SF tim
* 16.09.2019. 06:17:54
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 9   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Postapokalipsa  (Pročitano 43400 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 26.09.2008. 19:49:05 »

Svi smo citali i gledali filmove o postapokalipticnom svetu.
Nesto se desilo, i svet koji znamo vise ne postoji.

Sad, zamislite da ste vi u njemu, da se nesto strasno desilo, globalno, i vi ste jedan od preziveli.
Kako bi ste se snasli, i kako bi ziveli u istome?

Ima par mogucih scenarija postapokalipse...

Nuklearna zima, a vi u sklonistu, ili neka kuga, a vi imuni, ili najezda vanzemaljaca-ljudozdera, a vi se uspeli sticajem okolnosti sakriti..ili, neki virus koji ljude pretvara u zombije, a vi bezite i bezite....
Ili, ili, ili...
Postapokalipticnih scenarija koliko ocete, ali mene zanima kako bi ste vi svoj zivot uredili "Day After"...
Da li bi ste se drzali grada i otimali konzerve iz supermarketa ili bi ste se spicili na neko malo pusto ostrvo bezbedni od svih nevolja i tamo sadili luk, papriku i tikvice?

Naravno, sve zavisi od uzroka propasti sveta..
Ali jedno u svim propastima je zajednicko...
Hrana.
I depresija.

Izvolite..
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
SuzanKalvin
Moderator

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 26.09.2008. 20:37:52 »

Pre sam da sadim luk i papriku, nego da se ganjam sas zombi u prljavim gradovima. Kad malo bolje razmislim i sad bih otišla da se bakćem sa baštom u nekom lepom selu i u mirnodopskim uslovima... Napravila bih plastenik, nabudila plinski grejač, sistem kap po kap, eksperimentisala sa usevima na rastvoru....U dvorištu napravila vetrenjaču sa turbinom. Ili bih sve to lepo smestila na obalu neke ekstra peščane plaže, jer more ima veliki izvor hrane.
Ali sve bi to bilo besmisleno bez moje porodice, tako da verujem; da sam jedina preživela ne bih dugo opstala bez drugih ljudi, pogotovu ako iza svakog ćoška vrebaju zLi zombi.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 26.09.2008. 21:07:55 »

Lepo Suzan...
Recimo da ti i tvoja porodica prezivite nekakav globalni holokaust, u kome svet nece nikad vise bidne isti..
Kako zamisljas da organizujes dovoljno butana za grejac, kako mislis u opstem haosu doci do semena za sadnju, i gde bi to sadila?
I da li bi uopste mogla napraviti vetrenjacu koja bi ti davala el energiju?
Da li bi tragala za prezivelima ili bi se ucaurila u neki svoj svet?

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 26.09.2008. 21:16:02 »

Laughing Laughing Laughing Ovo je bio moj odgovor na pitanje:"Šta radimo u slučaju nuklearnog napada ?" (čas Opštenarodne odbrane)
" U slučaju nuklearnog rata treba se ubiti po kratkom postupku, jer će živi zavideti mrtvima."

Nisam promenila mišljenje. Zabavno je razmišljati o planovima za preživljavanje ali ...

Bez porodice - definitivno odustajem. Ako svi preživimo - toliko sam tih priča pročitala da bih imala više od 50% šanse da se snađem. (al' se baba hvali  Wink Twisted Evil)
Sačuvana

Bog čuva budale !
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 26.09.2008. 21:39:13 »

A ja sam mislila da će biti previše radikalno ako to napišem.  kriv sam
A upravo to mislim, i to iz dva razloga: moje sposobnosti preživljavanja van civilizacije teže nuli i smatram da je neke stvari bolje ne preživljavati (i ne preživeti).

Govori tiho i nosi pilulu sa cijanidom sa sobom. Very Happy

Elem, borgić malo menja taj momenat, ali pošto su mi sposobnosti takve kakve su...nemam pojma šta bih radila. nejasno
Sačuvana
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 26.09.2008. 22:28:28 »

Ja sam četvrta generacija gradske dece u familiji, stoga, bašta ne dolazi u obzir  Mr. Green Samoubistvo je protivno svim mojim načelima; bez familije, ja jesam po prirodi vuk samotnjak,(svi su se uvek pitali poznajući me otkud mi troje dece)   Shocked  Ali, vekovima su žene ostajale bez bližnjih i... preživele, ma kako im teško bilo u "duši",nalazile su smisao života u nečem drugom.... Stoga, ostaje jedino da se voštim sa zombijima, kao i do sada   grrr

P.S. Moguće se nađem sa Pobesnelim Maksom   Twisted Evil  Mada bih više volela Pirs Brosnana , nemoj da mi ga je neko dir'o !   Twisted Evil
« Poslednja izmena: 26.09.2008. 22:31:20 od elite » Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 26.09.2008. 22:32:21 »

Pa... zavisi od scenaria.Vidim da imamo slicno misljenje sa Gloriom i Svetlosti, bez porodice nista.
E sad ako je nuklearka u pitanju onda stvarno nema razloga za dalje...
Ako je neka kuga a moja porodica imuna onda cu sve dati od sebe da furamo dalje, jer ako su mi ostali svi izumi ovoga sveta mislim da bi se jako dobro snasao.Ima konzervi za 1000 godina Smile a i ostalo bio mi puno neutrosenog goriva tako da struja ne bi bila problem.
Zavuko bi se u jedan od zamkova na jugu Francuske i moja porodica bi uzivala do kraja zivota Smile Smile Smile

Sačuvana
SuzanKalvin
Moderator

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 26.09.2008. 22:50:49 »

Lepo Suzan...
Recimo da ti i tvoja porodica prezivite nekakav globalni holokaust, u kome svet nece nikad vise bidne isti..
Kako zamisljas da organizujes dovoljno butana za grejac, kako mislis u opstem haosu doci do semena za sadnju, i gde bi to sadila?
I da li bi uopste mogla napraviti vetrenjacu koja bi ti davala el energiju?
Da li bi tragala za prezivelima ili bi se ucaurila u neki svoj svet?

Što se tiče tehničkih stvari, imam dovoljno znanja i sposobnosti da to napravim, E sad da preživim holokaust....Ako je biosfera potpuno uništena ne verujem da bi iko od ljudi imao šansu da preživi. A ako preživi bar delimični segment biosfere, recimo; biljni svet, ili vodeni ne bitno, šanse za preživljavanje se znatno povećavaju. Ako je u pitanju parcijalno uništavanje najbolje je raditi ono što su naši preci radili pre nego što su izmislili točak; konstantno se kretati i migrirati.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 26.09.2008. 23:03:33 »

Mislite....

Mislim da podcjenjujete ljudsku želju za preživljavanjem. Hoću reći: Pretpostavimo da ste preživjeli dok su svi oko vas (uključujući i vašu porodicu) stradali. Bit ćete slomljeni neko vrijeme, ali će vas glad ili neki drugi impuls održanja trgnuti i gurnuti u borbu za opstanak, borbu u kojoj neće biti mnogo mjesta za osjećaje. Malo je onih koji bi izvršili suicid u toj situaciji. Čak i oni koji misle da bi, najvjerovatnije ne bi. Na kraju krajeva, nikada ne bi bili sigurni da ste jedini preživjeli. Negdje, ko zna gdje, možda je živ još neko. Dakle, prvi izbor može biti da krenete u potragu.

Ima još jedna greška, a tiče se hrane. Zaboravite na neograničene količine konzervi i druge gotove hrane. Iako bi toga ostalo u ogromnim količinama, sve se to kvari. Za par godina sva hrana će se pokvariti. Ako želite trajni izvor hrane, moraćete je sami uzgojiti ili uloviti. I sve drugo se kvari. Bez redovnog održavanje elektro sistem će se raspasti gotovo trenutno, u gradovima će nestati pitke vode jer vodovod neće raditi itd, itd. Dakle, treba se preseliti negdje kraj resursa (pitke) vode.

Što se tiče uzgoja neophodnih žitarica, i tu se srećemo s jednim malo poznatim problemom - sjemenom. Nekada su poljoprivrednici dio svoje berbe ostavljali za sjeme za narednu sezonu. Uvođenjem hibridnih sjemena to više nije moguće. Jednostavno, hibridne biljke daju jalovo sjeme. Znači, ako iz najbližeg silosa uzmete pšenicu ili kukuruz, posijete to, dobićete - šipak tj ništa. Trebaće se dobro potruditi pa pronaći odgovarajuće sjeme, ono izvorno, nehibridno. Trebalo bi da ga ima na svim poljoprivrednim dobrima koja proizvode hibridna sjemena jer ih i koriste za to.

Ali, sve ovo su sitnice u odnosu na pravi problem a to je dosada. A možda konačno stignem pročitati Pračeta Laughing
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 26.09.2008. 23:14:45 »

Mastere, a šta ako ne ostane ni jedan čitav hardcopy Pračeta a kompovi ne rade? Very Happy
(ovo možda nije sasvim na temu, ali jedan od problema sa apokalipsom jeste sveopšta digitalizacija filmova, knjiga i slika. kad definitivno nestane struje sve što nije odštampano itd. odeeeee)

A sad evo nešto u skladu sa temom (mada poenta je uglavnom u tekstovima), pošto me iskreno govoreći večeras malo mrzi da branim svoj stav na temu pilulice s cijanidom. Možda neki drugi put.

U međuvremenu:

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=r9TY0QSdimM

ili još bolje

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=Lg4kr4xrqi4
Sačuvana
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 26.09.2008. 23:17:07 »

Mastere, mislio sam i na vodu (onaj zamak na kraju Francuske ima bunar od 100 metara dubine sa pitkom vodom Razz)
A sto se tice elektro sistema meni i ne treba(zamak ima sopstven na dizel Smile)
A u vojsci sam jeo konzervu iz 1968  Razz
E, a o dosadi stvarno nisam razmisljao a to je svakako veeeliki problem.
Sačuvana
Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 26.09.2008. 23:23:43 »

Zanimljiva tema!
Prvo i osnovno, došla bih do osnovnih rezerva hrane i vode za piće, lekova i sanitetskog materijala i strpala sve to u ranac, pronašla obavezno neko oružje ( to će biti najveći problem, mada može i hladno oružje, poslužiće i nož na kraju krajeva Very Happy) i krenula u potragu za svim dragim osobama. Borila bih se za svoj život u nadi da je neko živ, a ukoliko nije - mislim da ne bih imala volje.
Kada ih budem pronašla, organizujemo život, a on zavisi od uslova. U svakom slučaju ne grad, ide se u izolovani i dovoljno daleki predeo bez uticaja tog nekog agensa. Kasnije bi se radilo na uspostavljanju komunikacije sa ostalim svetom i možda nekoj normalizaciji života. Mislim da je ovo moje ipak previše optimistično viđenje propasti sveta... Very Happy
Sačuvana

SuzanKalvin
Moderator

predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 26.09.2008. 23:27:48 »

Dovoljno je da iz prve prodovnice pokupiš kukuruz kokičar, zbog svojstva da se na visokim temperaturama raspukne u kokicu jedini nije hibrid (jedino ako se nešto nije promenilo u poslednjih par godina od kada sam učila genetiku bilja), a od njega se isto može praviti brašno. Zatim su tu koštunjavi plodovi ...itd
A evo vam vid drugačije apokalipse. Eksplodira Jeluston, cela Zemlja je u mraku dugi niz godina. Sem Amera svi ljudi na svetu su živi. Kako prteživeti u uslovima ekstremne gladi i ne biti ubijen zbog šačice oraha od prvog komšije.
Lako je sam preživeti, ali preživeti u masi gde nema ni trunke hrane... ni malo lako... A ovaj vid apokalipse je mnogo verovatniji.
Sačuvana

fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 26.09.2008. 23:48:09 »

U slucaju eksplozije Jelustona u mraku bi smo preziveli(mislim na ostatak covecanstava) jedva godinu dana tako da ipak pilulica Smile
A da je to najmoguci scenario apsolutno se slazem (pored udara nekog kamencica iz nama dragog univerzuma Razz)
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 27.09.2008. 00:08:46 »

Paaa, neko moje vidjenje ove teme je da jako brzo situacija coveka pretvori u zver.
Naravno interesantno bi bilo snaci se posle nuklearne kataklizme. Cini mi se da bi to bio izazov na kub.
Ove blaze varijante mislim da bi u svakom probudile iskonski ubilacki nagon za prezivljavanjem. Naravno, duzi vremenski period, odnosno period adaptacije bili bi verujem svi vezani za urbane sredine u kojima se bolje snalazimo i gde su prilicni resursi, Sklonista, garderoba, hrana, oruzje, i slicne potrebstine. Mislim da bi tu dozivljavali manji osecaj teskobe nego na otvorenom prostoru.
Vec u nekom daljnjem perijodu dilema imali jos koga,bi ucinila da se pokrenemo. Prvo na krace relacije a potom sve dalje.
Pade mi nesto napamet. Pa svi avioni sveta bi bili moji, a konrola leta ti ne treba. Goriva ko kenje na svakom aerodromu. Al bi zujao boze moj.
Verovatno bi brzo isplivao u svakom od nas lovacki nagon, i to bi vec bio znak da se adaptacija blizi kraju. E sad opet ali.
Problem usamljenosti bi nas sve vise terao na kretanje, a nagon prezivljavanja bi nas cinio sve opasnijim. Iiiii
I kao kraj besmislje takvog zivota bi ucinilo da se neracionalno ponasamo naspram riziku (nesto popud hazarda) sve do momenta kad nebude bilo izlaza. Pa recimo neka vrsta junacke smrti.
Verujem da bi to bio neki sled dogadjaja u datoj situaciji.

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 9   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 24 upita.