SF tim
* 07.04.2020. 06:09:42
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 2 (33.3%)
Osrednje - 2 (33.3%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 2 (33.3%)
Ukupno glasova: 6

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The Objective  (Pročitano 9263 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 18.08.2008. 19:37:57 »

The Objective (2008)

Evo konacno jednog kontradiktornog SF filma, koji ce zasigurno sve ljubitelje X files-ova izbiti iz frizure.
Na ovaj ili onaj nacin, svejedno....

Nije ni cudo, posto ga je rezirao isti baja koji je odradio Vestice iz Blera, i u temi opisani Solstice.
Ovaj SF-Avanturisticki-Drama film cak sadrzi i par horor elemenata (ne scena, nikako pomesati to dvoje).

Jos od zadnjih ratova na nasim prostorima, ogadile su mi se dve stvari.
Americka vojska i islamska fundamentalisticka furka.

Oba ta "elementa" su zestoko zastupljena u filmu, ali na mnogo drugaciji nacin na koji smo u filmovima naucili.
Elem, da krenem sa radnjom....

Radnja se desava 2001, malo nakon rusenja nebodera. Americki sateliti nesto snime u Afganistanu, na jako nepristupacnom planinskom terenu. Nekakvo zracenje i slicne budalastine.
Salju CIA agenta, koga ce da prati vod Delta Dronjaka...(ne zovu se bas tako, tako smo mi amere zvali u ratu...Smile )
Znaci, mladjani agent CIA koga prati vod elitnih vojnika USrAne armije.. SmileSmile (oprostite mi, al ja zaista ne mogu da odolim... SmileSmile
Ti specijalci nemaju pojma zasto i gde idu, receno im je da traze nekakvog lika u tim nepristupacnim planinama.
Medjutim, u obliznjem selu dobijaju info da se niko ziv ne usudjuje zaci u te planine, pa cak ni neustrasivi talibani.

Ipak, oni krecu...
Planinu su ocito okupirali nekakvi drevni V-ovi, koji su se sukobili , po spisima, cak i sa armadom Aleksandra Velikog, pa i sa sovjetskom armijom.
Najjace "oci" su im specijalna kamera u rukama CIA men-a koja belezi i snima sve nadprirodno i vanzemaljsko....

Film ima jako lepu radnju, kao sto napomenuh vec, u X files maniru.
Steta, jer je rezija mogla dati malo vise od sebe. A i oni glumci su se mogli malo vise potruditi.

NAjvise sto mi je zasmetalo u filmu je muzika.
Celi film prati onaj islamski melos.
Ono u sta sam tokom filma sumnjao, a dobio potvrdu na jednom ino movie review sajtu, je da pred svaki napad na nase "junacine" ide onaj islamski poziv na molitvu, "alah uekber".

Zasto je to odradjeno, sa kojim ciljem, ne bih da iznosim ovde, jer moj prikaz ne bi trebao da ima politickih primesa.
Ista stvar je primecena i u "Dawn of the dead" (rimejk), kao i u rimejcima "Exorcista"
Takodje, primeceno je da su te filmove rezirali iskljucivo Jevreji...
Ups, ja rekoh necu da prikaz politizujem, ali dao sam sebi slobodu da prenesem druga zapazanja ...

Film vredi pogledati, zarad lepe storije. Rezisersko-glumacki propusti se daju oprostiti, narocito radi autenticne scenografije...
Sva vrlet i negostoljubivost Afganistanske pustahije vam ulazi u krv, verovatno i radi spomenute muzike.

IMDb:
http://www.imdb.com/title/tt0962711/

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=fjz-J4Tq218
« Poslednja izmena: 07.09.2008. 01:28:21 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 18.08.2008. 21:09:46 »

Sal ne bih da davim ali stvarno nisam nasao prevod, jel si ti nasao?
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 18.08.2008. 22:19:29 »

Nisam, nema jos prevoda..jes ti glasao "negledljivo" SmileSmile ?
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 19.08.2008. 12:54:00 »

Ma ne a i kako bih kad ga jos nisam odgledao, cekam prevod (mada mogu i bez njega) Exclamation
Necu vise spamovati Embarassed
Sačuvana
slon
Registrovani

oficir

Ugled: +3/-0
Starost: 43
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 19.08.2008. 14:49:53 »

Ja sam ovaj 2. glas za negledljivo. 99 % SF filmova ne valja ništa i ne vjerujem da je ovaj išta bolji pa mu mogu mirna srca dati najlošiju ocjenu.  Mr. Green
Sačuvana

«slon, created by nature.»
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 19.08.2008. 15:30:32 »

Ja sam ovaj 2. glas za negledljivo. 99 % SF filmova ne valja ništa i ne vjerujem da je ovaj išta bolji pa mu mogu mirna srca dati najlošiju ocjenu.  Mr. Green
Jesi li ga bar odgledao?
Sačuvana

slon
Registrovani

oficir

Ugled: +3/-0
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 19.08.2008. 18:38:28 »

Ne. Bolje je pročitati 2 stranice knjige nego pogledati film.
Sačuvana

«slon, created by nature.»
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 19.08.2008. 19:24:03 »

Slone, mislim da si jako neobjektivan, i da nisi sa paznjom procitao moj prikaz.

Na pocetku istog sam napisao "kontradiktoran"

Ako ga odgledas, verovatno ces se sloziti sa mnom.
Kontradiktoran u svakom segmentu...
prvo, scena...Prikazuju afganistansku pustinju iz najgore moguceg ugla...a istovremeno, njihove likove iz najboljeg ugla rezije, sve u datim okolnostima.

Radnja filma sama zahteva mnogo bolju reziju, ali je ne daju zarad ocuvanja tajnovite i misterijozne radne filma.
Reziser je hteo bas to, i odigrao na tu kartu.
Ne mogu tacno da definisem i iskazem svoj utisak filma, najbolje da ga odgledas i onda das komentar.
I ja ako tvrdim da je film za preporuku, to tvrdim nasim clanovima kojima je ukus u tim sf, f i h delima jako izostren i 
merodavan.

O svakom filmu kojeg opisem ovde, citam ino movie review sajtove i na njima komentare, uredjene slicno nasim prikazima.

Pisu ne kriticarim, nego obican narod koji voli sf filmove...
Nikad ih nisam kopirao, niti podrzavao. Ja imam svoje misljenje o filmu i takvo je.
Ali isti ti ino komentari su mi ukazali na mnogo toga sto sam ja propustio, najvise u detaljima.

Za ovaj film, niko nije napisao da je kontradiktoran, i niko ga nije preporucio svom sajtu za gledanje.
Ja jesam. I ukazao na sta treba obratiti paznju....Mislim ko oce da obrati paznju...ima ih koji bi samo da uzivaju u filmu...
Ocekujem komentare, ali samo nakon gledanja.

SmileSmile
Sačuvana

fane
Driver of the universe

admiral flote

Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 02.10.2008. 22:58:57 »

U potpunosti se slazem sa Sal-om,rezija i gluma slabi(narocito gluma), a ipak sam ga odgledao u dahu.
Cak ima znatno vise X-files smeka nego sam X-files  Wink
Sačuvana
anonimni autor

pripravnik

Ugled: +0/-0
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 22.04.2011. 22:07:03 »

pogledao film.

meni se svidja. mozda je malo nedoreceno sta je u stvari taj entitet-entiteti. pojavila se ona kandza vazemaljca koja upire u celo, coveku postaje sve jasno, dobija natprirodnu osobinu antigravitacije, ali je u komi, verovatno zauvek

Sačuvana

trust no one
robi75
Sir Oliver

admiral flote

Ugled: +22/-1
Starost: 45
Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 25.05.2011. 09:56:28 »

Ne volim kada kamera(stvarno ne znam strucni izraz)seta i prati subjekta ili jos gore kada se snima iz ruke snimatelja.Onda mi izgleda kao dokumentarac.Zato i nisam pogledao film do kraja.Isto mi je bilo i sa Distrikt 9 i jos nekoliko da sada ne nabrajam.Verovatno ce ovo objasnjenje vecini biti smesno Embarassed
Sačuvana

Sine veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom "Vratniku".
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.036 sekundi sa 26 upita.