SF tim
* 05.12.2019. 21:34:38
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 1 (50%)
Loše - 1 (50%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Alien Raiders  (Pročitano 2877 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 06.02.2009. 23:23:32 »

Alien Raiders (2008)

Posle dva odgledana SF-đubreta prethodnih dana, rekoh, ajd' stisnuću zube pa da 'odradim' i ovaj, kad' ono, međutim, nije baš loš.

Priča je uglavnom stara, po malo MZČ (malih zelenih čudovišta), "Invazije otimača tela", "Osmog putnika", "Oni žive"... ali smisleno uklopljeno i ne tako loše ispričano.

Film, na žalost, deluje kao da je zastao na putu da od solidnog postane (baš) dobar.
Nedostaje mrvicu bolji scenario, jer se već od sredine filma da naslutiti ko je, zapravo, tražena osoba, tako da je kraj skroz-naskroz loš, bez ikakvog iznenađenja i makar malo inventivnosti.

Ni za jednog glumca ne mogu reći da je upropastio film, svi su ok, ali i u tom segmentu nedostaje neko baš dobar da ga izdigne iz osrednjosti. Od ove glumačke ekipe, valjda, ni ne može se očekivati više. Većina ima skromnu filmografiju. Fanovi serija "bekstvo iz zatvora" (Prison Break) i "24" možda će prepoznati par glumaca (Rockmond Dunbar - Benjamin Miles; Carlos Bernard - Tony Almeida).

Režija je dobra, ali, opet, moglo je još bolje. Delovi snimani iz ruke imaju svoje opravdanje, ali tokom filma se vidi da nisu potrebni. Namera je bila da gledaocima objasne šta se u stvari dešava, ali to je urađeno nekako smušeno, pa je objašnjenje usledilo i van tih kadrova, koji samim tim postaju suvišni.

Možda sam ja ovom filmu prišao sa predubeđenjem da je loš, naslov upućuje na to, pa kada sam dobio sasvim gledljiv film fromirao bolje mišljenje nego što zaslužuje. Meni je zanimljiv, fino sklopljen i vođen tako da drži pažnju.
Jeste ovo B produkcija, ali dobra.

O radnji filma ne mogu mnogo, jer bih time pokvario gledanje istog.
DakleM, u jednom malom gradu (američkom, naraFno Rolling Eyes), pred kraj radnog vremena, u super-maket upada grupa dobro naoružanih maskiranih tipova (uz jednu "tipicu" Mr. Green). Odmah upucaju jednog radnika, market zaključaju i preko razglasa objave da je u toku pljačka... a onda kreće SF 'igranka'.
Jedan od napadača, "Sablasni", stavlja ruke na lice kupaca i radnika i tako ih proverava. Kada za jednu ženu kaže "ona je..." odmah je ubiju, a pretraga se nastavlja... dok se ne umeša policajac koji se tu zadesio (kako zgodno Shocked Laughing) i utepa Sablasnog.

E sad već postaje problematično kako naći to što traže ovi pljačkaši koji nisu pljačkaši. Od samog početka filma, iz razgovora članova ove grupe, može se videti da oni zapravo traže nekoga ili nešto i da znaju da je u tom super-marketu. S obzirom da svi koji čitaju naš forum umeju da koriste svoje 'male sive ćelije' lako će zaključiti da su "tražene osobe" MZČ iz naslova filma.

Kako je u ekipi i lekarka, odluče da proveru rade na teži način, a od policije traže da im dovede drugu osobu koja može da oseti MZČ, za svaki slučaj. Dok tu osobu dovode iz zatvora, ekipa proverava jednog po jednog prisutnog, na prilično drastičan način.
Za to vreme i MZČ počinje svoj pir, sledi pucnjava, napetost i sve što ide uz to.

Najbolji element filma, barem meni, je dobra obrada međuljudskih odnosa i napetosti koja vlada, kako u samoj ekipi, tako i među radnicima i kupcima, koji misle da su samo taoci. Kada preživeli shvate šta se dešava, ujedine snage u borbi protiv MZČ. macevi

Nije mi se dopao već davno izraubovan zvučni efekat grlenog režanja koji prati MZČ.
Osim toga, glavni dasa kreće na MZČ (koji nije u baš malom telu) običnim revolverom, a trenutak pre toga tog istog MZČ nije zaustavila ni vojna pumparica.
Ipak, ovo su samo sitnice koje ne smetaju previše.

Film je dobio nagrade kao najbolji u SF-žanru i kao triler na meni nepoznatim festivalima (ShockerFest, Shriekfest), a Kortni Ford (Courtney Ford) kao najbolja glumica (ShockerFest).

Na IMDB trenuta ocena je 6.0/10 od 1,723 gledalaca, što je, po meni, korektno.

Preporuka za gledanje.

http://www.imdb.com/title/tt0996979/
« Poslednja izmena: 03.03.2009. 03:52:47 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 26 upita.