SF tim
* 23.10.2020. 23:18:38
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 1 (50%)
Osrednje - 1 (50%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 2

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: House  (Pročitano 7426 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 26.10.2008. 20:02:38 »

House 2008.

Slatkis od horor filma za nedeljno poslepodne.

Vec duze vremena radim na jednom novom, revolucionarnom modelu ocenjivanja filmova.
Naime, ako je duzina filma recimo 100 min, a ja zaspem u 20 min, onda bi film trebao da ima ocenu 20/100, koja bi bila osnova za daljne ocenivanje.
Medjutim, nikako da resim problem belezenja vremena pocetka tonjenja u san.
Pala mi na um ona caka iz lokomotiva, gde na svaki par sekundi masinovodja pritisce veliki taster..
Ako pritisak izostane, lokomotiva pocinje da koci...tako, ako svakih pola min ne zviznem space, da mi posebna skripta zabelezi minutazu filma.
Ali ima jedna mana.
Nemam bezicnu tastaturu, a kabl od iste ne moze do kauca..

Sad vi sigurno mislite da sam zaspao gledajuci ovaj film, i da ce sada poceti nevidjena pljuvacina po istom.
E, pa malo morgen...

Film mi nije dao da zaspem, iako sam se prezderao lap top rucka i smandrljao dva jelena pre bacanja na kauc.
Vec sam jednom negde napisao da najvise volim gledati film i jesti. I to uzurbano, pre hack & slash scena..
I tako se zavalim u fotelju i stavim tanjir u krilo, na salvetu. Zato ja to zovem lap top rucak.
Salatu, pivo i hleb na stolic do fotelje.
Onda, kad popapam sve i potrem tanjir hlebom, iskapim pivkana ili zdravi gazirani sok, sklonim posudje i bacam se na kauc.
Tada dodje do izrazaja prava priroda filma.
Koliko ce me drzati budnim.

Sad, posto znate uzroke tog modela ocenjivanja, da predjemo na radnju.

Muz i zena, ili zena i muz, zure autom od tacke A do tacke B.
Posto je put izmedju te dve tacke nije pravolinijski, muz je skontao tacku C, kroz koju moraju proci, ako zele da "malo isprave" krivudavi A-B put...ili, komplikovanije receno, nalazi precicu.

I to precicu kroz sume Alabame...
I na sred te precice, nagaze na nesto sto im probusi gume na autu.

Koji debili, brate mili...kao da nisu gledali "Pogresno Skretanje I i II", "Brda imaju oci", Teksaski Masakr.."
Svi ti naslovi pocinju upravo tako.
E pa, kad su glupi, neka im.
Izlaze iz auta i fataju se za mob, da zovu AMSS. Ali, nema signala. Klasika.
Kad, vide drugo auto kako stoji probusenih guma i upaljenih svetala.
Ali, nidze nikog...pretpostavljate, jos neki likovi koji nisu gledali gore spomenute filmske horor hitove.
Bacaju se u potragu za njima i nalete na veliku farmersku kucerinu, preuredjenu u motel/hotel.
Ulaze i tamo zaticu ono dvoje iz drugog auta...zive i zdrave, zasada...
Al, domacina nigde, a u trpezariji sto postavljen za cetvero.

Onda nestaje struje, i domacini se pojavljuju...na jeziv nacin, da se razumemo.
Kako vecera odmice sa njima, stvari postaju sve cudnije i cudnije...i kulminira porukom ubacenom u kucu:
Do zore jedan les da isporucite, ili svi odoste bogu na istinu.

Sta domacini imaju sa tim, i da li imaju i koliko, ko je ubacio poruku, koju tajnu krije kuca u sred sume i sta im se to prividja svasta u kuci, pogledajte sami.

Gluma glumaca u ovom filmu, kog bih svrstao u visoku B kategoriju, ako ne i dno A kat, je sasvim korektna i lepo odradjena.
Cak se i pojavljuje i Majkl Madsen.
Muzika onako kakva i treba da bude, a rezija....hmmm...diskutabilna.
Znate da ja nisam neki strucnjak za kritiku filma, a kamoli rezije, al dobro znam kakav je utisak ista ostavila na mene.
Nedovrsen.
Elem, iz pocetka dobra, cak odlicna rezija polako prelazi od sredine filma do kraja u nesto bez veze, ocito ne mogavsi ispratiti divlji ritam same radnje filma.
A i ta radnja, mogla je za nijansu bolje...previse psihodelike i drame za jedan dobar horor scenario.
Ipak, sve u svemu vredi pogledati, samim tim sto spada u "meki" horor, bez hack & slash festivala ili preterane krvi.
Odlican balans izmedju trilera, horora i horor elemenata, koji i nisu do kraja izvedeni, ali imaju svoj "smek".
Kako god, najezicete se povremeno...

Preporuka.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt0837796/

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=E3VLSeI19r4&feature=related

« Poslednja izmena: 25.11.2008. 01:35:35 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 26.10.2008. 21:34:33 »

Laughing smeh smeh

Jeste da ne gledam takve filmove ali me tvoji prikazi uvek nasmeju i zabave. Svaka čast MAJSTORE  podrska bravo bravo :bravoo:
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 26.10.2008. 22:17:57 »

Pa pocni sa ovim, da vidimo koliko ces se smejati za vreme i posle filma.
A preporucujem i Pogresno skretanje 2, ako volis da krkas hranu ko ja za vreme filma...recimo spagete sa paradajz sosom da budu na meniju, dok onaj deformisani umobolnik lagano tone i zavrsava u mlinu za kamenje...hmmmm, mljac, mljac....urp...ups.. SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 33
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 27.10.2008. 01:42:29 »

Nikad nisam voleo da jedem i gledam film, jerbo nema sanse da gledam film ako se ne zavalim u krevet, a jesti u krevetu u mom slucaju bas i nije pozeljno, zato sto mi (kako cika Marfi kaze) uvek na posteljini kapne nesto sto se tesko skida, pa eto belaja.

BTW, sad sam pristavio torrent, pa cu sutra pogledati film.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 27.10.2008. 06:45:42 »

Zato sluze fotelje kraj lezaja... SmileSmile
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 27.10.2008. 10:31:11 »

Shocked Shocked Shocked JA da gledam horor ???? Nema šanse !

Deda umire od smeha: pristanem da gledam "strašan" film ali da me drži za ruku  Laughing Trzam se ko budala i na najblažu scenu, a ako on krene u toalet ili da pije vodu - idem s njim jer nema šanse da ostanem sama!

Scene sa ubijanjem su dovoljne da preskočim film. Kasapljenje ne mogu da podnesem... Dok jedem - čitam. Uz TV - nikad. (Uostalom, TV skoro nikad i ne gledam)

Gledam komedije, crtane i bajke (i SF, naravno).

Prevarili me i odveli u bioskop da gledam "Noć veštica", čim počne muzika koja najavljuje dolazak onog koljača - ja prste u uši, zatvorim oči, sakrijem se iza sedišta i još zakukam:" Evo ga opet!" Imali su 2 predstave za iste pare: horor na platnu i komediju u sali. Embarassed grrr
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 27.10.2008. 18:09:45 »

Hahahhaha.... SmileSmile

Glorija, ljudi PLACAJU da se prestrave i isprepadaju.. Smile

Moje prvo iskustvo sa horor filmom je bilo strasno.
U Njemackoj, moji roditelji imali obicaj da brata i mene vode nedeljom u bioskop.
A bioskop imao tri sale, u svakoj drugi film.
Moj cale pogresi salu i tako se zadesi da odgledamo m0oj prvi horor film u zivotu.
Neki italijanski, kao mrtvi srednjovekovni vitezovi nekakvog kulta se dizu iz grobova i svete se mestanima koji su im pre par stotina godina povadili oci naime jeresa..
A ti vitezovi kosturi tapkali po mestu slepi..al koga su dofatili, kuku se njemu.
A najvise je bilo kuku se meni.
Pola filma sam drzao zatvorene oci, i jedva cekao da se zavrsi..a sta je sa mladjim bratom bilo, ne znam ni dan danas...verovatno je zbog toga ludji od struje sada.. SmileSmile

Elem, kada smo se vratili kuci, majka je zestoko napala caleta, i zestoko ga "izribala"
Ja da sam znao onda za bensedin, trazio bih odma dva..Smile

Ne prodje ni pola godine, pojavi se drugi deo filma..
I neki me djavo navuce da MOLIM roditelje da ga idemo odgledati.
Keva ni da cuje, a cale se samo smeskao...i tutno mi 5 DM u dzep da odem sam, ako "smem"..da mama ne sazna..
I otisao sam. I ponovo se kao 11-to godisnjak prestravio..
A film bio rejtingovan od 12 pa na dalje...znaci, naj soft horor... Sad

Od tada, volim horore. Ali sam i stekao "nos" sta je zaista horor, a sta "horor"
Ima filmova bez ijedne zrtve, bez ijedne traume tela, gde nema krvi ni kapi, ali koji ce ti uterati vecu jezu u kosti nego cuveni Petak 13. ili Noc Vestica..
E to je Horor koji ja volim.
Na zalost, malo je takvih majstora koji to mogu tako da odrade...

Elem, da ne off topic-ujem vise, ima "Horora" i Horora.
Zato se trudim da nekako klasifikujem taj zanr filmova, sa nekim pojmovima kao "Hack&Slash", onda pojmom "horor elementi" itd...
Isti ti elementi su scena/scene gde ne preti nikakva vidljiva opasnost, gde su okolnosti "normalne", gde sve sjajno i divno, ali vi osecate jezu i strah, koji glavni glumac scene uglavnom nije svestan...

Ode tema u off topic...klasika.. SmileSmile
Sačuvana

fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 27.10.2008. 19:08:43 »

Eeeh, ne znam vise sta da kazem o ovakvim horor filmovima a da Sal to ne kaze.
Film jeste zanimljiv i drzi paznju(i ja se nisam uspavao Razz) ali nesto uvek fali...
Pocne dobro,sredina onako,da bi na kraju upropastili ceo film.
Odgledao sam puno takvih filmova i nemam komentara zasto rezija na kraju omane i ne dovrsi posao...
A sad off topic Smile
Moj prvi horor film je bio ALIEN,gledao ga 1981 sa mamom i tatom (znam da nije classic horor) ali sam se u*ro u gace.E sad taj isti strah me je kasnije naterao da uzivam u horor elementima(zasto,to nikad necu saznati nejasno
Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 27.10.2008. 23:22:30 »

mmmmmmmmmmmmm alien
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 28.10.2008. 00:01:08 »

Fane, ne zelim da ja jedini bidnem ovde za prikaze...opisi narodskim jezikom kako si ti doziveo neki film...
Niko ne trazi profi kritiku, jerbo ti "profi" nemaju veze kako obican cova iz serbije dozivljava delo...a uglavnom, citajuci ino rewiev prikaze i sajtove, kontam da niko nema pojma kako treba gledati film... Sad
Sačuvana

fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 28.10.2008. 00:15:32 »

Sal, dajem sve od sebe.Nadam se da su moji opisi narodski Laughing
Znam da su mi opisi kratki al mi je tolka moc pisanja.
Ono sta sam rekao iznad o tvojim opisima je u stvari u pozitivnom kontekstu Razz
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 28.10.2008. 00:23:52 »

Ma neeee.....mislio sam da uneses vise sebe tu...ne samo goli opis, nego i kako si ga doziveo, jel te fotelja nazuljala, jel ti tel zazvonio u kljucnim scenama,

Uspeh nase teme je u tome (ili treba da bude) vas dozivljaj za vreme gledanja filma, a ne samo sturi opis istoga...to ima svugde.. SmileSmile
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 26 upita.