SF tim
* 03.12.2021. 15:07:41
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Novi Akcelerator  (Pročitano 118320 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 52
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #90 poslato: 14.09.2008. 13:23:40 »

NY, aj namazi krisku hleba sa puterom, a moz' i sa ajvarom ili eurokremom...pa kao "slucajno" pusti da ti padne na cilim...SmileSmile

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #91 poslato: 14.09.2008. 15:24:16 »

.... i sve će ti se "samo kasti "  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Žalosno ali istinito: stvari se drže Marfija i njegovih zakona ko' pijan plota  Crying or Very sad Što si stariji to ti je jasnije da svet više sluša Marfija nego ...  Crying or Very sad Koliko puta mi se činilo da BAŠ NIŠTA ne može krenuti naopako ... Crying or Very sad  Crying or Very sad Crying or Very sad grrr grrr grrr

Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 52
Van mreže

« Odgovor #92 poslato: 14.09.2008. 18:47:28 »

E, nesto kontam da si i Mr Marfi moze ugraditi u teoriju relativiteta.
Razmislite....
Kod Mr Marfija je sve relativno, zar ne?

Ako kriska hleba namazana puterom padne sa namazanom stranom na cilim, ne znaci da je ona pala na "negativnu" stranu

Sve zavisi iz kog ugla posmatrate, jel'da?

Mozda je cilim samo jedna od dimenzija u M teoriji, ali u nasem 3 plus 1 svemiru?

Mozda je kriska pala na "dobru stranu? "

Nemojte mi Mr Marfija tek tako zanemarivati...cova igra najstariju igru univera, a to je slucaj...

SmileSmile

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #93 poslato: 15.09.2008. 07:06:52 »

NY, aj namazi krisku hleba sa puterom, a moz' i sa ajvarom ili eurokremom...pa kao "slucajno" pusti da ti padne na cilim...SmileSmile

Moji omiljeni TV likovi, Mythbustersi sa Discovery-a su eksperimentalno dokazali da hleb ne pada uvek na namazanu stranu (bacili su 1000 kriški sa zgrade i brojali kako su pale, bilo je blizu 50:50).  Very Happy

(Mnogo volim tu seriju jer su mi se smučili likovi koji tvrde da se šnicla preko noći istopi u čaši koka kole a da to niko nikada nije probao da uradi. E ovi jesu. I nije se istopila.)

Izvinjavam se za spam.  Embarassed

@tema

Baš bi bilo gotivno da pronađu Higsov bozon. Ali ja kao tupavi društvenjak ne kapiram najbolje da li će ta istraživanja imati neku praktičnu primenu. (I ako neće, meni je to ok.)
Sačuvana
peca777
SF friend

admiral flote

Ugled: +11/-0
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #94 poslato: 15.09.2008. 08:30:22 »

slazeem se sa lutlicom dokazano da marfi ipak malo gresi Twisted Evil Mr. Green
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +62/-2
Van mreže

« Odgovor #95 poslato: 15.09.2008. 11:04:17 »

Laughing Nemam ništa protiv toga da eksperiment nema praktičnu primenu - ako je primena slična onoj koja je proistekla iz eksperimanta sa cepanjem atoma.

Za one koji razumeju:

Kod:
http://www.4shared.com/network/search.jsp?sortType=1&sortOrder=1&sortmode=2&searchName=hadron&searchmode=2&searchName=hadron&searchDescription=&searchExtention=&sizeCriteria=atleast&sizevalue=10&start=0

Al' je dugačko ! Ovo je pretraga "hadron".
« Poslednja izmena: 15.09.2008. 11:07:51 od Glorija » Sačuvana

Bog čuva budale !
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #96 poslato: 16.09.2008. 10:38:13 »

i ja mislim da su naucnici namerno digli frku sa pricama o crnoj rupi i mogucim katastrofama da bi zaradili malo publiciteta. Male su to mase da bi se nesto bitno desilo. Ali moglo bi mozda doci do nekih opasnih zracenja za ljude koji ce raditi na tome.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #97 poslato: 16.09.2008. 10:49:00 »

Moji omiljeni TV likovi, Mythbustersi sa Discovery-a su eksperimentalno dokazali da hleb ne pada uvek na namazanu stranu (bacili su 1000 kriški sa zgrade i brojali kako su pale, bilo je blizu 50:50).  Very Happy

...
polako, marfi kaze da je verovatnoca da kriska padne na namazanu stranu srazmerna ceni tepiha.
nisam gledao tu epizodu ali to sa vrha zgrade je suvise visoko u odnosu na dimenzije kriske, prosecnu visinu sa koje lebac pada u praksi, i zanemaruje sam obrtni moment namazane kriske. Elem, kad se uzmu u obzir i ti podaci, znaci kad je prosecno vreme jednog okretaja namazane kriske uporedivo sa vremenom pada, mogu se dobiti vrlo razliciti razultati( i u fizici su recimo razlicite pojave kod prelamanja svetlosti kad su dimenzije proreza uporedive sa talasnom duzinom svetlosti).
Sto ce reci Mythbustersi su amateri.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 67
Van mreže

« Odgovor #98 poslato: 16.09.2008. 11:34:07 »

Ima još jedna začkoljica s tom namazanom kriškom.
Gledao sam nekoliko priloga o eksperimentima. Nikada ne eksperimentišu baš s hljebom nego s nekim materijalom slične spec. težine, kome jednu stranu obilježe (stave X). To nije ni nalik realnoj situaciji u kojoj namaz, koji je uvijek veće specifične težine, bitno utiče na ponašanje kriške u padu. I sam trenutak kada namazana kriška dodirne pod veoma je značajan. U situacijama kada je kriška u stanju ni tamo-ni ovamo, uvijek će prevagnuti veća težina namaza. Takođe, ako padne na nenamazanu stranu, može se desiti da odskoči i prevrne se dok suprotno nije moguće zbog ljepljivosti namaza.

Da bi eksperiment bio validan, morao bi se izvesti s stvarnim parčadima namazanog hljeba koji na slučajan način počinju svoj pad s prosječne visine s koje se to dešava, a to je od visine stola do visine stola + 20-30 cm. I, to bi se moralo uraditi koju hiljadu puta.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #99 poslato: 16.09.2008. 12:02:27 »

U ovoj konkretnoj epizodi je išlo otprilike ovako:

prvo su uzeli parčiće tosta pa ih obeležavali sa X, i bacali sa stola. To je bio kontrolni uzorak. Onda su mazali parčiće tosta puterom i bacali sa stola oko 1000 kom (ako se dobro sećam) i to ne rukom nego uz pomoć malog konvejera i još neke spravice, da bi svaki pad bio isti. A na kraju su sve to postavili na vrh zgrade i zatrpali trotoar sa 1000 kriški namazanog tosta. I svaki put je ispadalo oko 50:50.

Mislim da je otprilike tako bilo, koliko se ja sećam.

Elem, epizoda je br. 28, a evo i linka (mada na njemu piše manje od ovoga što sam  ja napisala).

Kod:
http://mythbusters-wiki.discovery.com/page/Buttered+Toast

Odosmo mnogo od teme, osim ako u LHC-u neće da vrte tost sa puterom.
Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #100 poslato: 16.09.2008. 12:18:25 »

dzaba, nisu imali tepih Smile
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #101 poslato: 16.09.2008. 12:20:10 »

Vidiš, stvarno nisu.  Very Happy
Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Van mreže

« Odgovor #102 poslato: 16.09.2008. 12:27:44 »

a i puter je prilicno lagan, sta da je bio dzem ili krem? Ja bi navalio da jedem, ne bi imao srca da bacam.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 67
Van mreže

« Odgovor #103 poslato: 16.09.2008. 13:31:16 »

Ili ajvar. Onako, domaćinski namazan (oko 1 cm debelo)  Laughing Laughing Laughing
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
SuzanKalvin
Moderator

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 44
Van mreže

« Odgovor #104 poslato: 16.09.2008. 13:34:53 »

Super su Mitbastersi, a najomiljeni mi je Baster.
Sačuvana

Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2021. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.026 sekundi sa 24 upita.