SF tim
* 22.09.2019. 20:28:52
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 66   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Najave dolazećih filmova  (Pročitano 265426 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
soutram
Registrovani

pripravnik

Ugled: +0/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 18.09.2007. 11:01:52 »

Citat
Evo ja licno jedva cekam SASTANAK SA RAMOM....

Video sam na IMDB da igra onaj crnja što obično igra predsednika... mislim baš sam to gledao, kad sam natrapao na najavu.
Mnogo je bitnije da film režira Finčer koji je režirao Aliena.
Kad se samo setim neki smrad na jednom forumu jednom uzeo to ime... ljutko

Citat
Takodje citam da ce uskoro poceti snimanje filma u WARCRAFT svetu, rezije S.Spilberga...

E to bi valjalo videti!
Spilberg dosta štancuje u poslednje vreme, pa može sve da se svede na patetiku i gomilu efekata. Ipak, očekujem...

Citat
jos ako budem cuo nekoga kako "kenja" da zna sve o sparti samo sto je gledao film
sahranicu ga

O Sparti je tu rečeno veoma malo realnog, a još mnogo manje o Persiji.
Ali je odlično prikazana sama činjenica borbe malog broja ljudi protiv ogromne sile, Novog Svetskog Poretka, zašto ne reći Wink
Sačuvana
laki21
Registrovani
pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 11.10.2007. 16:00:15 »

Neko je na početku pomenuo Endera, pa pretposavljam da se radi o "Enderovoj igri".

Budući da su filmska prava po knjizi otkupljena pre cirka dvadeset godina, ima li neko neku novost u vezi toga?
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 12.10.2007. 03:02:31 »

Dobrodosao Laki, i nazalost zakasnela dobrodoslica i soutramu..

@Soutrame, brate mili..zasto trcis pred rudu?

Fincer je rezirao najgori deo Aliena, znaci trojku.
Prvi deo je  odradio Ridli Skot, a drugi Dzejm Kamerun...

Zato razocarenje svih alien fan-ova na trecem...smatram da je ipak extra film, dodushe malo zaostao,  po reziserovom kontu vrno' ga u sf cinema 70 tih...interakcija socijalna sa likovima umesto da da full gas na tehnolologiji kao sto je Kamerun u dvojci odradio, raskrstivsi sa klasicnim hororom i ustolicavajuci temelj survival hororu kroz savremenu akciju...

Moj licni kont je da je alien saga trebala da se zavrsi sa trojkom, ali sipak....toliko lose je prosao, sa razlogom, da producentima nije to bio izlaz, nego nastavak -uskrsnuca.
aivno klonirajuci matoru Sigurni (Riplijevu)...
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
luci
Sappe-sai

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 12.10.2007. 13:37:02 »

slazem se da je sa trojkom trebao alien da se zavrsi, nisam neki ljubitelj vaskrsavanja junaka koji su poginuli u prethodnom nastavku... ako je neko umro treba da ostane mrtav....
Sačuvana

Čovek u crnom bežao je kroz pustinju, a revolveras ga je pratio
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 13.10.2007. 09:45:57 »

Vinona Rajder bi bila savrsena da zameni Viverovu u buducim alien filmovima. To mi nadodje kada sam ih zajedno gledao u uskrsnucu.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
luci
Sappe-sai

oficir

Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 14.10.2007. 01:34:40 »

ja mislim da ne bi trebalo da bude jos alien filmova.... mislim da je tu sve receno...
Sačuvana

luci
Sappe-sai

oficir

Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 14.10.2007. 18:17:30 »

valjda nece nekom ficfiricu pasti napamet da se na tome moze zaraditi, po meni je trilogija prava mera, cetvrti deo je vec suvisan a peti bi bio besmislica....   jesi gledao ovaj poslednji film iz serijala noc vestica, onej sto je rezirao rob zombie.... jel vredi cemu...
Sačuvana

Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 14.10.2007. 19:17:44 »

Citat
Vinona Rajder bi bila savrsena da zameni Viverovu u buducim alien filmovima. To mi nadodje kada sam ih zajedno gledao u uskrsnucu.

Туђин није туђин ако нема Риплијеве  Smile
Sačuvana

Доме доме, међу звездама,
где светови плешу, слободни.
И.А.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 28.10.2007. 01:02:31 »

"Zlatni kompas" na velikom platnu

Studio New Line ce na 60. Kanskom filmskom festivalu predstaviti film ZLATNI KOMPAS.

Nakon velikog uspeha prezentovanja trilogije „Gospodar prstenova”, na Kanskom festivalu 2001. godine, studio ce predstaviti odabrane scene iz filma „Zlatni kompas” na ovogodisnjem festivalu.

Zlatni kompas (Golden Compass) je prvi deo trilogije bazirane na romanima Filipa Pulmana - Njegovo mračno tkanje (Zlatni kompas , Čudotvorni nož , Ćilibarski durbin ).

Knjiga je nosilac Gardijanove nagrade, Karnegijeve medalje i British Book Award za najbolju dečju knjigu 1996. godine.

Film i knjiga, prate dvanaestogodišnju devojčicu, Lajru Belakvu, koja putuje daleko na sever da spasi svog najboljeg prijatelja. Ona se upušta u veliku avanturu i na svom putu susreće bića koja menjaju oblik, veštice, oklopne polarne medvede i razna druga stvorenja iz fantastičnog univerzuma.

Glavne uloge u filmu tumače: Dakota Blu Ricards (kao Lajra), Nikol Kidman, Denijel Kreg, Eva Grin i Sem Eliot.

Dakota Blu Ričards se po prvi put pojavljuje na filmu, i odabrana je medju 10.000 devojčica za ulogu Lajre. Nikol Kidman igra misterioznu Gospođu Kulter koja u početku uzima Lajru kao štićenicu, a vremenom otkriva svoju pravu prirodu i postaje jedan od njenih najvećih neprijatelja. Denijel Kreg tumači Lorda Azriela, Lajrinog ujaka, cenjenog naučnika i istraživača.

Film obiluje do sada neviđenim specijalnim efektima koji ce dočarati magicni svet Filipa Pulmana. Studio je vec započeo rad na drugom delu iz serijala – „Čudotvorni nož” .

Medju gostima na Kanskom festivalu očekuju se glavni akteri filma i režiser Kris Vajtz (“Sve o dečaku”).

Na sledecem linku mozete pogledati kratak prilog o snimanju filma sa odabranim scenama iz filma:

http://www.youtube.com/watch?v=58X4o_41Frc

Zlatni Kompas stiže u domaće bioskope 13. decembra.

Preuzeto sa http://www.laguna.co.yu/index.php?m=vesti&vest=21
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 28.10.2007. 01:16:59 »

Cupkam od nestrpljenja!
http://www.youtube.com/watch?v=NwUaao-Cihs
http://www.youtube.com/watch?v=ZRJ8fiODPEc
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 28.10.2007. 05:54:42 »

Jos pusti moravac, i cupkas u kolu..SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

Ja pre nisam nesto gotivio fantasy filmove, ali nakon Narnije i Stardusta cupkam i ja da vidnem ovo..Smile

I-ju-i-ju-ju-ju (moravac-poklic) Smile
Sačuvana

Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 28.10.2007. 16:18:57 »

Мени се тај серијал у књигама није допао. Ужасан је :/
Sačuvana

Доме доме, међу звездама,
где светови плешу, слободни.
И.А.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 29.10.2007. 20:44:39 »

Najzad sam odgledao 300. Zanimljiv film, mnogo mi se sviđa kako je urađen, fotografija i klaustrofobična atmosfera su izvanredne, sve je bačeno na ljude, ništa od pejsaža ne smeta, naprotiv.
Previše je krvav i to mi kvari utisak, moglo je i bez toga. To ne volim ni u američkim stripovima.
Čak mi se dopada više od stripa.
Nema veze sa istorijom, ovo je čisto umetničko delo.
Ni u jednom elementu nije ni SF ni fantastika, nema ni trunke žanra u njemu.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 29.10.2007. 20:55:40 »

Skinuo sam 30 days of night, najnovije cedo vampir/horor produkcije holivuda koji opasno probija bioskopske blagajne preko bare...

Poceo ga gledati i ugasio, ali ne zato sto je film los, nego sto je snimak los.
Pocetak obecava, ono malo sto sam odgledao..mozda prvih 10 min..
Elem, sjajno uradjen (pocetak barem) i neodoljivo podseca na legendarni "Stvor", zbog same lokacije radnje...Smile

Sad kontam da li da ga zavrsim, ili cekam dvd rip, barem screener ver.

Inace, na torentima od cistog sf-a nista ovo sem onaj Nightmare City, za koji tvrdim da ima odlicnu pricu koja je zavrsila u losim rukama..najslabija tacka su mu glumci, kao i mali budzet sto se vidi na svakom minutu filma.

Prikazuju policijsko vozilo buducnosti, koje se parkira kraj pik up-a danasnjice...mislim, sta reci..

SuzanK je dala realan opis filma u temi...zaista steta sto pricu nije uzeo neko "jaci" da ekranizuje.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #44 poslato: 29.10.2007. 21:09:29 »

Možda ga uzmu Ameri, da urade svoju verziju. Ne bi im bilo prvi put da to naprave sa evropskim filmovima (Nikita, 3 muškarca i beba...).
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 66   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.029 sekundi sa 24 upita.