SF tim
* 03.07.2020. 18:14:00
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Reductio ad absurdum  (Pročitano 48379 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #105 poslato: 23.09.2011. 18:11:00 »

Rado čitam Politikin dodatak Potrošač ali u ovom novom nešto me baš nasmejalo

Žali se čitalac:
"Tad i tad preko "Tehnomanija" interneta kupio sam..."

A stručnjak, preCednica Centra potrošača Srbije, pored ostalog, savetuje:
"Otiđite do prodavnice gde ste kupili..."

Pretpostavljam da je u pitanju samo lapsus, ali svejedno je smešno. Mr. Green
Zamišljam rimejk "Alise" u kome Alisa, umesto kroz ogledalo, skače kroz monitor i upada u internet prodavnicu gde je pazarila predmet koji bi da reklamira i napada ludog šeširdžiju i ostale da joj vrate pare. Laughing
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #106 poslato: 04.03.2017. 09:20:42 »

Misa, zvucnike i tastaturu sam kupio pre vise od 6 godina i nemam nameru da ih menjam. Kad mis pocne da stuca, otvorim, izvadim prljavstinu i sve radi kako treba.
Tastatura mi je jos uvek ista i nemam nameru da menjam Smile Misa sam ipak promenio, mada i nisam nesto zadovoljan.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 65
Van mreže

« Odgovor #107 poslato: 22.03.2017. 01:22:21 »

Ova tema, kao i mnoge fruge na ovom forumu, nekako je komirana duže nego Šumaher. A tema za nju u stvarnom svijetu svaki dan sve više i više.

RAA: 006  ili moj obol za И17
Znam, dogovorili smo se da 'nema politike u ovoj butigi' ali je teško odoliti, jer je politika u svemu. Zato (namjerno) neću da govorim o 11 apostola koji se ovih dana takmiče ko će da da više obećanja (obećanja su besplatna ali da bi se čula treba potroširi poprilično para). Neka oni brinu svoje brige.
Znate li onog jednog (koji nije među tih 11 a govorilo se da će biti dvanaesti apostol), koji nikada nije bio na vrhu ali nekako uspijeva da svaki put izvuče maksimum (i malo više) iz rezultata izbora. Za svoju stranku, ali prvenstveno za sebe. Pravi socijalista - ma znate već ko je...
Prije desetak dana gostuje on kod jednog poznatog Bg voditelja (jutarnji program, iako isti voditelj 'komanduje' i u jednom rialitiju). U istoj emisiji gosti su i dvije mlade glumice u jednom srbijanskom filmskom hitu - vol 2. Tema je veoma bitna za cijelu zemlju, a i šire: Hvale se glumice kako ih je (nakon premijere filma) sin političara (17 godina) pozvao na svoju žurku koju organizuje - na Kopaoniku. Pjevaće i Ceca, a bogami i Aca Lukas.
Raspilavljeni tatica dodaje 'a tek kakva će žurka da bude za osamnaesti rođendan'. Kao da je to sasvim normalno.
Gdje, ako smijem da pitam... na Mjesecu...
Zanima me da li je to stvarno normalno... da jedan sedamnaestogodišnjak organizuje takvu žurku par stotina kilometara daleko od kuće...
Zanima me da li je to stvarno normalno... da na žurku dovodi muzičke zvijezde... odakle mu pare... možda je i on nosao gajbe kao sin Onog Predsjednika pa zaradio...
Zanima me da li je to stvarno normalno... da se mlade cure lijepe na takve pozive kao muve na gov..... ne zove on njih zbog lijepih očiju (pa, dobro, i oči igraju neku ulogu)... zove ih jer hoće da ih 'kresne'

Ma, ne obazirite se na ove moje pisanije... Loše sam raspoložen jer nikako da mi legnu neke (teško zarađene) pare...
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #108 poslato: 22.03.2017. 20:39:22 »

Bre Master ti si genije.
Jedan od tih je davno rekao (valjda u napadu iskrenosti) "Pa da vi znate kako je slatka fotelja, svi biste se kandidovali za presednika".
Svi su oni bogom dani i namazani, a najvise imaju lepka na prstima.
Tresni jedno pivce pa se lakse guta tuzna istina.
Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Van mreže

« Odgovor #109 poslato: 23.03.2017. 13:43:45 »

da sigurno je cimao gajbe  grrr
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #110 poslato: 23.03.2017. 17:31:55 »

da sigurno je cimao gajbe  grrr

... sa evrima ?  Twisted Evil

Otvorim YouTube a tamo  Shocked grrr Evil or Very Mad pljuvačina za napuniti bazen ...  Crying or Very sad

( a otvorila da pustim muziku dok jedan od 11 kenja na vestima ... )

Ima li išta nakaznije od "politike" na Balkanu ?  grrr grrr grrr Evil or Very Mad
Sačuvana

Bog čuva budale !
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #111 poslato: 23.03.2017. 23:38:56 »

( a otvorila da pustim muziku dok jedan od 11 kenja na vestima ... )

Eh, a da tek malo baciš pogled ovamo, preko Drine  grrr jooj help
(ma gdje li je nestao onaj žuti što lije suze...)

Ma vidi ti to:
Jeste li primijetili da se u RAA 006 broj 17 pojavljuje dva puta? Zanimljivo...
I još jedna sitnica: Baš su rialitiji postali in. Jedan voditelj je, čak, postao i predsjednik. Ne bi me začudilo da se onaj iz RAA006 kandiduje - kada su ono sledeći izbori-2022.
« Poslednja izmena: 23.03.2017. 23:45:03 od MasterYoda » Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #112 poslato: 24.03.2017. 20:00:03 »

srecan sam sto nemam pojma o cemu pricate Smile
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #113 poslato: 24.03.2017. 20:35:55 »

RAA 007 - Prijatelji, drugovi, poznanici...

Nikada nismo 'razgovarali' o društvenim mrežama. Ko od nas koristi te stvari i u kom obimu?
Ja nisam neki žestoki korisnik. Imam Facebook, Twitter, Instagram i LinkedIn naloge ali sam samo na Facebook koliko-toliko redovan. A i to više zbog porodičnih konekcija. Nemam baš mnogo 'prijatelja' (pedesetak) a ni s njima se ne pišem mnogo. Elem...
Prije izvjesnog vremena (ala ovo rogobatno zvuči, ali neka stoji baš tako) dobijem zahtjev za prijateljstvo od nekoga ko mi je apsolutno nepoznat. Priznajem, bio sam pomalo radoznao. Nismo imali zajedničke 'prijatelje' a on je iz (barem tako piše na njegovom profilu, ko će znati da li je to tačno) grada u kom nemam nikoga poznatog. Da ne dužim i širim priču, prihvatio sam to...

Prva lična poruka koju sam od njega nakon toga dobio sadržavala je pitanje 'Šta mislim o muškom prijateljstvu?'. Uz pitanje je stiglo i nekoliko linkova...

Ne, ne radi se o druženjima lovaca ili ribolovaca, šahistima ili fudbalerima, ljubiteljima roštilja ili piva. Postaje to jasno čim se pogleda bilo koji od sajtova na koje me je uputio.

Svako ima pravo na svoj način života, ali ne i da ga nameće drugima. Meni se od pripadniha LGBT okreće u stomaku, gade mi se, i to je moje pravo. Ne, neću na njih zbog toga bacati kamenje ili potezati vrljike. Ja se klonim njih, a oni neka se klone mene, i sve će biti u redu.
Epilog - promptno izbacivanje iz 'prijateljstva' i, preventive radi, zatvaranje naloga za sve osim za 'prijatelje'. Neki dan sam skinuo tu zabranu.

Zašto vas gnjavim ovom pričom? Zvog činjenice da su društvene mreže u dobroj mjeri devalvirale značenje pojma 'prijatelj'. Danas se taj termin toliko izlizao da mnogi, vjerovatno, nemaju pojma ni šta je to prijatelj, a ni ostale termine iz socijalnih veza. Zato ću, onako laički, ovdje da navedem kako ja to vidim (jer su me neki, nekada tako učili).

- Prijatelj - to je nešto što se veoma teško stiče, obično u mladosti, a kad se jednom stekne ostaje do kraja života, a i poslije toga. Naš pojam 'pobratim' dosta dobro opisuje ovaj odnos iako je pravi prijatelj često više od rošenog brata. Prijatelj je spreman da za tebe (a i ti za njega, naravno, jer ovo je obostrana relacija) u bilo kom trenutku uradi sve što treba, ne pitajući zašto. Spreman je da plati cijenu lične žrtve i da ide do kraja. Svako ko ima ovu vrstu relacije s jednom osobom je sretan čovjek. Veoma malo ljudi može se pohvaliti time da ima više pravih prijatelja, ali se oni u pravilu time ne hvale.
- Drug ili drugar - Osoba koja je spremna da ti priskoči u pomoć kada ti je to potrebno, ali samo ako ga to ništa ne košta ili je 'cijena' pomoći zanemarivo mala. Ako ga samo malo jače pritisnete, ili vam se po nekom pitanju interesi sukobe, 'drug' lako klizne u neku od podkategorija kategorije 'poznanici'.
- Poznanik - široki spektar svih ostalih koje na ovaj ili onaj način srećemo u svom životu, a ne pripadaju kategorijama 'prijatelj' ili 'drug'. Iako se tako zovu mi ih, ustvari, ne poznajemo. Da, znamo (ne uvijek) kako se zovu, znamo (ne uvijek) i kako izgledaju, ponekad znamo još neke podatke iz njihovog života i to je to. Kada bi neko tražio da o svakom poznaniku napišemo sve što znamo, teško da bi za bilo koga trebala cijela stranica papira. Poznanika ima raznih, a ja bih napravio (dosta grubu) kategorizaciju na:
-- dobronamjerni - U njihovom odnosu prema vama nema skrivenih motiva. Uglavnom se ne nalaze u neposrednoj blizini jer, da su tu, vjerovatno bi avanzovali u 'drugare'
-- neutralci - niti smrde niti mirišu, kaže naš narod. Od njih ne očekuj ništa a ni oni od tebe neće tražiti ništa. 90% ljudi koje 'poznajete' spada u ovu podkategoriju.
-- protivnici - ljudi čiji su interesi u sukobu s vašim. Ne vlada mržnja među vama zbog toga. Ako se negdje nađete u istom društvu, popićete piće uz smiješak. Samo, budite spremni da će vam na svakom koraku podmetati nogu (a ne leđa). A vjerovatno i vi njima. Sve onako fino i u rukavicama.
-- neprijatelj - tu više nema rukavica, samo prljave igre, i to je to.

Postoji nekoliko nejasnih stvari u ovom mom trabunjanju. Recimo, kategorija 'kolega' (takođe mnogo raubovana kategorija u koju bi po definiciji trebalo da spadaju samo ljudi istog zanimanja). Kolege se mogu razvrstati u sve kategorije koje sam ranije nabrojao iako ih je, u pravilu, mnogo više u donjem dijelu spiska. Drugi problem je što, osim u kategoriji 'prijatelj', odnos često nije dvosmjeran odnosno nije na istom nivou u oba smjera. Vi nekoga možete smatrati drugom i tako se odnositi prema njemu, a da se on prema vama odnosi kao 'poznanik-protivnik' ili nešto slično. Taj nesklad može trajati godinama, sve do trenutka kada se pojavi neki element koji to određuje (recimo, zatreba vam neka sitna usluga). I obrnuto, naravno.

Nego, dosta ovog mog filozofiranja. Srbija vodi 2:1 a na stolu je fantastična sirnica koju je pripremila moja žena pa odoh da joj pridružim jogurt (sirnici, ne ženi) i odgledam utakmicu do kraja.

Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #114 poslato: 24.03.2017. 20:39:17 »

srecan sam sto nemam pojma o cemu pricate Smile

Imaš ti pojma, samo se praviš.  Mr. Green
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #115 poslato: 25.03.2017. 09:36:51 »

stvarno veze nemam sta je raa, ko su 11, predsednik iz rijalitija, ko je taj kandidat...rijalitije nikad nisam gledao.
Znam sta je twitter mada nikad ne idem tu, fb imam al isto ne koristim, instagram jok, niti sam bio ikad, linkedin imam mada je to vise za trazenje posla, updateujem kad trazim posao Smile
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #116 poslato: 25.03.2017. 19:38:12 »

stvarno veze nemam sta je raa, ko su 11, predsednik iz rijalitija, ko je taj kandidat...rijalitije nikad nisam gledao.
Znam sta je twitter mada nikad ne idem tu, fb imam al isto ne koristim, instagram jok, niti sam bio ikad, linkedin imam mada je to vise za trazenje posla, updateujem kad trazim posao Smile

Al' si ti neobavestit ....  grrr grrr grrr

Gde ti živiš ?  Rolling Eyes
Sačuvana

Bog čuva budale !
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #117 poslato: 26.03.2017. 01:18:49 »

oce l neko otkriti tajnu vec jednom?
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #118 poslato: 26.03.2017. 16:33:10 »

Rolling Eyes

http://www.sftim.com/forum2/forum/index.php?topic=858.105
Sačuvana

Bog čuva budale !
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #119 poslato: 26.03.2017. 23:08:19 »

haha, bas sam glup Smile
ok raa je ova tema, sve sam mislio da je neki rialiti
zar je moguce da ima 11 predsednickih kandidata?...sve sam mislio da je 4, kakvo tracenje narodnih para...
i dalje nemam ideju ko je taj voditelj
Sačuvana

Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.036 sekundi sa 23 upita.