SF tim
* 16.12.2019. 12:56:41
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kako Radenko umalo da upropasti svet  (Pročitano 30620 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Na mreži

« Odgovor #60 poslato: 08.10.2009. 01:17:32 »

Predstoji sajam knjiga, svi izdavači su zaokupljeni pripremama.
Koliko sam shvatio, tvoje priče su na redakturi, dakle radi se na njima, pretpostavljam.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #61 poslato: 08.10.2009. 08:50:05 »

Sivka se ni meni ne javlja. A, dva puta mi je poručila da će se javiti kasnije. Preuzela je grdne obaveze do Sajma knjiga, treba srediti za štand, pet knjiga ima nameru da pusti do tada, ima samo jednog pravog crnca za pomoć... Javiće ti se verovatno na dvogodišnjici "Tardis"-a, ako dođeš. I tada ću ti ja najverovatnije urediti tekstove za objavljivanje za Џ. Budućnost je tako determinisana, Sale moj.
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #62 poslato: 08.10.2009. 11:18:30 »

A menjati kako je sudija zapisao, ne moz' nikako... Smile

Hvala na ponudi, Vanax, ali ja sam mislio za sve moje pricice, a ne samo za Radenka.... Smile

(zavrsavam jos jednu.. Smile )
« Poslednja izmena: 08.10.2009. 11:20:20 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #63 poslato: 08.10.2009. 11:37:05 »

MA kakvo lektorisanje, zar zelis da ti neko ispravlja tvoje reci i menja ih uobicajenim kombinacijama, tipicno za administrativne radnike? Oces da ti sve price lice jedna na drugu? Sta ce ti to? Procitaj sam jos jednom i ispravi gramaticke greske, nista drugo.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #64 poslato: 08.10.2009. 11:50:48 »

Ama covece, ne mogu da citam svoje price, jer mi to nije "merak"... a tek ispravljanje gresaka nije.

Ipak sam ja taj cirkus zapoceo kao hobi i sto volim i sto sam hteo da podelim s vama... i tako ga kontam i dalje.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #65 poslato: 08.10.2009. 12:19:42 »

Hajde da raščistimo nekoliko pitanja, pa posle "svi na svoje radne zadatke".

Garwor: Tvoje razumevanje izdavačkih tokova nije na nivou da bi mogao da daješ "konkretne" savete. Niko ne može da sagleda sve svoje greške u tekstu. Posle par iščitavanja postaje "slep". Zato su nekada tri korektora, jedan za drugim, radili korekturu. Svaki sledeći vidi ono što prethodni nije video. Zato razumem Sala kad napiše da mu se sopstveni tekstovi ne čitaju. Meni se trenutno gadi sopstveni roman od preko 200 strana gde, u prelomljenom tekstu (pdf forma), ubeležavam greške nastale usled preloma (pretežno razdvajanje reči). Zapisujem na papiru jer pdf ispravlja onaj ko je radio prelom.

Sal: Drugar, odluči da l' je u pitanju "merak" ili bi ozbiljno. Koliko ja znam, Sivka ima želju da objavi neke tvoje tekstove. U svojoj prvoj reakciji napomenuo sam da je "Radenko" zanimljiv tekst, ali da traži intervencije. I ja sam za objavljivanje. Pročitaću ja sve tvoje tekstove. Čitanje tuđih ali domaćih tekstova mi polako prelazi u maniju, dok opet ne složim neke svoje misli i nastavim sa svojim pisanjem. Šalju meni na mišljenje i predloge i objavljivaniji pisci. I Sivki sam sugerisao izmene u nekim pričama koje ste kasnije čitali i nije crkla od toga.

Da odmah raščistimo: korektura je obavezna i neporeciva, lektura je dogovorna. Dakle, lektorske sugestije moraju biti viđene, ali ne moraju biti prihvaćene. O objavljivanju odlučuje izdavač. Jednom svom lektoru sam preporučio da piše svoju, a ne moju knjigu, a za roman "Rašani" sam odbio lektora. Lektor se uvređeno povukao sa impresuma, a roman je objavljen onakav kakav je bio. Odlučio izdavač. Radilo se o tome da je taj tekst ranije već bio objavljen i prošao lekturu.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #66 poslato: 08.10.2009. 12:29:12 »

Vanax, ja bi ozbiljno ali vidi...imam svoj zivot, i nemam vremena toliko za pisanje jer rmbam od 06 do 16...

Danas sam uzeo slobodno, jer sam navukao neku zeznutu prehladu, pa cu iskoristiti to da radim na zapocetoj pricu.

Znaci, ja bi ozbiljno jer mi je zadovoljstvo pisati, volim svoje kontove lupetati u Word, ali to mi nece platiti ni kiriju, niti staviti hleb, cevape i pivo na sto.. Smile

Kad bi dobio neku sesticu na lotu, mozda bi i uzeo mesec, dva off i posvetio se iskljucivo pisanju i gledanju filmova i nabadanju cevapa na cackalicu.. Smile

Drug Garwor nije nista lose mislio, napisao je to dobronamerno.
Sačuvana

vanax
Registrovani
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #67 poslato: 08.10.2009. 13:42:06 »

Potpuno razumem. I ja sam počeo aktivnije da pišem sa 39 godina. Ispostavilo se da od naučno-istraživačkog rada neće biti ništa. Finansiranje projekata jedva da je dostajalo za destilovanu vodu. To me je gurnulo da ponovo počnem da pišem, tako da sam počeo praktično tog trenutka. Sledećih četrnaest godina, do penzije, sa smanjenim istraživačkim poletom, uspeo sam da napišem i objavim niz priča i dva romana. Verovao sam da će to biti izvor dodatnih prihoda u penziji. Međutim, vreme je teklo od lošeg ka gorem. Tako sam jedan niz godina radio i u marketinškoj firmi, pa kao ghost writer, da bi se preživelo. A pisanje je ostalo samo navika, jer je toga teško se otresti. Poslednjih godina smo nekako stabilizovali income i spending, deca se osamostalila, pa sam počeo da kompletiram ono što sam zamislio. I ide.

Od pisanja nema para, a neće ih ni biti. Ali, lepo je pogledati iza sebe i videti šta se sakupilo. Nekada me bilo sramota kad me negde predstave kao pisca, sad to jesam. Lep osećaj. Nisam sklon tapšanju, ali jesam - aplaudiranju. Kad te tapšu po ramenima, gledaj da to bude zasluženo. Mene bije glas da sam prznica i da nisam mnogo obziran, ali ako je pop, onda je pop, ako je bob, onda je bob. Da mislim da ne vrediš, ne bih se ovoliko zamajavao oko tebe. To je već kompliment. Pa?
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #68 poslato: 08.10.2009. 14:08:26 »

Hvala Vanax, zaista...nisam se uoste nadao da ce moje skrabanje biti primeceno van ovog foruma.. Smile

Citao sam sa velikim entuzijazmom jos kao pubertetlija Sirijuse, a znam da si i tamo "gostovao", i onda jos skontao kako bi bilo lepo nesto svoje napisati.

I da, u pravu si sasvim sa onim da "pisanje prelazu u naviku"...ja bi dodao samo "lepu naviku"..

Smile

Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #69 poslato: 08.10.2009. 18:02:41 »

Drugovi, moje razumevanje izdavackih tokova nije dovoljno, slazem se. Stavise, ne da nije dovoljno nego je nula, ni ne zanima me. Ali moj osecaj za ono sto vredi je nepogresiv, tu me ni 100 lektora i korektora ne moze prevariti. A ako nesto vredi, ne treba ga ukalupljavati u postojece sablone, samo da bi izdavac pristao da procita vise od 3 strane.
To me malo podseca na recimo strucnjaka za papirni marketing koji se drzi strogih principa, ali vremena se menjaju i onda mladi marketing entuzijasta sa drskim reklamama i sloganom '...do jaja!' napravi veci uspeh.
Mr Sal, tvoj stil pisanja, je ono sto cini te price dobrima, jer pises za siroke mase, a ne za gramaticke strucnjake. Poneko c prebaci u c i to je to, manje vise... Wink
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Na mreži

« Odgovor #70 poslato: 08.10.2009. 19:48:20 »

Mr Garve, malo si pomešao lončiće. Mi u opšte ne govorimo o Salovom stilu pisanja već o ispravljanju pravopisnih i "kucaćih" grešaka. To jednostavno mora da se uradi.

Što se stila tiče, gramatičke greške ili pogrešan red reči u rečenici nisu stil, moraju da se isprave.

Salovi tekstovi će samo dobiti na kvalitetu ako se urade te ispravke.

Inače, koliko poznajem Sala, najveći problem je motivisati ga da doradi svoje priče. Sal je čovek trenutne inspiracije, ne voli da glanca ono što je već napisao. A, koliko sam shvatio, upravo to čini razliku između amaterskog pokušaja i solidne literature.

DakleM, da raspodelimo dužnosti i da vršimo stalni pritisak na Mr Sala da se posveti pisanju. Pritisak vršiti Jelenkom, ćevapima i mladim Ruskinjama. Mr. Green navijanje
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #71 poslato: 08.10.2009. 20:49:25 »

A jel moze da me ruskinje pitaju sa cevapima i jelenkom dok ja pisem, a neko drugi da se bavi tim "ispravkama" ???

Vanax, bilo bi mi zaista drago da mi pregledas tekstove i posavetujes malo. Kao sto sm rekao, ne nameravam prestati da pisem.

Mislim da cu veceras postaviti svoju noviu pricu... ako mi se ova ruskinja skine s vrata... SmileSmileSmile
Sačuvana

sivka
Eta Carina
admiral

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #72 poslato: 08.10.2009. 22:38:40 »

I Sivki sam sugerisao izmene u nekim pričama koje ste kasnije čitali i nije crkla od toga.

A toj Sivki je žao što nije više gnječila i davila citiranog, jer bi neke priče dobile na kvalitetu.
A to nije uradila jerbo je ona fina i stidljiva persona.

Zaista nameravam da objavim Salove priče. Sada sam u glavogubnom poslu oko PDV fuj fuja, i naravno pripreme knjiga za štampu. Bliži se, bliži Sajam, u glavi mi se muti... itd, itd...

Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #73 poslato: 08.10.2009. 23:53:52 »

PDV ?
Dali je to ono kad zene gotovo ne dolaze kuci?  Rolling Eyes
Mislim na one iz agencija.  Rolling Eyes
Sačuvana
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #74 poslato: 09.10.2009. 01:30:58 »

PDV ?
Dali je to ono kad zene gotovo ne dolaze kuci?  Rolling Eyes
Mislim na one iz agencija.  Rolling Eyes
To je jedna varijanta.
A druga varijanta je kad svi privatnici redjaju sve po spisku drzavi iz mnogo razloga, jer im uvek nesto ne valja, a oni nikad nisu krivi.
Pomenute zene se ne zale toliko na drzavu, ali sve reci koje prethodno pomenuti privatnici upute na racun drzave, te zene upute na racun privatnika.
I tako u krug.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 24 upita.