SF tim
* 16.09.2019. 06:18:12
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 17   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Novi Akcelerator  (Pročitano 81667 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 03.09.2008. 17:45:00 »

Juce citam u stampi da se privode kraju radovi na onom novom supercudu od akceleratora.
Za devet dana od danas ga pustaju u rad. Hoce da naprave eksperiment stoljeca. da simuliraju stanje pred veliki prasak, ili sam prasak, ko ce im ga znati...
Lepo je bilo procitati da su i nasi strucnjaci dali tamo svoj doprinos, konstruisali neke manje delove, ono kao Made in Serbia..

MNedjutim, veliki broj evropskih naucnika je ostro protiv tog eksperimenta, cak su i podneli tuzbu da se to zaustavi.
Boje se da ne znaju sta rade, i da ce se otvoriti mini crne rupe prilikom tog procesa.
Posledice bi bile nesagledive, cak su taj dan u stampi prozvali sudnji dan.

Ono sto mene brine je to sto se umovi nisu slozili, sto jedni tvrde da ce sve biti OK, i da ce dobitak za nauku biti enorman, a drugi tvrde da ce mo otici svi bogu na istinu, kad nas se mini crne rupe docepaju...

Sta mislite, da li ima razloga za brigu?

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
SuzanKalvin
Moderator

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 03.09.2008. 18:14:56 »

E, a ja sam htela članak da napravim na tu temu. Pa sam se dvoumila da li da ga stavim u kratke zanimljivosti jer nisam sigurna da li je moje zanje fizike zadovoljavajuće ili pak da rizikujem i da napišem članak za zanimljivu nauku.
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 03.09.2008. 18:16:57 »

Paaaa, ja se u sustini nisam ranije a i ne bojim se ni sada malih crnih rupa.
Mnogo puta se do sada kroz istoriju jedan broj naucnika recimo "tradicionalista" iz raznih razloga javljao sa tim katastroficnim ne radimo nista jer smo na....li. Ma ako nauka neide napred i to u svim segmentima nikad necu da dozivim da budem komandant medjugalaktickog broda.
Zato poruka za drugove naucnike "Samo napred uradite to. Ja se rupica ni danas ne bojim. U potpisu (naravno moj potpis)"
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 03.09.2008. 18:22:35 »

Dva su problema u pitanju, koliko sam ranije čitao i shvatio.
Mini crne rupe su manji, jer se pretpostavlja da će odmah ispariti, jer, valjda, nemaju dovoljnu masu.

Drugi i veći problem je jedna čudna čestica koja "jede" ostalu materiju, a za nju se svi slažu da može da se pojavi tokom eksperimenata i da je to samo pitanje verovatnoće, koja je na sreću vrlo mala. Ali opasnost ipak postoji.

Će vidimo ubrzo. Ako se zlo dogodi, imaćemo nekoliko sati da "uživamo" u smaku sveta.

Kažu da naučnici koji su pravili prvu atomsku bombu nisu znali da li će se lančana reakcija proširiti na celu planetu i uništiti je, a ipak su pritisnuli prekidač...

@Suzan, napiši članak, vidiš da je stvar aktuelna, ali požuri, možda imamo samo još 9 dana...  Shocked Laughing
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
SuzanKalvin
Moderator

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 03.09.2008. 18:29:25 »

Do kraja sveta?? Kakav užas! Hvata me ista jeza kad pomislim na sve one informacije koje su otišle Vojadžerom.
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 03.09.2008. 18:29:59 »

@Suzan, napiši članak, vidiš da je stvar aktuelna, ali požuri, možda imamo samo još 9 dana...  Shocked Laughing
Ma jok bre nepisi nista. Ja iz ovh stopa idem da se predam jednom pa bilo kom vidu uzivanja. Recimo da maznem jedan "crni NIK '. Ko zna mozda je jedan od zadnjh. Za svaki slucaj necu vise da krpim ni stan. Sto da se nerviram a posle me neka antimaterija zezne.
Sačuvana
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 03.09.2008. 18:32:55 »

Nadam se samo da cu dotle da maznem moj prvi film sa neta. Laughing
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 03.09.2008. 19:02:49 »

Prognoze su da bi u slucaju "havarije" crna rupica prozderala materiju do pola francuske.

Znaci, mi ovde bi imali malo vise vremena da se "pripremimo" za "finalno putovanje" SmileSmile

SuzanK, i ja mislim da trebas da napises clanak, al da ne moras zuriti. Evropljani (oni koji su prvi pred ambisom beskonacnosti) ionako nisu nasa publika.. Smile

Joj, ludila, zamislite da se mala zlobna Crnka (crna rupica, od milja Crnka) pojavi u Cernu sa trobojkom i cetiri S..

Ups, tema o potencijalnom smaku sveta, a krenula sa ozbiljnim zezanjem.

Zivela Crnka.. SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 03.09.2008. 20:14:50 »

Ne bojim se nichega. Smile

Mora se rizikovati malo da bi se napredovalo.
Mislim da ce bit sve u najboljem redu.
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 03.09.2008. 20:16:06 »

Joj, ludila, zamislite da se mala zlobna Crnka (crna rupica, od milja Crnka) pojavi u Cernu sa trobojkom i cetiri S..
Zivela Crnka.. SmileSmile
Neka bre nek bude, ali bez zastave. Posto je bio u timu SRBIN zviznuce nam opet sankcije. Laughing
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 03.09.2008. 20:35:12 »

Da, ali nece biti mnogo njih koji ce nam moci zviznuti sankcije, jer ce biti progutani....

alu na stranu, zezanje pred sebe...ja jedva cekam da to krene, i praticu sa interesovanjem celi cirkus.
Mada, kazu da ce trebati vremena da se stvar "zagreje" i da se cestice pocnu sudarati...znaci, taman vremena da spremimo ranac sa vunenim carapama, gotovim jelima, bat lampom i box-om cigareta, jer sumnjam da u Crnki postoje shopovi.

Sad ozbiljno, voleo bih da se ova tema ocuva od najvece crne rupe kosmosa, nazvanoj sf tim spam SmileSmile i da kad krene experiment, postujemo ovde svoja zapazanja i saznanja o istome...
Sačuvana

Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 03.09.2008. 21:10:11 »

Kroz neki vid saljivosti (umesne ili neumesne, shvacene pzitivno ili ne) zelim da kazem da sam ja uvek za neki korak napred. Dali je to nauka ili zivot, ali stajati na mestu definitivno znaci neici napred ili mozda nazad. Ako se krecemo 50% sansi je da se uspe a ako pak stojimo 100% ne uspevamo. I kroz istoriju vidimo da vizionare ili bolje reci one koje vuku kola stalno bicuju a narod njima plase. Zato GO A HEAD. DO THAT.(Valjda nisam pogresio. Engleski sam ucio stvarno davno). Za pivo se nisam zezao.
« Poslednja izmena: 03.09.2008. 21:11:49 od Nesa » Sačuvana
slon
Registrovani

oficir

Ugled: +3/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 03.09.2008. 21:27:38 »

Moja žena mislila na dijetu ali pomjerila je za 12.09. Kaže: "Ako pogriješe da bar do kraja života uživam u hrani."  Laughing

NEgdje sam pročitao da ako dođe do pojave te velike crne rupe da bi joj trebalo 4 godine da uništi planetu i to me najviše plaši tj. što joj treba tako dugo.  grrr
Sačuvana

«slon, created by nature.»
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 04.09.2008. 00:57:31 »

Ne sekiraj se, samo da stigne do jezgra a potom ce divni cunamiji i grandiozni zemljotresi da uchine svoje. Shto ostane, pochistice zastrashujuci uragani.

Mozda bi bilo bolje jedno instant unishtenje?! Very Happy
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 04.09.2008. 13:14:54 »

Ja sam više za mic po mic apokalipsu. Nek prvo odu slabi. Samo troše zrak i hranu, vrište i paniče bez veze. Kad đavo po njih dođe,lakše će se disati, i dostojanstveno, kao čovek kraj dočekati. Jedna ruka na flaši šljive, a druga ispružena sa dignutim prstom. Sedeći na gajbi piva,naravno. I slušajući TATU, obavezno, onaj njihov  'not gonn'a get us' hit. 
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 17   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 24 upita.