SF tim
* 13.12.2019. 00:04:37
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 1 (100%)
Ukupno glasova: 1

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: 20 Years After - Poslije 20 godina  (Pročitano 7981 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 03.11.2008. 08:22:52 »

20 Years After (2008) - Poslije 20 godina

Radni naslov ovog filma bio je "Like Moles, Like Rats" i to je sve pametno što se o ovom 'remek djelu' iz 2008. može pametno reći.

Situacija 20 godina nakon atomskog rata. Radnja - koja radnja? Toga u filmu nema. Postoje samo nekakvi zbrkani međuodnosi likova za koje pred kraj ustanovljavamo da su u rodbinskim odnosima i to je to. Tematski slično filmu 'Children of Man' ali za tri reda veličine lošije u svim aspektima.

Nikada neću prežaliti vrijeme potrošeno na skidanje i gledanje filma. Megabajte na disku sam već oslobodio - sreća da postoji komanda delete.

http://www.imdb.com/title/tt0825279/

Neću staviti ni glasanje jer bih morao staviti opciju đubre
« Poslednja izmena: 25.11.2008. 00:21:33 od dan555 » Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 03.11.2008. 17:24:31 »

E kad je Master nasvrljao prikaz, bez obzira na ocenu, ima da ga skinem i odgledam.. SmileSmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +61/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 03.11.2008. 17:44:54 »

Laughing Laughing Laughing Jedva čekam ... jer kad ga ti ispljuješ - ima da plovi !
Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 03.11.2008. 18:44:17 »

Ja sam ipak dodao glasanje i sliku, da bi prikaz bio istog formata kao ostali.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 03.11.2008. 18:48:32 »

Bas sam o tome i razmisljao...al pretece me.. Smile

Radnja me podseca na onaj iz 1983. godine, The Day After...koliko se secam (a jedva se secam) i tu su neki medjuljudski odnosi bili potencirani, nakon nuklearnog udara...videcemo.. SmileSmile
« Poslednja izmena: 03.11.2008. 18:52:20 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 04.11.2008. 01:03:21 »

Totalno razočaranje filmom, pomiješano s havarijom mog glavnog računara (uz sve zaštite koje koristim, fasovao sam neki najnoviji trojanac koga sada nikako ne mogu da se riješim) glavni su razlozi onakvog prikaza kakav sam dao. Nisam smatrao vrijednim truda da postavljam glasanje ili da tražim slike. Ali, dobro, poštujem odluku pa ću ubuduće stavljati i te stvari, bez obzira koliko nešto bilo dobro ili loše.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 05.11.2008. 18:47:15 »

mastere yodo da te ne citiram

kad si bio na linku imdb sto nisi pogledao  komentare likova koji su gledali film
druga stvar  retko kad skidam film ako na imdb pored imena glumca ne stoji slika ( samo po preporuci)
al nek te teshi nisi jedini koji je skidao filmove koji ne vrede ni pi...va boba
ne se nerviras
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 06.11.2008. 18:28:04 »

MA kakav IMDb..to tamo pisu svoje komentare i ocenjuju oni debeloguzi bubuljicavi ameri, svabe i ostali zapadni duduci (doduse, imamo mi i svoje, ali oni su nasi i mi ih volimo Smile ) ciji se filmski ukus meri proporcionalno velicinom pozadine u fotelji.
Ne jednom sam se uverio da uopste ne kontaju film, ili im fali hack & slash, kojeg obozavaju ko samog spasitelja.

Ima i svetlih bisera, kada cova tamo napise bas lep i adekvatan komentar filmu...al to je tako retko, kao sto su retke bob staze na Veneri...

Ja prvo procitam radnju filma.
Ili Plot, kako god...

Onda vidim ko se potpisao, i sta je jos isti potpisao.
Tek onda gvirnem medju glumce..
Vidite, meni nije bitno ko odglumi i rezira zanimljivu radnju, bitno je kako je rezira i odglume... i zato treba baciti look na sami film.

Zamislite da Angelina Jolie, Harrison Ford i Uma Turman snime hack and slash horor film, pod Ridlijem Scottom, pod nazivom "Klanica u pustinji"

Pokvari im se avion, jedva ga spuste u sred Sahare i krenu peske.
Uma Andji prebaci sto je svu vodu popila, a Andja odbrusi da je debela krava.
Onda Uma izvuce Macetu i rascopa Andji glavu i pije joj krv, jer je mnogo zedna.

Harrison vidi u cemu je stvar, pa zgrabi macetu i kida Andjine udove i pocinje da ih zdere, jer je mnogo gladan.

Kada se namire sa picem iicen, Harrison umire od crevne infekcije, sav u pristevima i krastama, a Uma od zedji, jer nije bilo leda uz krv.

The End.

Raja na zapadu bi vristala od miline na dato delo, a par njih bi na IMDb-u komentarisalo da

"dato filmsko ostvarenje sadrzi filozofiju za dublju amnalizu, korak po korak nam otkrivajuci tamnu stranu ljudske svesti.
Glumci su blistali, reziser se opet pokazao u naj svetlu. Bolji horor nisam gledao jos od "napad troglavih sladoleda iz VVX Galaksije"

Ili tako nekako....

E a da su glumci neki anonimusi, bilo bi
"what the fuck"
ili
"worste shit I ever see"
ili sl.... Smile

Ovim svojim postom sam zeleo da pojasnim svoj stav o IMDb-u, i narocito njihovih "komentatora"...i uzivao sam u svakom slovu kog sam otipkao .. SmileSmileSmileSmile
Sačuvana

yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 06.11.2008. 20:47:54 »

xexexe
u pravu si za svaku
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 26 upita.