SF tim
* 23.10.2020. 23:42:12
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Jack Brooks Monster Slayer  (Pročitano 10364 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 22.11.2008. 23:11:14 »

Jack Brooks: Monster Slayer (2007)

Nikad nisam voleo horor komedije, a sada znam i zasto..

Prekasno sam video da film ima komedije u sebi, inace ga ne bih nikad ni pogledao.
Kakva glupost, spajati komediju i horor.
Kao da cokoladni sladoled prelijete sokom i masnocom od pecenja.

Ako mi se smeje, gledacu Inspektora Kluzoa ili Gejlorda Fokera (Upoznaj njene roditelje), a ako zelim da vidim malo horora, onda gledam horor.
Nekako mi ne ide da se cas trznem i uplasem, pa se odmah potom grohotom nasmejem.
Delovao bih kao ludak pred dozu elektrosok-a.

Ali, sta je tu je.
Film sam odgledao i evo moj utisak (iako bih ga najradije utisnuo u crnu zemlju, zajedno sa saljivdjijom koji je izmislio horor komedije..)

Prvo malo radnje, pa ondak na put..
Mali Dzek na kampovanju sa roditeljima negde u sumi prisustvuje kako mu nekakvo cudoviste prozdere sestru, majku i oca. I sad bi se svi mi trebali grohotom smejati, jel je to i komedija.
Uspeo je da zbrise, al taj nemili (i jako smesni) dogadjaj ostavlja na njemu traga.

Odrastao je i ne moze da kontrolise svoju agresiju, iako nije neka faca.
Radi kao vodoinstalater, pohadja vecernju skolu i kao zabavlja se sa jednom glupacicom iz klupe.
Kazem glupacicom, jer bi njeno ponasanje meni tek uzrokovalo "nekontrolisanje agresije"...
Usput pohadja i psihijatra (da se resi te agresije) koji je odavno digao ruke od njega.

Njegov profesor zivi na nekakvom brdascetu u staroj kuci.
Tamo on nesto iskopa iz zemlje, nekakav sanduk i u njemu pronalazi kosti nekakvog cudovista.
Ali i srce, koje jos uvek kuca...
I to ga obuzme i pocinje se pretvarati u cudoviste. A i druge ljude inficirati, da i oni postanu monsteri.

I ko sada ispada heroj i pocne da ih tamani? Nas vodoinstalater sa nekontrolisanom agresijom i glupacicom za vratom...
Eto, to bi bila ukratko radnja, pa vi vidite ...

Zacudo, gluma je za svaku pohvalu, a film izvlaci (i reklamiraju se na sva usta sa tim) Robert Englund, ona cuvena horor njuskica koja je onako slatko odglumila Fredija Krigera u Stravi u ulici Brestova.

Rezija je na moze proci, a muzika onako glamurozna..kao uostalom i celi film.
Ocito da nisu stedeli na produkciji i film je sa tehnicke strane sasvim lepo ispao.

Ali su ga u jednom debelo uprskali.
Ona cudovista lice na sve, al na cudovista nikako.
Jes da ima par primeraka koji i lice na kreature tame, al ono ostalo zasluzuje 0 bodova.

Najvise lice na one monstere iz Mocnih Rendzera.
Kada sam ih video, bas sam se lepo nasmejao. Kazem, uticaj komedije na horor film.
Obratite paznju na prethodnu sliku.
Kada sam tu kreaturu video, sa onolikim ustima, odmah sam se setio one cuvene BiH pevacice, Hanka Paldum.
Mi smo je zvali  "prva zvalja bosne"

Sad, sta da vam kazem, preporuciti ga ili ne?
U filmu nema skoro nikakvih Hack&Slash scena (mozete slobodno smazati onaj gore spomenuti sladoled, nece vam se ogaditi) a na same horor elemente u filmu zaboravite.

Radnja je onako avanturisticko - survajverska, i drzi paznju.

Ovako. Ako nemate nista pametnije za gledati, a jako vas interesuje taj mix zanrova koji je osudjen unapred na propast, onda je ovaj film za preporuku.

Za ostale, begajte glavom bez obzira od ovog hibrida....

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt0816539/

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=ejwdhipRQJU
« Poslednja izmena: 06.12.2008. 19:26:23 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Kahless
Registrovani

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 23.11.2008. 14:06:22 »

Citat
Prekasno sam video da film ima komedije u sebi, inace ga ne bih nikad ni pogledao.
Kakva glupost, spajati komediju i horor.
Kao da cokoladni sladoled prelijete sokom i masnocom od pecenja.

ima kultnih horor komedija, npr. evil dead 2, genijalno  Smile
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 23.11.2008. 19:02:07 »

Ma da...al ipak mislim da su ti zanrovi nespojivi.
Ako se secas filma Love Story, kultni ljubavni, a vodi se pod dramom (slican i onaj sa Kijanu Rivsom i Carliz Tenon u Sweet November) gde mlada obavezno na kraju umire od neke bolesti, a zaljubljeni entuzijast nakon toga suze roni, terajuci i gledateljke da rade isto pri tom opasno ugrozivski kisne sume od papirnih maramica) ?
I sad zamisli da su sada u taj placljivi cirkus uneli humora....
heheheh....ona umire, on place i proklinje sudbinu, kuneci se da nijednu drugu nece voleti, a gledaoc se ceni od smeha.
A u zavrsnoj sceni, kad ON spusta ruzu na njen grob, baba se ceska.... SmileSmile

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 26 upita.