SF tim
* 01.12.2020. 13:22:44
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (25%)
Dobro - 1 (25%)
Osrednje - 2 (50%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Midnight Meat Train  (Pročitano 7766 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 27.10.2008. 18:44:58 »

The Midnight Meat Train 2008.

Hehe, evo jedan od nedorecenih horor filma.

Mladi fotoreporter Leon( Bradley Cooper) u finansijskoj krizi, slika par slicica i odnese ih poznatom art-dileru, koji ga ladno otkaci rekavsi mu da trazi nesto impresivnije.
Poslusavsi njen (Brooke Shields) predlog,u potrazi za super super fotkom ,mladi fotoreporter zavrsi u podzemnoj oko ponoci.
On spasava jednu mladu damu od lokalnih mangupa a pritom slika i nju i mangupe,Ona ulazi u voz i voz krece...
Sutradan u novinama vidi tu istu mladu damu kako je nestala i on pokrece istragu...

Istraga ga dovodi do mesara koji se zove Mahogany (Vinnie Jones) koji navodno godinama ubija putnike u vozu koji krece tacno u ponoc...

Ja ovaj film nisam skontao do kraja posto pri kraju filma pojavljuje se nesto sto nisam razumeo,ko gleda razumece...

Inace u ovom filmu sve je solidno, pocevsi od glumaca (mada mi je ovaj u naslovnoj ulozi i nije nesto) do rezije preko muzike.
Vinnie Jones kao i uvek ROCK...

Kamera i fotografija izuzetni.
Sad sam procitao ono sto nisam razumeo,ali necu o tome...Ko pogleda film neka iskomentarise.
Inace film je pravljen po kratkoj prici Clive Barker-a.

http://www.imdb.com/title/tt0805570/
http://www.youtube.com/watch?v=8pifkqLq6c0
« Poslednja izmena: 24.11.2008. 23:25:23 od dan555 » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 51
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 27.10.2008. 19:05:52 »

Mljac, mljac, mljac...creva mi krce vec...pristavljen na torentu.. Smile pa kad dodje na red....po traileru vidim da je gluma OK, atmosfera..al ko jos veruje trailerima... Smile

Pisem cim ga look-nem...
Inace, koje jelo preporucujes uz film, i koje pice? Pivkan ili nesto softiciranije? Smile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 27.10.2008. 19:10:08 »

Haha,Sal ,mislim da si ti dao odgovor vec... spageti sa ljutim kechapom iliti svezi shkembici sa prelivom od teleceg mozga...mljac.
Pice po izboru ali se nekako namece neko jako crno vino...
« Poslednja izmena: 27.10.2008. 19:19:02 od fane017 » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 27.10.2008. 19:29:09 »

Nisi naveo ima li u filmu Hack@Slash scena, da znam kojim tempom da mandrljam hranu u paradajz sosu.. SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 27.10.2008. 20:02:38 »

Sam zaboravio...Hack@Slash scena kolko oces, od pocetka pa do THE END Twisted Evil
« Poslednja izmena: 27.10.2008. 20:04:37 od fane017 » Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 27.10.2008. 22:21:04 »

pa moracu da pristavim torent i ja jer mnogo volim barkera i tu pricu sam citao i mnogo mi je zanimljiva
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 06.11.2008. 20:31:28 »

Odgledao...

Nesumnjivo je u pitanju horor film prve A klase.
Atmosfera filma, uprkos Hack&Slash scenama je bas onako horor-zastrasujuca, umesto samo gadljiva.
Pomalo kontradiktorno, s obzirom da je glavni zloca odmah identifikovan od gledaoca, i podlozan "ovozemaljskim" slabostima, kao "moze se ubiti", nije toliko opasan...
Ono sto ga cini "opasnim i vantelesnim" jeste njegova metodika, hladnoca i nadasve brutalnost kojom pristupa "poslu", i to sjajno utice na atmosferu filma, kao i izbor odgovarajuceg glumca koji kao da je "skrojen" za datu ulogu.

Spomenuti Hack&Slash...
Preterano preko svake granice, ali uradjeno nekako "umetnicki".

Nemojte misliti da sam "skrenuo sa putanje" od gledanja silnih horora-a (gledam ja SF-ove, drame, trilere itd..) pa da u klanju vidim neku "umetnost".

Reziser, scenarista (ne znam za pisca, nisam citao delo) su se bas jako potrudili da te scene, (poduze i ima ih dosta) prikazu na neki kulturolosko-prihvatljiv nacin.

Moram priznati da je na neki nacin "lepo" ispalo, a ne kao u drugim H&S delima, gde prikazano na najsiroviji moguci nacin, iako je moglo (ocito) malo drugacije.

Kraj filma, gde se svi reziseri, pisci i scenaristi sveta znoje da ga sfusere sto brze, tako da bi im sto pre ispalo iz saka, je prosto fenomenalan.

Obrt je maestralan, i samo zbog njega vredi odgledati film.
Jes da se podleze novom trendu u Hororima hepi enda, al drugacije i ne bi valjalo.

Zavrsne scene dovode celu atmosferu filma do usijanja, i isto sam u retko kom hororu sreo.

Nelogicnosti u radnji skoro da i nema, pisac se bas potrudio da sve "poklopi"...cak i jurcanje voza kroz crvene signale, bez sudara i incidenata.

Gluma je odlicna, a narocito onog zloce (motaju mi se sumnje da baja nije uopste glumio, da je prirodno takav)

Takodje, upecatljivu ulogu, isto sjajno odradjenu, ima masinovodja.

Sve u svemu, sjajan horor film, uprkos ultra hack&slash nasilju.

Apsolutna preporuka.
Sačuvana

kaa
Registrovani

admiral

Ugled: +15/-0
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 22.08.2012. 20:13:02 »

Ja zaista nisam znao da je ovaj film snimljen dok nisam ovde pročitao. Vizuelno raskošna i bogata ekranizacija jedne kratke svedene priče. Nažalost, tu je i koska - nisu mogli da iscede dovoljno iz originala pa su improvizovali i udaljili se od osnovne ideje, posebno na kraju. Priča je o gradu btw, kao npr "Oni što napuštaju Omelas", i metaforičnom žrtvovanju pojedinca radi zajednice - te tu jako nedostaje Lavkraftovski rasplet koji Klajv nudi. Ovako ostaje nedorečen.
Sačuvana

robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 28.11.2012. 07:49:25 »

Pogledao skoro. Zanimljiv film. Cudan.
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.028 sekundi sa 26 upita.