SF tim
* 17.10.2019. 22:27:22
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 1 (100%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Beyond Loch Ness  (Pročitano 4756 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 07.11.2008. 22:41:30 »

Beyond Loch Ness (2008) (Loch Ness Terror)

Joj ljudi, sta me (s)nadje.....

Oni ameri nikako ne mogu da svare da evropa ima svoje mitove i legende koje su starije od 500 godina..
Ipak, sta ocekivati od njih drugo, kada je sljam evrope pobio, poklao, silovao i masakrirao na americkom kontinentu sve sto je bilo vredno, u svakom aspektu.
I sada nemaju svoje mitove i legende, nego ih izmisljaju i svojataju.

Al zato imaju svoj "american way of life", and "in god we trust", "democracy" i ostale purgative i laksative u obliku spomenutih uzrecica..i to od 500 mg.

Ups, ja se odmakoh od teme..al nema veze, brzo se ja vrnem na topic.
Mada, sa pravom sam ljut, jer ako smo mi, Srbi, dezurni krivci za sve, onda su mi oni krivi za pokolj miliona indijanaca i indijanaca pre indijanaca, izazivanje kriza i ratova po svetu i svojatanje mitova i legendi.
Stoka.

Pazite, ja nisam siguran ciji je ovo film, da li americki ili kanadski...al zasigurno znam da je sniman u kanadi.
Elem, glavni baja je kao klinjo sa svojim caletom u Skotskoj, na obali Loh Nes-a..
Calac -komunalac tamo ispituje postojanje cudovista.
I onda se cudoviste pojavi, i prozdere calca-komunalca.
I onda decak poraste, bude veliki, jak i plemenit, ali sa osvetom u srcu.
Naime, pobice sve plezosauruse (ako sam dobro zapamtio i napisao) na svetu....

Negde u americi ili kanadi, kraj nekog velikog jezera, obitava mali gradic.
A u tom gradicu, serifkinja sa sinom koji je zavrsio High Scool i ima svoju zeMsku koja je bas "hot" al trenutno im je veza u krizi i tako te idilicne americke bljuvotine.
Ne moram da spomenem da mu je keva-serif riba i po?
A i riba njenog sina, kao i svi ostali?
Zemlja lepote i divote, nema sta...svi su lepi, svi su "hot", svi su kao upravo sisli sa Olimpa...
A na TV kad gledam reportazu iz amerike, sve bubuljicavi, debeloguzi, poluretardirani, "teleci lobotomija pogled", ruzni ko lopovi, lenji, gramzivi itd likovi..

Nije ni cudo sto su izmislili podzanr Hack & Slash u hororima...da ja zivim medju njima, i ja bi dosao u iskusenje da Hack i Slashujem okolo....

Opet ja ode u off...
Da nastavim..
Njegov ujak, (znaci, serifkinjin brat) nije sav svoj i dane provodi na obali jezera i baca komadine mesa u vodu da namami cudoviste.
Aparat je spreman i tako..
Isti ludi ujko je na web sajtu glavnog baje ostavio pporuku da je vidnuo monster par puta, a ovaj osvetnik se napali pa spici u taj mali idilicni gradic gde su svi "hot"..

Medjutim, cudoviste se konacno pojavi i prozdere ludog ujku, sve u maniru jeftinih hack-slash scena...
Konacno, nas baja stize i unajmljuje serifkinjinog (jesam dobro napisao?) sina da ga vozi po jezeru.
Tamo ronja okolo i skonta da ogromni tuneli vode van jezera.

Time su valjda hteli da "operu" prisvajanje Nesi...kao, dojadilo joj u Loh-u, poa se kroz tunele spicila u Atlantik, a iz atlantika joipet kroz tunele u to jezero tamo.
Koja budalastina.
I to da poleze jaja tamo...a hiljadama godina u Lohu joj bilo dobro...CCcccc....

Zrtve se nastavljaju pojavljivati, i serifkinja, baja osvetnik i teenager idu da rese stvar udruzenim snagama.
Prvo, da spasu njegovu bivsu zeMsku koja je na nekom ostrvu na tom jezeru sa "rajom" na kamp -cuga -seks provodu.
I bas to ostrvo Nesi odabere da poleze jaja, iz kojih expresno ispitche male bebe Nesice od par metara duzine..

Baja ima full opremu i oruzje, sherifkinja depjutia, slatko lice i "hot" telo, a njen sin zudnju za voljenom koja je zarobljena na ostrvu terora sa suparnickim pastuvom.
I avantura krece..

Film je okarakterisan kao SF/Horor.
Od S nista, od F mozda, a horor se svodi na zderanje ljudova..a to zderanje je prikazano kao eto recimo hack i slash .. Imaju jos da uce o tome, ocito. Matrijala i primera u ostalim hororima koliko zele.

Al da ne budem prestrog, film ima i dobrih kvaliteta.
Nasmejace vas par puta.

Prvo Nesi ronja i pliva, to je OK.
Al onda nanjusi ljudetinu pa izadje na kopno da obeduje i dorucke, i ruckove, a najvise vecere.
Tom prilikom to zastrasujuce cudoviste se gega kao pevac dok hoda okolo..
bolje bi mu leglo ono "kukuriku" nego ono urlikanje, sto bi kao trebalo gledaoca da preplasi.

Mada, sve te mane bi bile za oprostiti da su pricu malo bolje oblikovali, radnju ostavili tamo gde joj je mesto i nasli bolje glumce.

Em sto ne znaju glumiti, em sto glavni baja fura Indijana Jones/Klint Istvud look.
Sesir, mantil i cigar u labrnji.. Mislim da se naucnici i experti ne furaju na tu modu.

Rezija je prosecna za TV film, muzika je ok.
Atmosfera filma jeste dobra, i sam tok filma vas "veze".
Mozda zato sto je sama tema filma u zanru zapostavljena...

CGI je radjen na ZX Spectrumu, ili su statistima navlacili gumene maske..Jadno i zalosno.

Kako god, film vredi odgledati ako ga dobijete na disku, a da uposlite torent ili sl za to -ne.
Ima i boljih stvari da vam znoje konekciju.

Blaga, stidljiva preporuka.

IMdb
http://www.imdb.com/title/tt0930072/

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=hJsFtpu86g4&feature=related

« Poslednja izmena: 25.11.2008. 00:26:34 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.