SF tim
* 15.11.2019. 05:14:33
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Postapokalipsa  (Pročitano 44587 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #105 poslato: 23.10.2009. 23:38:03 »

Hajde sad malo da okrenemo priču. Vi koji ste za preživljavanje po svaku cenu (Sal, Dan, Glorija, slobodno se osetite prozvanim  Very Happy Very Happy) da li ste stvarno za preživljavanje po svaku cenu? Uključujući utepavanje drugih homo sapiensa koji bi da se ogrebu za klopu, bezin i fliper? I ako jeste, zašto bi takav vaš izbor bio legitimniji nego moj da lepo utepam sebe i tako, makar mi to i ne bila namera, omogućim nekom drugom da preživi jer neću trošiti klopu, benzin i flipere pa će ostati više za druge?
Zasto da ne. Ajd i to da probam.  Laughing
Pazi sad. Treba mi novi komp. Sad moram da ga platim. Ovako usetas u ducan uzmes i izadjes.
A sto se tice da se utepas, i ne moras. Samo probaj da mi marnes klopu ili vodu i ima da te nema. Rolling Eyes Sta ce ti bre pilule.  Laughing
A negde sam pre i napisao. Al bi se bre naleteo. Sva avijacija samo moja.  Laughing Laughing Laughing Laughing Divota.
« Poslednja izmena: 23.10.2009. 23:40:01 od Nesa » Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #106 poslato: 24.10.2009. 00:06:51 »

Hajde sad malo da okrenemo priču. Vi koji ste za preživljavanje po svaku cenu (Sal, Dan, Glorija, slobodno se osetite prozvanim  Very Happy Very Happy) da li ste stvarno za preživljavanje po svaku cenu? Uključujući utepavanje drugih homo sapiensa koji bi da se ogrebu za klopu, bezin i fliper? I ako jeste, zašto bi takav vaš izbor bio legitimniji nego moj da lepo utepam sebe i tako, makar mi to i ne bila namera, omogućim nekom drugom da preživi jer neću trošiti klopu, benzin i flipere pa će ostati više za druge?

OK, kad već prozivaš ... sama si kriva  Twisted Evil

Nisam za preživljavanje po svaku cenu. Ono što tvrdim je: nada umire poslednja a i nagon da se preživi održava u životu čak i one sa nikakvim šansama. (Pitaj one sa sidom ... ili obolele od raka - neverovatni su ) Čudo šta su ljudi u stanju preživeti (kao oni pioniri što su popapali saputnike  Twisted Evil ) i gde su sve u stanju opstati (kao moj omiljeni Robinzon - obožavam tu knjigu ).
Dovoljno poznajem sebe da znam da će me nada i radoznalost "držati". Još ako se nađe društvo - "proradiće" moja ružna navika da se pobrinem za ljude i .... Rolling Eyes Dodaj tome bosanski inat i tvrdoglavost  grrr

Čak i da ostanem jedina - smestiću se lepo u nekoj biblioteci i pričekati da mi "otkuca" sudnji čas. Dovoljno sam se borila sa sobom da se ne ubijem da mogu biti sigurna da neću da se ubijem sama. Ako đavo hoće da me ugosti - moraće da čeka  Wink

U situaciji: ubij ili umri! biram da ubijem. Ne vidim u tome ništa loše. Ako se drugi ne drže pravila lepog ponašanja ... što baba da glumi budalu ?
Da se ne lažemo: kad moja creva krče od gladi ja bih da jedem i biću veoma ljuta ako mi neko uskrati hranu. Krčanje tuđih creva ne boli mene. Žalosno ali istinito. Ako ne podelimo ... pa, recimo, potrudiću se da napunim creva. Ako neko strada, nadam se da to neću biti ja. Ne kažem da neću raditi na tome da se pošteno deli, ispomaže, gradi, ... Nisam spremna da prekršim neke svoje principe da bih preživela (na štetu mlađih, sposobnijih, pametnijih, ipak ja sam proživela i doživela unuke) ali nemam nameru da se unapred predam niti da budem žrtva.
Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #107 poslato: 24.10.2009. 00:14:26 »

Vidi, ja i ne kažem da je taj izbor nelegitiman. Niti sam rekla da mislim da je to loše. Samo tražim da mi se prizna da je i ovaj drugi izbor legitiman.  Very Happy
Pri tom, kao što napisah negde u prvoj turi ove teme a sad me mrzi da tražim, ja to uopšte ne tumačim kao predavanje, nego upravo kao način da ne budem žrtva.

@Neša
Ti se bre ne računaš, znaš gde stoje avioni pa si u prednosti. Moraš da nam daš bar tri dana fore.  Laughing Laughing Laughing
« Poslednja izmena: 24.10.2009. 00:18:09 od svetlost lutalica » Sačuvana
vanax
Registrovani
admiral flote

Ugled: +28/-3
Starost: 77
Van mreže

« Odgovor #108 poslato: 24.10.2009. 00:59:00 »

Btw. je l' može neko ovako da me isproziva i na temu mog doktorata, pošto očigledno postajem jako kreativna i produktivna posle prozivke?  Laughing Laughing Laughing

Koja ti je tema? ljutko
Sačuvana

Između rođenja i smrti, najčešće zaboravljamo život
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #109 poslato: 24.10.2009. 02:56:17 »

Btw. je l' može neko ovako da me isproziva i na temu mog doktorata, pošto očigledno postajem jako kreativna i produktivna posle prozivke?  Laughing Laughing Laughing

A sto se tice tvog doktorata, da ti kazem slikovito. Nemoj da si . Nemoj da se . Malo manje budi . Kad zavrsis , i sedi i to jednom. Da ti napamet nepadne da ili vec samo . Ako trebas pomoc evo i . (Ja sam onaj zadnji desno)
Kad zavrsis bices i recices sto te teramo i podrzavamo. Necemo da se ljutimo i ako bude , i . Pa nasi smo valjda. Nakon svega se castis sa i negde daleko. I mi cemo biti sto poznajemo doktora ili doktoricu ili doktorku. Kako se bre kaze.
Ajd sad pa  Rolling Eyes
« Poslednja izmena: 24.10.2009. 02:58:48 od Nesa » Sačuvana
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Van mreže

« Odgovor #110 poslato: 24.10.2009. 04:37:39 »

Hajde sad malo da okrenemo priču. Vi koji ste za preživljavanje po svaku cenu (Sal, Dan, Glorija, slobodno se osetite prozvanim  Very Happy Very Happy) da li ste stvarno za preživljavanje po svaku cenu? Uključujući utepavanje drugih homo sapiensa koji bi da se ogrebu za klopu, bezin i fliper? I ako jeste, zašto bi takav vaš izbor bio legitimniji nego moj da lepo utepam sebe i tako, makar mi to i ne bila namera, omogućim nekom drugom da preživi jer neću trošiti klopu, benzin i flipere pa će ostati više za druge?
U takvoj situaciji da utepam sebe  Shocked Shocked Shocked
Samoutepanje je zadnje sto bi mi palo na pamet. Ali bih zato prvo potepao sve oko sebe što zateknem da se mrda. Ne zato što mi smetaju, nego preventivno, a i da budem miran od svih. I što je najvažnije... The world is mine  Laughing Laughing....
Godinama priželjkujem tako nešto, čak mislim da bih u takvoj situaciji bio prilično zadovoljan, mnogo više nego sad...
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #111 poslato: 24.10.2009. 08:32:12 »

@Neša

Ti si negde pronašao rudnik smajlija?  Shocked

@Kuli

E baš ću iz inata da ti dođem taman kad pomisliš da se sve potepao i kažem kuc-kuc.  Laughing
« Poslednja izmena: 24.10.2009. 13:44:11 od svetlost lutalica » Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #112 poslato: 24.10.2009. 10:18:24 »

Laughing Pre ili posle samoubistva ? Nema kuc-kuc - ti si se vec ubila  Twisted Evil Takav inadžija ko' ti  Question Wink Laughing

Upravo si dokazala babinu teoriju: O samoubistvu se priča i njime se preti - retko se ko ubije sam !  Twisted Evil

Nesa od svih vojnika ima najmanje šanse da se snađe (avion zahteva previše toga da bi bio koristan u rasulu), da je izviđač ...)Smajlići su cakani !!! I deda ima gomilu ali ovi su ...)

Da ne bude zabune: samoubistvo (sa ili bez "dobrog" razloga) za mene jeste legitimno. (Babin princip: Svako može da radi šta hoće dok ne ugrožava druge! Posebno babu  Twisted Evil) Osim u retkim slučajevima, ubijaju se ljudi koji se baš ne bi mogli proglasiti zrelim ili psihički zdravim osobama. Ako malo pretražiš dosje samoubice danas ... deca se ubiju zbog ocena, ostavljeni ljubavnici, ...  Shocked a takvi razlozi  Shocked grrr . Kad pomislim na decu i "šta će biti posle", trpim jer ne želim da neko pomisli da je "krivac" za moju odluku (ovo iz iskustva pričam).

Ops, opet razmišljam o razlogu postojanja ... ne valja ...  grrr Evil or Very Mad Veruj, babi je sve OVO danas neka vrsta apokalipse: glupost ravna ludilu vlada svetom a ljudi su nepopravljivo glupi !  Evil or Very Mad Dođe mi da se ubijem da ne gledam !
Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #113 poslato: 24.10.2009. 13:43:56 »

Laughing Pre ili posle samoubistva ? Nema kuc-kuc - ti si se vec ubila  Twisted Evil Takav inadžija ko' ti  Question Wink Laughing

Posle.  Laughing Laughing
Ima da se povampirim specijalno zbog toga.  Mr. Green
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #114 poslato: 24.10.2009. 15:08:31 »

U takvoj situaciji da utepam sebe  Shocked Shocked Shocked
Samoutepanje je zadnje sto bi mi palo na pamet. Ali bih zato prvo potepao sve oko sebe što zateknem da se mrda. Ne zato što mi smetaju, nego preventivno, a i da budem miran od svih. I što je najvažnije... The world is mine  Laughing Laughing....
Godinama priželjkujem tako nešto, čak mislim da bih u takvoj situaciji bio prilično zadovoljan, mnogo više nego sad...

Docepao bih se brate Washingtona i bele kuce.
I nastanio bi se tamo. Kacio bih nase zastave svugde po beloj kuci, i na najistaknutije mesto -rusku. I to onu SSSR. Smile

A ovalnu sobu bih pretvorio u klonjaru.
 SmileSmileSmile

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Кули
Ghostwheel
predsednik

Van mreže

« Odgovor #115 poslato: 24.10.2009. 16:13:21 »

A ovalnu sobu bih pretvorio u klonjaru.
 SmileSmileSmile

E tako nesto, u tom fazonu. I neko bi poželeo da se samoutepa u takvoj situaciji  Shocked Shocked  pop
Al' bi to bio raj na Zemlji  Mr. Green
Sačuvana

need a cell phone and
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #116 poslato: 24.10.2009. 16:16:51 »

Gledaj na to s ove strane - ako se JA ne bih samoutepala, to sigurno ne bi bio raj na Zemlji (za sve ostale)  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #117 poslato: 24.10.2009. 20:00:56 »

Ma daj, kakav je to raj bez svetlosti???? Tamni raj nam ne treba.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #118 poslato: 24.10.2009. 20:58:15 »

sd
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
Кули
Ghostwheel
predsednik

Van mreže

« Odgovor #119 poslato: 24.10.2009. 21:47:38 »

Ma daj, kakav je to raj bez svetlosti???? Tamni raj nam ne treba.
To i ja kažem. Svi vi idite sa Svetlosti u raj i ne obazirite se na mene, ja ne idem tim putem.
Sačuvana

need a cell phone and
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.044 sekundi sa 23 upita.