Energija...

(1/7) > >>

Nesa:
Pa ako dobro razumem ovo gasnu gimnastiku, Mislim da kao prvo Ukrajina nije ta koja bi mogla bez mentora i njegove dozvole da se odluci na zavrtanje slavine :idea:
Po meni meta je Rusija :idea: (Da nebudem pogresno shvacen NISAM RUSOFIL)

1. Svet je u recesiji pa treba onemoguciti Ruse da mlate lovu, jer ce njme pokrivati probleme krize bez nekog velikog naprezanja. Rusi su negde da do sada imaji gubitak na gasu 1.3 milijarde $ :shock: :!: kako sam procitao. Mislim da se plase da bi iz ovoga rusi izasli jako bogati ili bar neuzdrmani.

2. Treba Evropi opravdanje da ponovo aktiviraju nuklearke. Posto su ovi kao nesigurni (Rusi i Ukrainci) oni to prosto moraju zbog naroda. Moje shvatanje je da je razlog tacka 1. i smanjenje deficita zemlje, kako bi se izbatrgali iz probleme a da nuprljaju obraz bas puno, a i da sto manje kosta. :?:

3. Treba da se napravi neka frka kako bi se skrenula paznja sa njihove nemoci i nesposobnosti da rese problem. Nadjes lepo krivca, narod negativne emocije kanalise prema njemu, a politicari se provuku kroz iglene usi neozledjeni ili bar ne puno ozledjeni.

4. Ako bas krene lose, spas je uvek u pokretanju vojne industrije. Trka u naoruzavanju! Oni proizvode a ceo banana svet kupuje. Love ko blata. Za to se vec krivac sad markira. Naravno Rusi. "Oni nezele Evropi dobro, i posto su neiskreni i neposteni treba ih se plasiti." Pa recimo oni nas mrze cak zele da nam se deca smrzavaju a industrija propadne, pa zasto da kupujemo njihov gas kad imamo nuklearke

Ma ima jos toga ali da vas nedavim mojim razmisljanjima. To je moje shvatanje ovog ludila. :idea:
I naravno uvek mali stradaju

admin edit: ova tema je nastala izvlačenjem poruka iz druge teme.

Кули:
@Nesa
Donekle i ja mislim da je tacka jedan tvog posta kljucna u celoj stvari. Ipak Ukrajina nema toliko moc da pokaze zube celoj Evropi, Rusija to vec moze iz raznoraznih razloga. Samo me cudi da pod tolikom pritiskom (iz EU) do sada niko nije popustio i onda me to navodi na razmisljanje da se tu igra neka druga igra, o kojoj nemamo pojma.

A sto se nuklearki tice, nikada mi nije bilo jasno zasto se ljudi toliko boje toga. To je ekoloski najcistiji i najbolji vid dobijanja energije. I nikada mi nije bila jasna negativna kampanja po medijima u vezi nuklearki. Kod nas je koliko znam cak i ustavom (ili nekim zakonom) zabranjeno pravljenje nuklearnih elektrana (mada i da nije, ne vidim ko bi to mogao da uradi, jer niti imamo istrazenu tehnologiju, niti para da istu otkupimo od nekoga).

elite:

A Černobilj, Ostrvo 3 milje ?To možda jeste ekološko gorivo ali čovek, kao faktor nije savršen   :wall:

peca777:
to nikako

Кули:
Citat: elite  18.01.2009. 14:00:54

A Černobilj, Ostrvo 3 milje ?To možda jeste ekološko gorivo ali čovek, kao faktor nije savršen   :wall:

Nazalost to je istina, ali svakakve nesrece se desavaju na sve strane. Nije se jednom desilo da se urusi hidrocentrala i time izazove katastrofu (do duse lokalnih razmera), Termo elektrane same po sebi truju sve oko sebe, jos ako je situacija kao kod nas, da se prave nadomak gradskih zona....

Problem sa radijacijom jeste opasan zato sto se ne moze lako detektovati (odnosno kad se detektuje abnormalna kolicina radijacije, uglavnom je vec kasno). Ali danas elektronika udruzena sa racunarima (ili mu ga automatika) moze dosta toga da uradi i nivo bezbednosti je mnogo veci nego pre samo desetak godina. Sve sto treba je postaviti sistem sa najvecom merom zastite koji sve sam obavlja i obavestava, i jednog supervizora da cita sa ekrana.
Raznorazne havarije jesu moguce, ali je sansa za tako nesto minimalna, a nasuprot toga imamo veliku kolicinu energije koju proizvodi veoma mali komad radioaktivnog elementa.
A sa druge strane kad pogledamo gde se sve u svetu vode ratovi i kojekakve pobune, gde gine veliki broj ljudi dnevno, a na globalnom nivou od toga niko nema koristi(ne racunajuci materijalnu).

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana