SF tim
* 04.06.2020. 15:36:18
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Reductio ad absurdum  (Pročitano 47629 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 07.10.2008. 23:03:02 »

Dodatak na skupoću je kad neko od nas počne to da pravda.

Ooooo, nebrojeno puta sam se susretao sa ljudima kojima je bolje Americko (g...o) "pita" od Ruske pite. Naime stalno pitanje ciji su avioni bolji i uvek se zavrsi slicnim ubedjivanjem.
Na polju aeordimamike, mehanike leta ma ustvari vecine bazicnih nauka Ameri su uvek prepisivali. Svaka im cast samo u primeni tehnologija i marketingu.
Skoro je bila na tv neka emisija o ruskim satelitima i posadama u njima, o snimanju teritorija i instalacija na teritoriji. Do su ameri koristili jos U2 Ruje su to radile iz svemira i filmove slali kapsulama na zamlju.
Ameri se danas hvale kako izbacuju iz C 130 "Jeep" u metu nekoliko desetina hiljada metaera kvadratnih ali sa visine od 100 m. A Rusi iz kosmosa "prackama" doturali postu.
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 07.10.2008. 23:23:57 »

Pročitao sam cijelu temu na PT. Zaista zanimljivo i 'poučno'. Administrator foruma NF nikad nije čuo za izraz 'leonovanje'. Hajde, nek nije, možda je mlad. Ali tvrdnja da je za rad pištolja potrebno da se isti nalazi u atmosferi, tj da dobija izvana kiseonik. Gospode bože, zna li taj uopšte razmišljati? Kako on to sebi zamišlja . barut počinje eksplodirati a jadni okolni kiseonik pliva protiv struje (eksplozije) da bi se nekako probio do tog baruta i podržao eksploziju.
Napisao bih tamo štošta, ali neću da se samo radi ovoga registrujem.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 07.10.2008. 23:58:15 »

Dobro, to je prilično stara diskusija, to o barutu, mada je i meni bilo malo čudno.

Link sam stavio da bih potkrepio tezu da novinari nisu ono što su bili.
Da ne spamujemo ovu temu, možda ću otvoriti novu, da malo raspredamo o različitim putevima u nauci. Ruskom i Američkom, odnosno, 'male sive ćelije' protiv ogromne količine love i mašina.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 08.10.2008. 10:44:33 »

Evo ti citat koji se uklapa u tu novu temu, pa možeš tamo da ga premestiš (našla na Netu, trebalo bi da je iz Cryptonomicona Neala Stephensona, koji valjda nije preveden kod nas):

Citat
“Ask a Russian engineer to design a pair of shoes and you’ll get something that looks like the box the shoes came in. Ask him to design something that will kill Germans and he turns into Thomas Fucking Edison.”

U slobodnom prevodu:

"Traži od ruskog inženjera da ti napravi par cipela i dobićeš nešto što liči na kutiju za cipele. Traži mu da napravi nešto čime se tamane Nemci i pretvoriće se u Tomasa Edisona."
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 08.10.2008. 10:54:45 »

@ tema

U seriji Numb3rs koja još kao i ima neku naučno-popularizatorsku ideju, u jednoj epizodi jure nekog malog kompjuteraša. I u jednoj sceni ide dijalog o tome da se taj mali kači na Net iz sajber-kafea da ne bi mogli da ga pronađu, a u sledećoj sceni ga nalaze tako što je u dotičnom sajber-kafeu platio kreditnom karticom (svojom).  grrr
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 08.10.2008. 18:10:56 »

Mastere, uz svo uvazavanje tvoje teme, mislim da si kao onaj junak pravde, Don Kihot.
Pa jaro, takvim stupidnostima sam svedok svaki boziji dan, a verovatno i ti i svi koji citaju ovu temu??

Da ja sve te primere navedem, trebao bi mi poseban Blog, a nadasve mnogo vremena da ga ispisem...

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 08.10.2008. 19:30:19 »

Slažem se sa Salom .... žalosno ali istinito ...

Pratim temu ali ne pišem - nema toliko mesta a ni ja nemam nameru da posvetim svo svoje vreme pisanju o glupostima sveta koji me okružuje. Neke gluposti doslovno ljude koštaju života. Ostale samo dižu pritisak i ponovo me vraćaju na temu:" Da li je ,zaista, 90% ljudi neinteligentno i nepismeno  grrr
Predajem se - ne ispravljam više "krivu Drinu" . Sad pokušavam naći nešto pametno na svetu  Twisted Evil

PS. Čim nađem nešto - udaram na sva zvona  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 08.10.2008. 19:46:41 »

Hej, Sal, pogrešno si shvatio cilj ove teme. Ne želim ispravljati krivu Drinu jer, da to želim, ne bih to radio ovdje gdje svi znaju koristiti mozak. Prosto, naprosto, zabavljam se. Ubacim ponešto ovdje kao svojevrsni vic. Nekome će možda ove stvari jednog dana poslužiti za nešto - kao ideja za neku priču ili kao zbirka ljudske gluposti ili nešto treće.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 08.10.2008. 21:08:46 »

Super je tema. Samo nastavi Mastere. Bar na ovom polju imaš materijala kol'ko voliš.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 08.10.2008. 21:20:29 »

Hej, Sal, pogrešno si shvatio cilj ove teme. Ne želim ispravljati krivu Drinu jer, da to želim, ne bih to radio ovdje gdje svi znaju koristiti mozak. Prosto, naprosto, zabavljam se. Ubacim ponešto ovdje kao svojevrsni vic. Nekome će možda ove stvari jednog dana poslužiti za nešto - kao ideja za neku priču ili kao zbirka ljudske gluposti ili nešto treće.

OK, Mastere...ako tako kazes, znas da se ja uvek slazem.. (nakon sto se "izgundjam")...SmileSmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 08.10.2008. 23:48:11 »

Složeni Sal.
Ovo je vec nesto novo.
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 08.10.2008. 23:54:25 »

Sone, moje tisra i stipu coveka da zeka svoje.. SmileSmile

I znaj da nije novo.. SmileSmile.
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 09.10.2008. 00:01:17 »

Moje ili mojne.
Čoveka, vekačo
Jesvo
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 09.10.2008. 11:51:01 »

Sone, moje tisra i stipu coveka da zeka svoje.. SmileSmile
Voo tebra Lesa jeni lobi pole Smile Smile
« Poslednja izmena: 09.10.2008. 11:56:13 od Nesa » Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 09.10.2008. 15:55:48 »

nejasno nejasno nejasno Ma nije engleski ... Question... Idea Jel' to neko koristi šatro  woot jeeee

U mojoj školi (prošli vek  Twisted Evil) bio običaj da Nastavničkom veću prisustvuju đaci (odabrani + baba  Twisted Evil).
Da ne bi rušili autoritet sami sebi, dosete se profesori pa su se svađali na francuskom (taj jezik se nije učio u našoj "samoupravnoj" školi ali je bio obavezan profesorima koji su učili "staru, dekadentnu" školu kad je francuski bio svetski jezik obrazovanih ljudi )

Elem, izaberu mene za Veće ... Prva sednica prođe kao i sve pre nje. Druga sednica, profesori se razbesne i pređu na francuski ... Svi đaci se skupe i krene rasprava na šatrovačkom  smeh

Epilog: izbace me iz veća ali se više nisu svađali na sednicama i pred đacima.

Jedini razlog što babu nisu izbacili iz škole zbog vladanja je Direktor koji je bio naš kućni prijatelj  Twisted Evil
A i ja sam se trudila da sve ispade tako izrežiram da mi ne mogu ništa ako hoće da ONI ne prođu još gore  Twisted Evil

Kad sam prvi put čula šatrovački (Kino "Partizan" u Sarajevu ) mislila sam da je to neki strani jezik (tip pevao "stipu me gatibo" )

Da otvorimo temu na šatrovačkom ???? Laughing

Ej, pa ovo nije tema :"Babine priče iz mladosti "  Embarassed Embarassed grrr
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 23 upita.