SF tim
* 17.01.2020. 20:12:27
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 2 (18.2%)
Dobro - 5 (45.5%)
Osrednje - 3 (27.3%)
Loše - 1 (9.1%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 11

Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Underworld: Rise of the Lycans  (Pročitano 13583 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 13.02.2009. 23:48:56 »

Underworld: Rise of the Lycans (2009)

U ovom sjajnom filmu konacno vidimo povod vekovnog rata izmedju Vampira i Lajkona (vukodlaka)..a uzrok je, sta bi drugo bilo, jedna zeMska....Ccccccc.....

Da odmah predjem na radnju, jer znam da je sa nestrpljenjem ocekujete.

Nekad davno, zemljom su vladali vampiri. Ko misli da to nije istina, nek pogleda film i sam se uveri, lepo je sve objasnjeno.
Ti vampiri su bili prava aristokratija, i morali su imati svoje robove.
Ljudi im nisu bili robovi, jer ljude su papali i reketirali ih najstrasnije.
A reketirali radi zastite od divljih vukodlaka.

A da bi mogli uopste da locu krv i naplacuju reket, morali su imati nekoga ko ce ih cuvati od istih tih divljih vukodlaka.
I tako oni od vukodlaka naprave Lajkona. Lajkon je upgradeovani model divljeg vukodlaka-zveri, koja nije imala emocija, niti svesti, nit' pameti, sto bi nas narod rekao.
Al su zato Lajkoni bili jako sposobni, namazani, pametni, i mogli menjati svoj oblik iz coveka u zver i obratno kad god im se cefne.

Najsnazniji i naj naj Lajkon je Lucijan, koji radi kao kovac u zamku vampira i koji je mezimac vamp kinga Viktora. Inace, ti isti vampiri tretiraju sve svoje Lajkone kao pse, (sto u jednu ruku i jesu, al eto nije lepo pse tretirati kao pse, zar ne?).

Ali, namazani Lucijan se supertajno vidja i "po senu valja" sa Sonjom, cerkom kralja vampira Viktorom i clanicom njihovog saveta.

Kad cale sazna da mu se princeza vidja sa "nekim koji nije nas", naredjuje da se Lucijan pogubi ko pseto..(opet ja pse spominjem, cccc...) iako je u par navrata spasao Sonjicinu glavu od divljih vukodlaka...

Ali malo morgen, sto bi rekli spanci...dvorskom politikom i mahinacijama, Sonjica izdejstvuje Lucijanovo bekstvo iz prdekane...i zajedno krecu u oslobadjanje svih Lajkona. Naravno, Lucijana tera i osecaj osvete prema Viktoru, a zbog cega neceM da spoilerisem.
U toj borbi im se pridruzuju i oni divlji vukodlaci, a ljude ionako niko nista ne pita.

I tako vam je poceo vekovni rat izmedju vampira i lajkona. Zbog zene, moz'te misliti....

Sama atmosfera filma i ritam istoga su savrseno balansirani.
Nema nepotrebne scene, kadrova, nis'..
Mozda nekom zasmeta sto je celi film "mracan" (zato sam i odustao od gledanja bioskopske verzije) ali to itekako "gura" atmosferu filma.

Glumci su savrseno izabrani, i svoje uloge su izneli fantasticno.
Rezija odradila junacki, a od CGI-a divljih vukodlaka dah da vam zastane.

Akcije u filmu koliko zelite...i to kakve. Krkanje vampira i divljih vukodlaka, krkanje lajkona sa divljim vukodlacima (koji su dva metra visoki, a brzi kao Konkord), krkanje lajkona sa vampirima.... nema ko se s kim ne krka, i to sve macevima, samostrelima, nozevima i ostalim srednjovekovnim hi-tech naoruzanjem.

Horor elemenata nema, nema cak ni hack & slash...iako se macevima dele na pola, tako da otpada zanrovska klasifikacija "horor".
Po meni, cist fantasy...cist kao suza. I akcioni. Bez toga nis'.

DakleM, odgledao sam jedan sjajan film, pun napetosti i akcije, ali sam mu nasao jednu ogromnu zamerku.
U istome ne glumi Kate Beckinsale jednu od glavnih uloga, Sonju, nego neku sporednu. Verovatno radi logickog nastavka filma.

Jeste da je Rhona Mitra "odradila" Sonju perfektno, ali Kate je Kate...

Apsolutna Preporuka

Nalaz experta sa IMDb-a
http://www.imdb.com/title/tt0834001/

I naravno, trejler
http://www.youtube.com/watch?v=eX00pN9lorE
« Poslednja izmena: 03.03.2009. 03:20:49 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 14.02.2009. 00:48:04 »

A zar nije u prvom delu bilo da su oni svi đuture evoluirali od nekog Johna Smitha ili tako nekog prosečnog tipa?
Sad sam zbunjena. Može biti zbog toga što nisam gledala drugi deo.  nejasno
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 14.02.2009. 19:20:05 »

Koliko ja znam, vampiri su nastali od Markusa Korvinusa, a vukodlaci od Wiliama Korvinusa, njegovog brata blizanca.
I to mnogo pre nego sto se Viktor docepao vlasti.

Markus je zarobio Wiliama, i valjda "smakao", nemam pojma..
Zasto su se pokrkali, isto ne bih znao reci...

A sta im je falilo da bratski vladaju zemljom i nas ljudove zderu i reketiraju? Cccccc....garant opet neka zeMska posvadjala ljud..pardon, bica tame.. SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.02.2009. 22:36:09 »

Aleksandar Korvinus je jedan od retkih koji je preživeo kugu. Nešto je kvrcnulo u njegovom organizmu i postao je besmrtan. Negovu besmrtnost nasleđuju njegovi sinovi; Vilijam i Markus.
Vilijama ujeda vuk i on postaje prvi čistokrvni vukodlak. Markusa ujeda slepi miš i on postaje prvi čistokrvni vampir. Markus je Viktora napravio vampirom u njegovoj dubokoj starosti na bolesničkoj postelji.
Lucijan je nastao slučajno kada je jedna zarobljena ženka vukodlaka donela na svet "ljudsku" bebu.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 14.02.2009. 22:44:18 »

Eto, mic po mic skontasmo kako i zasto...Smile...iako se film time ne bavi, vec iskljucivo povodom rata izmedju lajkona i vampira... Smile

Hvala, Suzan. Smile
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 14.02.2009. 23:02:06 »

Ok, nego se ja nešto ne sećam da se u prvom delu pravi razlika između vukodlaka i Lajkona (što ne mora da znači da se to stvarno ne pominje, samo se ja ne sećam).
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 14.02.2009. 23:21:00 »

Mislim da se nije pravila razlika u tom prvom delu..
Ali u U3 je lepo objasnjena geneza vukodlaka/lajkona..tj, lajkoni su visi evolucijski stepen prvobitnih vukodlaka koji nisu "ucestvovali" u prva dva dela.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 15.02.2009. 19:50:55 »

Mala ispravka samog prikaza.
Danas odgledah film ponovo..
Kate se pojavljuje u istome samo na kraju filma, i to u kadru iz prvog Underworld-a.. Sad

Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 17.02.2009. 12:06:26 »

film je jedan od retkih nastavaka koji moze da se gleda
film je odlican ima mnogo akcije i sve je po meni odlicno odradjeno i objasnjeno
inace u drugom delu je objasnjeno i uvedeni su vukodlaci koji se ne pretvaraju u ljude i tu glavni lik ubija prvog vukodlaka
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 17.02.2009. 12:24:41 »

Dvaput sam vec skinuo feik kopije i brisao ih. To znaci nemati srece.
Prva je bila na granici gledljivosti a drugu, film nije mogao ni da otvori. Trazi neki kodek, koji nisam uspeo da nadjem.
Moracu da sacekam jos malo da se sa sigurnoscu pojavi dobra kopija. grrr
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 18.02.2009. 02:52:45 »

Neso, ja sam skinuo iz prve odlican DVD rip. ali uz "watermark" doticne filmske kuce...

Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 24.02.2009. 15:52:23 »

Necete da verujete sta mi se dogodili! Treci pokusaj da ovaj film skinem je dao rezultate slicne ranijima. Slika ostra ali sva plava sa nijednom toplom bojom. No nisam mogao da ne odgledam ovaj put. Kao podesavao sam prevod i kad je pola filma proslo, nastavio sam do kraja.
Film koji cu sigurno da obezbedim za kolekciju, ali tek kad izadje bolji snimak.
U sustini ga treba pogledati ali ne traziti bas dlaku u jajetu.
Recimo glupost je da vodja pokreta vukodlaka, ne postavi predsednika predsednistva vampira na sunce i tako resi svoj problem vec ga samo bocne u vugla i baci ga u bunar? Mani ga mitke. Logicno je da od njega pravi lomacu na svezim jutarnjim zracima, iako ga je bocnuo. To i slicne sitnice su mi nelogicne no film mi se u celini dopada.
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 24.02.2009. 19:20:17 »

Neso, mozda ti je stvar u kodecima.
Verovatno si skinuo rip, ili HD snimak a plejer ga ne konta....
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 24.02.2009. 20:10:31 »

Ma neznam. Instaliran mi je "K Lite Codec Pack 4.4.5 full". Nebi trebalo da zeza. Ja ipak mislim da je u pitanju kvalitet snimka. Sem toga malo malo pa po sred ekrana pustaju upozorenje o autorskom pravu i ostala sranja.
Bice da cu da skidam i cetvrtu varijantu Laughing
Tako je to kad krene da te samara maler Rolling Eyes
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 24.02.2009. 20:32:07 »

E pa i meni na snimku pustaju malo-malo to o autorskim pravima, i verovatno imamo isti snimak.

I ja imam neki K lIte Codec Pack, ali uz njega i XVID i gomilu ostalih...
Sve vise verujem da ti ne pase taj K Lite....
Sačuvana

Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.03 sekundi sa 26 upita.