SF tim
* 13.12.2019. 07:10:46
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 0 (0%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Pulse 2: Afterlife  (Pročitano 2988 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 25.09.2008. 20:54:11 »

Pulse 2: Afterlife (2008)

Izuzetak pravila da nastavak ne moze biti bolji od prvog dela, ali...

Da se podsetimo radnje iz prvog dela.
Jes da Pulse ima svoj opis na ovoj temi, ali ajd, da ne klikcete naokolo..

Elem, u prvom delu, svet je bio normalan...ako je uopste normalan.
Onda, koliko se secam, neki studenti naprave nekakav jad, skontaju nove frekvencije za komunikaciju ili sta vec i time ozive nesto.
To nesto se sunja kroz sve telekom sisteme (od mobilnog, tv, radio, pa sve doo interneta), i inficira ljudove koji vrse samoubistva, i vaskrsavaju kao nekakvi poluduhovi, entiteti itd...

I tako svet ode dodjavola.

Mozda ce ovaj moj prikaz biti malo subjektivan, posto sam veliki obozavalac post-apokaliptickih sf filmova, narocito ako imaju malo horor zacina u sebi...a ovaj bogme ima. I te kako.
Mnogo sam kontao da li ovaj film zanrovski da svrstam u sf ili horor.
Na kraju sam smozgao da je ovo ipak cisti SF film, sa horor elementima.
Jer, sama radnja se odigrava u vidljivom SF okruzenju, sa SF tematikom.
Tu istu definiciju bi prilepio Aliensu, ali ne i Alienu.
Sad, ko me razumeo, razumeo je, a ko nije nek ni ne pokusava.. Smile ipak, to je moj licni kont.

Dakle, radnja drugog dela se nadovezuje na prvi.
Preziveli ljudovi su se sklonili po nekakvim enklavama, gde ne dopire nikakav signal, narocito mobilnog tel-a.
Ipak, ima ih i po gradovima, kako polako nestaju..

Nas glavni lik se spici iz te jedne enklave da potrazi cerkicu, u gradu.
I za divno cudo, nalazi je, i to ispred svog stana.
Sad, majka, njegova ex supruga je jedna od entiteta kojoj se ne dopada ideja da je bivsi odvede...

Jedina stvar koja mi je u ovom, po meni jako dobrom filmu, zasmetala je sto je glavni akcenat stavljen na taj porodicni "sukob".

Pocetak filma ce vam delovati jako konfuzno, dok ne uklavirite neke stvari.
Malo sam predhodnom izjavom o "stanju" majke spoilerisao film, ali to je zato da ga ne biste ugasili odmah, jer kao sto rekoh, sve deluje konfuzno prvih 15-tak min.

Takodje, film nema kraja, i u samom ima scena koja obecava i treci deo. O spasavanju sveta i dovodjenju stvari u red.
Za razliku od prvog dela, u kom su vrseni neki rezijski experimenti zarad docaravanja neke kvazi tajnovito-sumorne atmosfere, u ovom filmu je to popravljeno, i to velikim pomakom napred.
Rezija je prosto fantasticna. I mislim da je to glavni adut filma.
Irealna i sumorna atmosfera filma mi nije dala da trepnem.
I sto je naj, nema neke tenzije, radnja nekako "plovi" svojim sporim, a ipak divljim ritmom.
Na svakom koraku drama i ludilo, u kom se ponekad izgubite, ali brzo uhvatite korak ponovo.

Spomenuti horor elementi, kao i jedna ili dve "buu" scene samo pojacavaju atmosferu. Bez tih horor elemenata, film i ne bi vredeo toliko.
Pojavljivanje "entiteta" je bas upecatljivo, ali nikako zastrasujuce. Najvise podseca na ono iz "The Ring", i vidi se japanska horor skola.
Reziser je nasao odlicnu meru i pravu simbiozu izmedju ta dva zanra, sf i horor.
Muzika samo frizira radnju, i jako je dobro "uigrana" sa filmom.

Glumci su odlicno odigrali, mada ne i sporedni likovi..ali oni se ionako kratkotrajno pojavljuju u filmu.
Kraj filma je pomalo sokantan...taman pomislite kraj..kad ono cvrc, nije. Odlican, ali pomalo bespotreban obrt.

Spomenuti akcenat na porodicni sukob mogao bi ovom filmu da prilepi epitet drame (nesto kao Rat Svetova sa Tom Guz..pardon, Tom Kruz-om) da nije one zastrasujuce atmosfere pustih ulica i grada, koja je snimljena totalno drugacijim (nevidjenim) nacinom.
Meni se to jako jako dopalo, ali to je opet moj ukus.
IMDb ga je lose rejtingovao, i okarakterisao kao cisti horor.
Opat nemaju pojma...

Sve u svemu, odlican film za apsolutnu preporuku.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1038072/

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=bWjoUB4xrwg
« Poslednja izmena: 25.09.2008. 21:05:27 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 26 upita.