SF tim
* 15.12.2019. 23:50:28
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Vipers  (Pročitano 4183 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 12.10.2008. 18:21:03 »

Vipers (2008)

"Profesore, da li znate kako se kaze Zmija?
- Ne?
Zmiju ga...hahahahhahaha...
A profesore, kako se kaze mala zmija?
-Ne znam, pretpostavljam da cete mi vi reci....
Kaze se Zmiju ga loma profesore....hahahhahahah..."
Kada sam video naslov i temu filma, nisam mogao a da se ne setim legendarnog, i po meni najboljeg spota Top Liste Nadrealista, sto je nekada davno emitovalo TVSA.
Naravno, osnovno poznavanje satrovackog je imperativ za razumevanje spomenutog citata.
Link ka skecu je na dnu stranice.

Elem, filmovi Anakonda, ciji treci deo mi se uzasno sporo vuce na torentu, ipak ostaju lideri u ovoj vrsti horor filmova.
Mislio sam, na samom pocetku ovog, Vipers-a, da je Zmijuga Smile Anakonda ipak dobila dostojnog konkurenta, ali cvrc. Nix od toga.
Jer, Anakonda obiluje pravim horor elementima, a Vipers je jako siromasan istima.
Cak mislim da ih, sem sasvim prihvatljive doze Hack & Slash-a, i nema..

Malo radnje.
U nekakvoj istrazivackoj bazi (Koliko filmova samo pocinje tom recenicom...), naucnici su skontali lek protiv raka.
Lek dobijen iz Zmijuga:), njihovog otrova.
Za to su morali da friziraju zmije, tj da ih genetski modifikuju.

Blaga "nuspojava" je da su postale mnooogo gladne, mnogo brze i jace, razmnozavaju se ko infekcija ebola virusa i naj su mnogo agresivne.
I to nije sve. Inace bi film trajao 12 min i sad bi pisalo The End.

Sad garant pogadjate... one (Zmijuge Smile ) se hvataju noge iz istrazivackog centra i hop hop hop, nadju se na nekom ostrvu na kom se nalazi nekakav gradic, simbolicnog naziva Eden (Raj).
Posto je Zmijuga Smile iz raja izasla, izgleda da se u Raj i vratila....Ili to kazu za batinu? Nema veze, i Zmijuga Smile se spominje u raju..

Sad ono najlepse..Zmijuge Smile ne grizu samo za nogu, nego skakucu ko Mati Nikenen i grizu za vrat, za lice, za uvo...gde god stignu.
Nakon sto zrtvu paralisu ili ubiju otrovom, smatraju je za svedski sto
(Dear, dodajte mi levi bubreg, molim vas...Thank You..zelite da probate desno oko? Ne? Kazete ruka je fantasticna? Moracu probati...urp..) Smile
Na desetine njih krkaju telo i slade se mesom i iznutricama dok skoro nista ne ostane.

Malo po malo, ljudovi se organizuju i skrivaju u nekom hotelu..sve dok ne dodje "rescue tim"
Ali...to nije ni vojska, ni policija, niti nacionalna garda niti Arkanovi tigrovi...to su vam ljudi kompanije ciji zadatak je da pohvata par Zmijuga Smile i nakon toga unisti ostrvo i sve na njemu....

Rezija je sasvim dobra, glumci takodje...samo da nisu glumili one glupave medjuljudske odnose na ostrvu, koji su filmu trebali kao EMP mikrocipu..

Fotografija i scena su bas lepo odradjeni, ima se sem Zmijuga Smile sta videti.
Zmijuge Smile su posebna prica...prilikom kretanja istih se jasno vidi da su radjene CGI-em, ali to ne smeta.
Zato su napadi na zrtve jako lepo i realno odradjeni (Mislim, nisam nikad video masovni napad Zmijuga Smile na ljudova, pa samo pretpostavljam da su to realno odradili..

Film kao sto rekoh nema nikakvih horor elemenata, znaci, nece vas hvatati jeza, necete skakati iz fotelje treskajuci glavom o plafon i komsija nece zvati policiju usled vasih krikova.

Zato nam nudi zanimljivu radnju, koja pred kraj ipak pocinje da pokazuje razvucenosti.
Kako god, lepo ostvarenje za ljubitelje zivotinja.

Preporuka.

Na IMBd-u je dobio jako nisku ocenu, po mom kontu sasvim nezasluzeno.
http://www.imdb.com/title/tt1152403/

Trejler
http://www.youtube.com/watch?v=u-naWRAerq8

I jos na samom kraju, onaj legendarni i po meni naj jaci skec (oko 7 min) TLN-a (Zmiju-ga.. Smile )
http://www.youtube.com/watch?v=suUfiBHFpyY
« Poslednja izmena: 25.11.2008. 01:28:30 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 26 upita.