SF tim
* 23.09.2019. 00:38:46
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 66   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Najave dolazećih filmova  (Pročitano 265435 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #195 poslato: 12.12.2009. 12:16:33 »

Ovaj Nicolas samo štanca filmove, mislim da ima još dva trenutno u postprodukciji.

The Sorcerer's Apprentice

Nicolas Cage   

Monica Bellucci

http://www.youtube.com/watch?v=9VZllR44gdA
« Poslednja izmena: 12.12.2009. 18:50:18 od fane017 » Sačuvana
valiant68
Vuki

predsednik

Ugled: +33/-2
Starost: 51
Van mreže

« Odgovor #196 poslato: 13.12.2009. 01:53:14 »

Ispade da je ova godina za kreativne filmove bila susna. Sve vise se oslanjaju na efekte a manje na samu pricu i ideju. Preko radija objavise da kod Kuste gostuje Dzoni Dep na festivalu. To sam cuo pre dva dana.

« Poslednja izmena: 22.12.2009. 01:45:23 od valiant68 » Sačuvana

S verom u Boga
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #197 poslato: 21.12.2009. 11:36:39 »

Iron Man 2 (2010)

Režija:
Jon Favreau

Uloge:
Robert Downey Jr.
Scarlett Johansson
Mickey Rourke
Sam Rockwell
Paul Bettany
Samuel L. Jackson
Gwyneth Paltrow

IMDb:
http://www.imdb.com/title/tt1228705/

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=J6Olpjl_IrE
Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #198 poslato: 10.01.2010. 22:30:24 »

Nisam znao gde, a posto sam ovde vec pisao o filmu The Road, zelim da kazem da se pojavio DVDSCR odlican snimak i ja nema sanse da cekam rip ili...)

Samo obratite paznju: ima dve verzije istog uploadera (vi skinite verziju 2 posto verziji 1 nedostaje 20-tak minuta)
Evo ime dobre verzije:

The Road DVDSCR XVID V2(COMPLETE)-ToXiC
Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #199 poslato: 12.01.2010. 16:58:19 »

Repo Men

Uloge: Jude Law
         Liev Schreiber
         Forest Whitaker

Rezija: Miguel Sapochnik

Premijera: 2 April 2010

Zanr: Sci-Fi | Thriller

http://www.imdb.com/title/tt1053424/

http://www.youtube.com/watch?v=r5lQEI8Xtmk
Sačuvana
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #200 poslato: 12.01.2010. 17:02:17 »

Pa ovo je kao onaj super mjuzikl Repo: The genetic opera. Ukoliko bude upola dobar kao taj film biće super.
Tek u aprilu  Rolling Eyes
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #201 poslato: 15.01.2010. 01:05:38 »

Nisam znao gde, a posto sam ovde vec pisao o filmu The Road, zelim da kazem da se pojavio DVDSCR odlican snimak i ja nema sanse da cekam rip ili...)

Samo obratite paznju: ima dve verzije istog uploadera (vi skinite verziju 2 posto verziji 1 nedostaje 20-tak minuta)
Evo ime dobre verzije:

The Road DVDSCR XVID V2(COMPLETE)-ToXiC

Pogledajte šta kaže Ghoul za ovaj film, ako hoćete, pošto ima malo spojlera:

http://cultofghoul.blogspot.com/

sad mi se više ni ne gleda   Rolling Eyes

Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
Sekundica
Piece of Eternity

admiral flote

Ugled: +38/-4
Van mreže

« Odgovor #202 poslato: 15.01.2010. 01:21:58 »

Gledao, i utisak mi se razlikuje od Ghoulovog.
Za sada je dovoljno da kažem da me jedno mišljenje, koliki god autoritet da stoji iza njega, neće sprečiti da formiram sopstveno.
Ako stignem narednih dana, možda ću se prihvatiti prikaza, što ne znači da ne treba da ga napiše neko drugi (ako želi).
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #203 poslato: 15.01.2010. 01:25:12 »

Mišljenje profesionalnog kritičara treba uzimati u obzir samo ako si već ustanovila da se ukus dotičnog poklapa sa tvojim, inače ne obraćati pažnju.

E sad, Gul je mr književnosti, koliko to ima veze sa filmom ne bih znao kasti...

Meni je reper bio Milan Vlajčić, a njegovi naslednici/e u Politici su mi potpuno nezanimljivi pa ni ne čitam šta pišu. Pokušao sam ali sam ustanovio da se uglavnom ne slažem sa njihovim kritikama.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #204 poslato: 15.01.2010. 12:18:52 »

Ja sam odgledao "The Road", ali kracu verziju, i bez prevoda. Ton mi je kodekom jako smanjen, tako da nisam nis ni razumeo, samim tim se "manuo" pisanja prikaza.

Uopste se ne slazem sa doticnim oko poente filma, ima je i jako je jasna.
Takodje mi je odvratno kako se sprda sa samim opisom... mislim, ono i ja radim ali sa c produkcijskim smecem.

A "The Road" uopste nije takav. Atmosfera jeste jako sumorna, ali ne dzaba. Ima svoj razlog, a i cilj sto je to tako.

Tanjice, slobodno odgledaj film. Cak ima i neki neiskazani, mini hepi end.
(sto je i vise nego sto bi onakva prica u onakvom okruzenju trebalo da rezultira)
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #205 poslato: 15.01.2010. 14:22:01 »

Apsolutno se slazem sa predhodnim postovima.  Rolling Eyes
Misljenja sam da treba upoznati i ekstrema u pozitivnom i u negativnom smislu da bi se odredio reper.
Ja bih najradije da postoji virtuelni film i da se on dogadja svugde oko mene, ali to je za sada nemoguce.  Sad
Znaci treba u zavisnosti od moguceg na licnoj skali vrednosti naci mesto filmu. Rolling Eyes
To je razlog zasto uglavno kad god imam vremena pogledam film bez obzira na kritike. Postujuci princip prvi u selu zadnji u gradu, kako verovati kritici onog koji je gledao samo dobre filmove. Za njega ce i iznad prosecan film biti los jer nije medju najboljima. Sem toga uvek sam se pitao koje su reference kriticara. Dali je video vise od 50 ili 100 ili 1000 filmova u zanru. Question Postoji li skola za to i kako to da poznaju ama bas sve zanrove podjednako. Koji su im reperi u pozitivnom i negativnom smisli? Pa cak i da mogu sebe zvati kompetentnim kako iskljucuju subjektivnost. Sta ako su ustali na levu nogu pa mrze sve oko sebe, pa i ono sto rade. Sta ako su u dilu sa distributerom?
Ja u principu citam samo nase prikaze, ako ih mozemo nazvati nekom vrstom kritike ili kritickog vidjenja filma. Ali ni to me ne sprecava u odluci dali cu film odgledati ili ne. Ako je SF gotovo je sigurno da cu ga pogledati. Ako je po mom sudu los, brzo cu ga izbaciti iz memeorije.
(Ustvari zaboravljam i dobre. Malo godine malo osobina da ono sto mi netreba puno u zivotu, brzo odlazem tamo negde ili u zaborav)
Ponekad su i nasa ocekivanja prevelika pa se dogodi razocarenje, i to ljudi shvate kao razlog za preostru kritiku.
U svakom slucaju film koji te zaitrigira po necemu treba pogledati, pogotovu ako iza misljenja stoji grupa nepovodljivih i neutralnih ljudi, kao recimo nas SF Tim.
Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #206 poslato: 15.01.2010. 17:14:43 »

Mene ni jedna kritika nece spreciti da odgledam neki film ( a citam redovno  kritike)

Meni je najveci kriticar ... JA SAM  Mr. Green

Lepo kaze Nesa..."Sta ako su ustali na levu nogu pa mrze sve oko sebe, pa i ono sto rade. Sta ako su u dilu sa distributerom?"

Tako da ... Tanjice odgledaj film pa daj opis pozdrav
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #207 poslato: 15.01.2010. 17:58:05 »

I jos da se nadovezem, u film je bas, bas ulozeno... vidi se i po izboru glumaca (a svaki debitant uz onaku rezisersku palicu bi blistao), a i po samoj produkciji, sceni itd....

Samim time, vredi vaseg vremena.
Mislim, kao da placamo preskupe ulaznice za bioskop ili video klub pa mnogo biramo u sta cemo slupati 2 sata i nekog kesh-a...

Kontam da smo jako razmazeni, jer imamo izbora nevidjenog.

Ja sam pogledao u zivotu mnogo, enormno mnogo filmova... uz neke zaspem, a neke odgledam u dahu.

Bez obzira koje produkcije.
Kako film deluje na moj krvotok, tako ce biti i ocenjen sa moje strane.

Ne ocekujem epohalne poente i poruke iz cinema dela, ocekujem svaki put jedno novo iskustvo vidjeno iz nekih drugacijih ociju, drugacijeg konta, i drugacije interpretacije.

E iz tog rezona ja pisem prikaze.
Onaj moj zadnji opisani japaner film, ono apsurdno genijalno smece me nateralo par puta da premotam unazad i odgledam ponovo.

To mi se nije desilo ni sa Avatarom.

Znaci, Ava je mnogo boji, mnogo sadrzajniji i kvalitetniji, ali onaj japaner (eto ni ime mu nisam zapamtio, nesto Police Tokio) mi je ostavio na cirkulaciju dubok pecat.... SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Van mreže

« Odgovor #208 poslato: 15.01.2010. 22:22:18 »

Primetila sam da sve manje uživam u tužnim filmovima, ustvari ne želim da ih gledam. Hoću filmove koji će da me ostave sa osmehom ili nadom, a ne da se posle njih osećam kao pokislo kuče koje niko neće.  Crying or Very sad

Ono što me najviše nervira je što patim od "Pepeljuga sindroma" tj. volem hepi endove. I verovatno i dalje negde u dubini podsvesti verujem da svaku princezu treba da spase visoki, lepi i savršeni princ. Takve stvari se naravno obijaju o glavu kada dođeš do stvarnog sveta. Devojčice ne treba učiti da budu bespomoćne princeze, nego da uzmu stvari u svoje ruke. S te strane, recimo, Shreck je odlična priča.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #209 poslato: 15.01.2010. 22:38:36 »

Americki sindrom hepi enda.
Tanjice, potpala si pod to... SadSad

Evo, bas idealan primer je spomenuti "The Road".

Celi film, ako se uzivis duboko u uloge, navijas da se otac i sin ubiju.
Oceva snaga volje, u tom svetu apsolutnog beznadja, njegova volja za zivotom (iako krepava od raka, kaslje krv) celi film usadjuje svom detetu osnove opstanka u tom post kataklizmickom svetu (koji nema mozga sa naukom, ali ajde...)
 i neku moralnost.

Extra momenat filma je onaj (spoilerisem, al neka) kada malom drpi neki klosar kolica u kome im je sva imovina, a cale krene u potragu za njim. I nadje ga.

Skine ga golog i ostavi ga da se smrzava. A mali izvali nesto kao "pa umrece od zime"

A mali ne zna da je cale njega ipak ostavio u zivotu, dao mu drugu sansu, a usput ga kaznio za svoje nedelo. U svetu bez zakona, morala, normi.

Po meni, cale je ispao super moralan, a mali i dalje dete naivno.

Sačuvana

Stranice: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 66   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.035 sekundi sa 24 upita.