve je na svom mestu (sem tih propusta) tako da nije zasluzio pljuvanje.
Moje misljenje je da je film pre mistery triler nego horor, iako svojski vuce na horor.
A mozda su moja ocekivanja od horora "natprirodna" i prekomerna...

Samim tim mogu ga preporuciti ljubiteljima blazih horor varijanti.

IMBDb nalaz i ekspertiza
http://www.imdb.com/title/tt0896533/

I naravno, trejler
http://www.youtube.com/watch?v=dnIIBv-Xtew

« Poslednja izmena: 03.03.2009. 03:22:43 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.