SF tim
* 24.10.2020. 00:11:51
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 2 (100%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Alien Agent  (Pročitano 4727 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 06.02.2009. 04:09:41 »

Alien Agent (2007)

Početak filma najavljuje čist SF. Kroz prolog nam saopšte da planeta vanzemaljaca postaje nepogodna za život i da moraju da pronađu novi dom. Njihov zakon nalaže da planeta koju će naseliti nema inteligentne oblike života, ali jedna grupa odmetnika se ne osvrće na to i dolazi na Zemlju da potamani ljude i preuzme je. Gilda, šta god to bilo, šalje svog najboljeg borca, Rajkera, da ih spreči u pravljenju portala, kroz koji bi trebalo da dođe vojska zloća.

Ako izuzmemo neke iskrice, koje se nalaze u ljudskim telima dok su vanzemaljci u njima (preuzmu ih ali tek kada ih ubiju pa "ožive"), to je sve što ćete od SF-a videti (u stvari, pročitati, jer nema ni jedne SF scene dok ide taj tekst).

Film je, zapravo, obično smeće sa mnogo kung-fu tabačine, pucanja iz puškomitraljeza (sa sve urlikom loših momaka dok to rade - "AAAAAA...", kako li samo nišane dok to rade...ccc udri) i tandžara sa specijalnim mecima, koji su jedini način da se ubiju "mali zeleni".

Scenario je bez ikakve ideje. Ima tu svakakvih gluposti.
Naučnik koji može sam da obnovi elektranu ali je toliko glup da pada na očite laži vanzemaljaca, a u uz to se ponaša kao poslednji kreten. udri
Šiparica sa problemima lične prirode, pa bi da ide sa dobrim vanzemaljcem na njegovu planetu, jer ovde "ništa nije ostalo za nju". A usput bi i malo seksa sa njim... navijanje
Glavna ženska zloća je nekada bila dragana našeg "junaka", a sada ga ceo film vija da ga utepa, al' ljubaF je to, kad-tad žeMsko srce će se javiti... ljubav

Budžet je bio dovoljan da slupaju nekoliko automobila, ali ni to nisu umeli da urade bez gluposti. Recimo, izrešetaju običan porodični automobil puškomitraljezom, a on, tako izbušenog motora, vozi li voziii (Miško)...

Gluma... uh... zar se ovo može tako nazvati?
Glavni dasa (Mark Dacascos) ima pozamašnu filmografiju ali u ovom slučaju kvantitet nije uspeo da pređe u kvalitet. Njegova gluma je uglavnom držanje "kamene" face, ne znam ume li nešto drugo da prikaže na svom licETu. Dovoljno je pomenuti jedan od "hitova" u kojima je glumio - "čuveni" "I Am Omega". Doduše, pojavljivao se u pojedninim epizodama nekih uspešnih serija ("Stargate: Atlantis", "CSI: Crime Scene Investigation", "General Hospital") ali bez dužih zadržavanja. Jedan od njegovih novijih filmova je, pazite sad (ovo ću reći samo jednom Very Happy) "Serbian Scars", u kome se preziva, ni manje ni više nego Obilić! (OT, na IMDB ovaj film ima visoku ocenu, doduše, od malog broja glasača)

U sporednoj ulozi pojavljuje se i udebljali Bili Zejn (Billy Zane), koji ide iz filma u film. Snima ih po nekoliko godišnje, ali slaba vajda od toga, ako su to ovakve bljuvotine.

Ostali glumci i glumice su uglavnom slabo poznati (lepši izraz za 'nepoznati' usd) a nešto mi se "javlja" će to još neko vreme i ostati.

Režija... verovatno bi bilo koji student režije naše Akademije bolje odradio posao.
Kamera, ala taj kamerman volE da snima žeMske pozadine... ali, ipak, nema Gi baš u velikim količinama. udri

Film ima moju apsolutnu preporuku za izbegavanje.

http://www.imdb.com/title/tt0820466/
« Poslednja izmena: 02.05.2012. 23:16:15 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 06.02.2009. 22:48:54 »

Taj film se vec odavno "vrti" na torentima, i bio sam u iskusenju da ga skinem.

Al na srecu nisam...

Mnogo prezvakana radnja, sa nepoznatim producntima i izdavacima...
I bas zbog takvog smeca me ljudi pitaju "kako i zasto volis sci fi"

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 66
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 02.05.2012. 23:06:47 »

A lijepo ste me upozorili!
Samo, bio sam dokon tokom praznika pa mi đavo nije dao mira. Tako mi i treba. Bolje da sam našao nešto s Van Damom. Bljak!
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
venom187
Leon S. Kennedy

admiral flote

Ugled: +14/-2
Starost: 27
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 03.05.2012. 14:29:46 »

Kad već spomenu, u poslednje vreme Billy Zane u jadnim filmovima....  Crying or Very sad
Sačuvana

Don't run. You'll only die tired.
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.