SF tim
* 26.10.2020. 06:39:39
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 2 (40%)
Dobro - 2 (40%)
Osrednje - 1 (20%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 5

Stranice: [1] 2   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Eden Log  (Pročitano 14988 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 09.09.2008. 14:21:10 »

Eden Log (2007)

Ludo, ludo ludo...Odavno ne vidjeh ludji (i bolji)  cistokrvni SF film, iako ga je IMDb okarakterisao kao horor.
Ako je Eden Log horor, onda je Hari Poter drama po istinitom dogadjaju...Jos evropski...

Prvo da napomenem da vam nista nece biti jasno do kraja filma. A mozda ni tada.
To je samo plus za film, jer ce te ga morati pazljivije od mene gledati, meni  je ostalo dosta nejasnoce u istome.

Covek se budi na dnu nekakve pecine i nema pojma ko je, sta je i kolika mu je plata a kraj njega nekakav kostur.
Nalazi lampu i krece da skonta gde je, sta je, kako se zove i da pita za platu. Salim se ono za platu.

Elem, probija se on tako i nalazi na podzemni kompleks necega.
Moz da bidne laboratorija, a moz da bidne i ljudski habitat, na vise nivoa. Najverovatnije je oboje.
On je na samom dnu toga i skonta da se mora probiti do povrsine.
Uz put nailazi na leseve, polu-leseve srasle sa biljkama i ljude (zive) u onim zastitnim odelima.
Takodje nailazi i na nekakve mutante spodobe koje i nisu toliko opasni, ali ipak ih ja ne bi cackao.
Mislim da su ti mutanti bili radnici koji su inficirani onim stablom na koje cu posle nadoci.

Takodje nailazi na jednu botanicarku, koja nema pojma sta se zbiva, ali koja mu razjasnjava da su ispod dzinovskog drveta ciji koreni davaju energiju obliznjem gradu. Onda je nas baja obljubi (da li je siluje ili vode keks nije bas jasno, posto se kadrovi dve scene preplicu). Rekoh vam, ludo ludo ludo.....

Ali, fol je u tome da je sve pusto, da malo gde ima svetla i da je sva masinerija i skalamerija utihnula. Kao da su se tu borbe vodile...

Sama atmosfera filma je za cistu peticu.
Scena deluje pusto, klaustrofobicno (iako je podzemni kompleks ogroman) i ponekad jezivo. Ali nadasve fantasticno.
Radnja filma ide svojim ritmom i na svakom uglu ceka novi cirkus da izbije.

Ovaj film, tj podzemni kompleks ne treba brkati sa onim iz Pritajenog Zla ili slicnim, jer ovo je dosad nevidjeno i unikatno.
Glavni glumac, i scenarist filma, nije pokazao neku glumu, ali sticajem okolnosti same radnje, nije ni potrebna.
Rezija je dobro odradjena, a muzika taman "po meri". Fotografija jednostavno oduzima dah.

Ovaj film ce zasigurno podeliti gledaoce.
Nazirem u istome nekakve filozovske blabla-ove (samo drvo, energija iz njega, ljudi koji vise u kockama da se drvo od njih napaja) garant nose nekakvu poruku koju ja nisam uspeo da skontam. A i kako bi, kad sam jedva radnju "pofato" Smile
Kao sto napomenuh, film nije horor iako ga IMDb svrsta medju horore. Nije iz jednostavnog razloga sto u istom nema ni jednog horor elementa.
Jes da ima onih spodoba, leseva i tako, ali ti elementi nisu prikazani kroz horor aspekt
Inace, film je evropski, to jeste francuski i po mom kontu, odlican.
Negde sam procitao, mislim bas na IMDb-u, da je ovaj film "elektrosok medju kvalitetnim sf filmovima"

Ima moju apsolutnu preporuku za odgledati.

IMDb
http://www.imdb.com/title/tt1087842/

Teaser
http://www.youtube.com/watch?v=B5WD1NP9AEk

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=mXP72WbxSKQ
« Poslednja izmena: 25.11.2008. 01:33:37 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 14.09.2008. 14:36:57 »

Opet ga odgledah, i skontao vic...elem, opet tvrdim da ce ovaj film podeliti kriticare ili gledaoce...

Uz isti treba deliti letak za uputstvo gledanja, jer radnja filma nece biti jasna na prvi look.

Malo me podseca na Fontana, jer je isti pun simbolike, doduse malo grublje prikazano...

Jako bi voleo da neko kaze nesto svoje o ovom filmu, jer ja ga smatram bas za kandidata "naj sf film godine"....
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 14.09.2008. 20:43:07 »

Napokon ga odgledah posle Salove preporuke i...
SAl daj molim te kazi u cemu je vic Question Embarassed
Ja ga odgledah sinoc jednom i danas jos jednom i mislim da znam u kom zecu lezi GRM
mislim da je u pitanju covekovo sumanuto unistavanje prirode ili kako covek coveku najveci neprijatelj ili prirodna selekcija u fazonu samo najaci mogu preziveti ili...
U svakom slucaju film je FANTASTICAN (eto dokaza kako sa relativno malim parama mozete napraviti super film)
Kao sto rece Sal, rezija, gluma ,muzika, fotografija IZUZETNO
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 14.09.2008. 21:53:40 »

Kako Fan-e da ti kazem u cemu je vic, kada bi time samo napravio VELIKI spoiler na ovoj temi?

Ma ne vredi ni taj spoiler tag, kada znam da ce ga svi redom kliknuti.

Moj kont je da ga svi odgledate, jer VREDI da se odgleda...
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 14.09.2008. 21:55:31 »

E ako je ikom uteha, spremam se i reci put da ga odgledam...doduse, samo neke kapitalne delove.
Sačuvana

fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 14.09.2008. 22:34:17 »

Kako Fan-e da ti kazem u cemu je vic, kada bi time samo napravio VELIKI spoiler na ovoj temi?

Ma ne vredi ni taj spoiler tag, kada znam da ce ga svi redom kliknuti.

Moj kont je da ga svi odgledate, jer VREDI da se odgleda...
U pravu si ,svi mi kontamo drugacije Smile
Ja u princupu ne volim spore filmove i malo dijaloga ali ovo je extra.
A ovi na IMDB-u ocenili kao 4.9/10.
Nema spec. efekata i ne pocinje klisheom;godine te i te covecanstvo...bla bla... pa nema ni dobre ocene, a i pobogu pa to je evropski film Wink
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 14.09.2008. 22:41:38 »

IMDb po meni, odavno nije merodavan za ocenu filma..i da, u pravu si, evropske filmove jako ponizuju sa ocenama...bavim se mislju da totalno ukinem link ka IMDb-u...

Koga interesuje, izgiglace ga.
Apsolutno sramotno za IMDb ta ocena...a sami su rekli da je film pravi elektrosok za kvalitetne sf filmove...ma, ajmo mi lepo da ukinemo link za IMDb....ocito, nemaju pojma.
Dokazano kroz ovaj film.

Ja njihov link vise ne stavljam, nije IMDb jedini...ima jos sajtova, i te kako uspesnih.. Sad
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 14.09.2008. 22:43:55 »

Fane, oceni film na poll-u...al iskreno..ja sam mu dao naj ocenu, a ti po svome... Smile
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 62
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 14.09.2008. 22:59:58 »

Link za IMDB mora da ostane zbog svih podataka o filmu, a ocenu ko hoće nek' gleda a ko neće ne mora.
Mi u prikazu ne dajemo nikakve podatke o tome ko glumi, ko je režirao, napisao scenario, muziku... zato nam je IMDB potreban.
To je pre svega najveća enciklopedija filma i serija i ne može se bez nje.
Ocene gledalaca su samo mali detalj tamo.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Kahless
Registrovani

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 30.09.2008. 02:27:35 »

odlican film

slazem se sa sal-om ali i mislim da je gluma glavnog lika odlicna, lik radi neverovatnu transformaciu u zver ali iskljucivo mimikom, bez sminke, maske itd
sto se tice radnje mislim da je radnja manje vise jasna. lik je sef obezbedjanja i poslat je da nauci pameti neposlusne naucnike, koji hoce da ljudima na povrsini kazu sta se zapravo radi dole. a to je da se uz drvo (koje navodno proizvodi cistu energiju) i ljudi koriste kao energija (oni sto vise po kutijama). medjutim drvo izgleda ne zeli ljude da se motaju okolo ispusta nekakvu odbranu i radnici mutiraju.
glavni lik takodje mutira i ubija podredjenog vojnika.
tu pocinje radnja filma, ovo sve ostalo saznajemo iz flesbekova i video zapisa. posto je drugaciji (geni sta li, nisu rekli) on se vraca u stanje coveka ali gubi pamcenje, povremeno mutira ali zadrzava izvesnu kontrolu (osim kad siluje devojku).
kraj bi verovatno svako trebalo da tumaci za sebe.
lik se spaja sa drvetom, drvo raste i prekriva sve vestacko.
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 30.09.2008. 13:46:37 »

Tako je, Kahless. Ja sam nesto slicno skontao iz drugog gledanja. Mislim da je najveca fora sto se te kockice sloze tek na samom kraju filma. Smile
Sačuvana

Kahless
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 30.09.2008. 15:22:46 »

svidelo mi se i to sto uglavnom sve vidimo iz njegove perspektive, tako da se dosta toga desava u uglu ekrana, kao sto bi on video neke stvari kraickom oka. stvarno hrabar potez producenata da neke interesantne (verovatno i skuplje) delove scenografije ubace samo po par sekundi. cak i viskobudzeni filmovi cesto nam stavljaju takve stvari "in your face" po 10 minuta, a tek ovi jeftiniji
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 30.09.2008. 16:40:52 »

Medjutim, meni ostaje nejasno u radnji zasto mu na pocetku oni hologrami zele dobrodoslicu u Eden Log, i to tako kao da je to ljudsko staniste, a ne ono sto si u spoileru opisao?

Nagoni me na pomisao da povrsine i nema, ili je u nekom apokaliptickom stanju, pa Eden Log deluje kao raj, ali samo za odabrane?
Sačuvana

Kahless
Registrovani

oficir

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 30.09.2008. 22:15:13 »

pa komp verovatno misli da je on emigrant, njima se obecava bolji zivot maltene raj a videli smo kako zavrsavaju, okaceni u kutije.

hm raj se pominje dosta puta, moguce je da je kraj necija vizija raja, priroda je pevladala a ljudi su bez svesti
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 30.09.2008. 23:42:53 »

Film je pun simbolike, i bas cu morati da procesljam ino movie rewiev sajtove da vidim kako ko tumaci film...mada, na istima sam dosada video samo nebuloze (cast izuzecima), i to ne samo za ovaj film...verovatno pisu klinci zeljni akcionih sf-ova, koji i jesu najpopularniji na zapadu..
Sačuvana

Stranice: [1] 2   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 26 upita.