Novi Akcelerator

(1/51) > >>

Sal:
Juce citam u stampi da se privode kraju radovi na onom novom supercudu od akceleratora.
Za devet dana od danas ga pustaju u rad. Hoce da naprave eksperiment stoljeca. da simuliraju stanje pred veliki prasak, ili sam prasak, ko ce im ga znati...
Lepo je bilo procitati da su i nasi strucnjaci dali tamo svoj doprinos, konstruisali neke manje delove, ono kao Made in Serbia..

MNedjutim, veliki broj evropskih naucnika je ostro protiv tog eksperimenta, cak su i podneli tuzbu da se to zaustavi.
Boje se da ne znaju sta rade, i da ce se otvoriti mini crne rupe prilikom tog procesa.
Posledice bi bile nesagledive, cak su taj dan u stampi prozvali sudnji dan.

Ono sto mene brine je to sto se umovi nisu slozili, sto jedni tvrde da ce sve biti OK, i da ce dobitak za nauku biti enorman, a drugi tvrde da ce mo otici svi bogu na istinu, kad nas se mini crne rupe docepaju...

Sta mislite, da li ima razloga za brigu?

SuzanKalvin:
E, a ja sam htela članak da napravim na tu temu. Pa sam se dvoumila da li da ga stavim u kratke zanimljivosti jer nisam sigurna da li je moje zanje fizike zadovoljavajuće ili pak da rizikujem i da napišem članak za zanimljivu nauku.

Nesa:
Paaaa, ja se u sustini nisam ranije a i ne bojim se ni sada malih crnih rupa.
Mnogo puta se do sada kroz istoriju jedan broj naucnika recimo "tradicionalista" iz raznih razloga javljao sa tim katastroficnim ne radimo nista jer smo na....li. Ma ako nauka neide napred i to u svim segmentima nikad necu da dozivim da budem komandant medjugalaktickog broda.
Zato poruka za drugove naucnike "Samo napred uradite to. Ja se rupica ni danas ne bojim. U potpisu (naravno moj potpis)"

dan555:
Dva su problema u pitanju, koliko sam ranije čitao i shvatio.
Mini crne rupe su manji, jer se pretpostavlja da će odmah ispariti, jer, valjda, nemaju dovoljnu masu.

Drugi i veći problem je jedna čudna čestica koja "jede" ostalu materiju, a za nju se svi slažu da može da se pojavi tokom eksperimenata i da je to samo pitanje verovatnoće, koja je na sreću vrlo mala. Ali opasnost ipak postoji.

Će vidimo ubrzo. Ako se zlo dogodi, imaćemo nekoliko sati da "uživamo" u smaku sveta.

Kažu da naučnici koji su pravili prvu atomsku bombu nisu znali da li će se lančana reakcija proširiti na celu planetu i uništiti je, a ipak su pritisnuli prekidač...

@Suzan, napiši članak, vidiš da je stvar aktuelna, ali požuri, možda imamo samo još 9 dana...  :shock: :lol:

SuzanKalvin:
Do kraja sveta?? Kakav užas! Hvata me ista jeza kad pomislim na sve one informacije koje su otišle Vojadžerom.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana