SF tim
* 10.12.2019. 11:54:31
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Hydra - The Lost Island  (Pročitano 3568 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 04.01.2009. 10:38:39 »

Hydra - The Lost Island (2008)

Opet drpisanje evropskih mitova i legendi za potrebe americke filmske B produkcije.

Film je cini mi se visoke B produkcije, i sasvim solidan za TV film.
Evo i radnje.

Elem, iznenada se pojavi ostrvo na satelitskim snimcima. Prvi to skontaju naucnici koji tragaju za mitovima, i mitskim blagom. Svi sem jedne lepe plavusice nestanu. Kako, pretpostavljate.

Nedugo zatim, "biznismen" sa svojom zenom -barbikom organizuje lov na ljude za debeli kesh. "meso" su mu prestupnici i kriminalci, a "klijenti/ lovci" clanovi familije ciji su najblizi nastradali od kriminalaca. Bas je vispren i namazan taj "biznismen", kako je to lepo spojio.
Za te potrebe iznajmljuje brod i zatvorenike, kao i "lovce", smesta na isti i trazi po otvorenom moru pogodno ostrvo za "lov", koji su mu klijenti debelo keshirali.
Sada pogadjate bez dvojbe da nalecu bas na to ostrvo...
A na ostrvu, ni manje ni vise prava pravcata Hidra, i to ona mitoloska.
Nisam joj uspeo prebrojati glavurde, jer kako god koja bude raznesena, tako dve odma' iskoce iz vrata...mislim da ih ima sest do sedam, sve sa ostrim kefalom.

Elem, nasi jadni krimosi begaju po ostrvu i nalecu na prezivelu clanicu prvobitne expedicije, i to bas u momentu dok se fata noge begajuci od Hidre. Uspe im samo dobaciti "Magla, bre" i ostali je poslusaju, kada skuze neman.

E sad, ameri i njihovi filmovi ne bi bili to da medju krimosima nema i jednog pripadnika specijalnih odreda. Klasika.
Nikad nigde nekog bravara, dimnjacara ili vozaca gradskog busa, uvek ti njihovi nadrndani specijalci.
I naravno jedne ne bas lepe, ali simpaticne pripadnice roda prestupnika sa krimi dosijeom..Bljak.
Po defaultu, u pred-hepi endu filma jezicine ce im se ispreplesti i ljubav ce se roditi...

Zanemarujuci taj klise, ipak sam sa paznjom pratio film, koji i nije skroz los.
Gluma glumaca je sarolika, jer ih ima koji nesto kao i znaju glumiti. Cak ima i jedan glumac koji se zove, paz'te sad,  Texas Battle...doduse, glumio je u jos par boljih horora..(i to do pola, onda gine) Smile
Rezija je solidna, a lokacija snimanja je naravno lepo izabrana, u pitanju je ostrvo koje se odjednom pojavilo..
Muzika je preambiciozna, i ne uklapa se bas u film.
Malo su preterali sa krajem, i nacinom "sredjivanja" nemani, oslanjajuci se na sam mit, al sta je tu je.

Strucna lica sa IMDb-a su ga okarakterisali kao Sci Fi film, al meni vise lici na fantasy/horor.
Nauke u filmu ni za leka, fantasy je prikazan kroz mit, a od horora imamo samo nusprodukt istoga, onaj hack&slash. Doduse, u prihvatljivoj kolicini. Kontam da nikako drugacije ne bi mogli prikazati kako sest do sedam glavurdi sa ogromnim i ostrim kefalom istovremeno zdere ljudova. Da se najezite ili osetite malo straha, nema sanse jer je CGI Hidre odradjen bas onako C produkcijski, dovoljne za TV film.

Blaga preporuka

Evo  i linkova
Nalaz i ekspertiza IMDb-a
http://www.imdb.com/title/tt1034447/

Trejler nisam nasao.
« Poslednja izmena: 22.09.2013. 00:38:58 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.013 sekundi sa 26 upita.