SF tim
* 01.06.2020. 10:05:01
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Najmanja skola pisanja SF, H i F prica, pricica i minijatura.  (Pročitano 37109 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 43
Slike: moj album
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #45 poslato: 19.12.2008. 01:52:10 »

Znači razmena dobara...sviđa mi se! Ovi ostali moraju nešto da donesu farmeru zarad hrane. Da plaćaju hranu novcem bilo bi nezanimljivo. Bolje da mu donose parčiće sf tehnologije u vidu čipova, hemikalija, filmova bilo čega što ne može da nikne iz zemlje. Recimo da je ta njihova razmena dobara strogo zabranjena u tom postapokaliptičnom društvu, razlog; nema lične dobiti. Dogovor je da se ne sme nikome reći o njihovoj razmeni niti se na tajno sastajalište dovoditi neko novi. E sad, ako su oni jedini preživeli.... Farmer ima ženu i niko ne sme da je pipne a ona je jedino žensko među njima...

Edit; Ili; Farmer ima prelepu ženu androida, i sve će biti u redu dok mu donose delove za nju i ne diraju je.
« Poslednja izmena: 19.12.2008. 02:01:51 od SuzanKalvin » Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #46 poslato: 19.12.2008. 09:41:37 »

da da ili jos bolje kiborg da ima barem malo ljudskosti u njoj
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #47 poslato: 19.12.2008. 18:33:49 »

Nema logike tu... jer, sta sprecava farmera da udje sam u grad i pokupi sve sto mu treba?

Zar ne bi bilo bolje da farmer gaji vise klope nego sto mu trba, a istu donosi na sastanke placajuci hranom malo drustva?

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #48 poslato: 19.12.2008. 18:56:10 »

Pa eto, dogovor je da moraju da sede sa farmerom koliko on to hoće i razgovaraju sa njim. Sve dok jedan klinac ne ustane i ode iz čita mira a farmer se baci u očaj i ljutnju i zahteva pravdu...
Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #49 poslato: 23.12.2008. 10:36:44 »

pa sprecava ga gajenje stoke,obrada zemlje ako tome dodas malko tesko obradive zemlje pa jos malo daljine od grada jelte da ne nagrnu svi zivi da mu pokradu i pojedu a mora i da se cuva sa nekim zgromipucom za svaki slucaj eto nekoliko razloga da ne ide u grad a i kako da ostavi zemsku koja moze da bude android samo ako je ceri 2000(ne znam iz kog je filma ta fora)ali je mnogo dobra
 Twisted Evil hoces jos razloga Twisted Evil Twisted Evil
Sačuvana
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #50 poslato: 23.12.2008. 13:43:27 »

Ne razumeš Peco. Ovo nije nikakvo kreiranje priče. Salu su potrebni nekakvi okidači što bi mogli da pokrenu priču u pravcu u kom on želi. Jer on je pisac i njegov misaoni proces ne treba ometati. Kao da pokušava da napipa nešto u mraku ali to što pipa mu se ne dopada, potreban mu je neko čisto da samo na trernutak "osvetli" prostor da bi se bolje orjentisao. Ne mora upošte da se radi o predlogu koji smo ti i ja prerdložili. Mozak ima mnogo bolju efikasnost kada ima više stimulansa. Kreativni proces nije ni malo naivana stvar.

Bar je tako samnom, kada sam u kreativnom raspoloženju, možda kod Sala to funkcioniše na sasvim drugi način.
« Poslednja izmena: 23.12.2008. 13:47:57 od SuzanKalvin » Sačuvana

peca777
SF friend

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #51 poslato: 23.12.2008. 13:54:33 »

auff  Embarassed nisam tako razumeo ali moze da iskoristi i ovo sto sam rekao za logicni razlog zasto ne moze u grad
ali i ako placa klopom za razgovor malo i to skripi jer onda ispada da sve ima i da mu treba samo razgovor a rasturenom svetu uvek nesto treba(ovo za razgovor samo ako je sam)
Sačuvana
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #52 poslato: 23.12.2008. 15:13:41 »

Ako je farmer star čovek onda priča drži vodu. A u rasturenom svetu jednom usamljenom i starom čoveku neobavezan razgovor je ono što mu je najpotrebnije. Sad je pitanje kako u tu idiličnu sliku ubaciti konflikt. Šta je to što je razbilo ravnotežu, ko je mogao da običan razgovor shvati kao mučenje, moranje...i zbog čega. To može biti mlada i nestrpljiva osoba, puna prividne samouverenosti, bez mogućnosti da izvaga za sebe bolju situaciju.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #53 poslato: 23.12.2008. 18:31:22 »

Ovo me sada sve vise i vise interesuje..
Cuj, ja pisac...hehehe...uipak, hvala SuzanK.. jos kad bi mogo neku kintu da uzmem na tome, mozda bih se i mogao zvati nekakvim piscem .. Smile

Svidja mi se kako granate osnovnu ideju, nije lose..al ja sam imao nesto totalno drugo na umu.
Njihovi medjuljudski odnosi, u tom okruzenju, sa napomenom da su svi redom "odlepeli".. A svaki ponaosob konta da je normalan, i obavezno zeza druge zbog njihovog blagog ludila...

Uh, nikako da je "nacnem", da pocnem pisati.. Sad

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
peca777
SF friend

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #54 poslato: 23.12.2008. 20:29:17 »

UFFFF sada sam ponovo procitao sve postove u vezi price i malo sam se zaneo Embarassed puno se izvinjavam
elem petoro a jedan seljak,uzgaja namernice svinje i kokoske ali uzaludnost hmmm pa mozda bas to sto se trudi da uzgaja sve to u pustosi,krzljav kukuruz,nikakve paprike,retko zito,mrsave svinje.......
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #55 poslato: 23.12.2008. 21:09:50 »

...i tu dolazimo do razloga apokalipse..sto znaci da zemlja i atmosfera ne moraju biti zagadjeni...

Smile
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #56 poslato: 23.12.2008. 21:38:17 »

Ledeno doba npr. ne zagađuje zemlju, samo menja klimu. Sad, ono može da bude izazvano raznoraznim tehnološkim katastrofama. Ili erupcijom supervulkana tipa Jelouston (mirno mesto za odmor  Mr. Green).

Ako sam te uopšte dobro razumela da tražiš predloge za apokalipsu.  Very Happy
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #57 poslato: 23.12.2008. 22:29:52 »

Razlog za saradnju građana i tog jednog poljoprivrednika: recimo da je pukao Jelouston i napravio nuklearnu zimu. Ništa od biljaka ne može da uspe jer je prašina zaklonila većinu sunčevih zraka, pa seljak gaji biljke u staklenicima, koji se osvetljavaju i greju energijom, koja, je l' te dolazi iz TETO Novi Sad. Tu energiju plaća u naturi, svojim proizvodima, ali zvrčka je što je on usamljen čovek pa je deo pogodbe i to druženje.

(Čeri 2000 je iz istoimenog filma sa Melani Grifit, koja igra vodiča kroz opasnu teritoriju.)
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
peca777
SF friend

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #58 poslato: 24.12.2008. 00:43:18 »

hidroponsko uzgajanje biljaka to zahteva energiju.a pravi hranu gotovo ni iz cega( Embarassed valjda se tako pise  Embarassed)
fala dan
Sačuvana
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Van mreže

« Odgovor #59 poslato: 24.12.2008. 01:18:10 »

E da, mogla bi hidroponija ali za nju nije potrebna zemlja, može i u gradu da se gaje biljke.
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 23 upita.