SF tim
* 16.12.2019. 15:14:50
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 1 (14.3%)
Dobro - 3 (42.9%)
Osrednje - 3 (42.9%)
Loše - 0 (0%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 7

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Meet Dave - Upoznajte Dejva  (Pročitano 10792 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 15.08.2008. 23:37:06 »

Meet Dave (2008) - Upoznajte Dejva

Laka, opuštena, nepretenciozna porodična SF komeNdija.

Edi Marfi opet radi ono što najvoli, igra više uloga u istom filmu. Ovde je čak svemirski brod (retko ko uspe da postane ceo brod Smile) i njegov kapetan.

Ceo film je jedna velika zašećerena limunacija, bez ikakve primese ozbiljnosti. Dok sam ga gledao imao sam otvorenu beležnicu da zapišem svoje primedbe, uočene gluposti čega uvek ima u SF filmovima, ali ni jednu jedinu reč nisam upisao. Gluposti naravno ima na sve strane, poneka kulisa deluje baš jevtino, venzemaljci su potpuno isti kao mi, ali sve to u ovom slučaju nije bitno. Ovo nije film koji se gleda da bi se lovile gluposti i nelogičnosti već da bi se "otvorili prozori" za malo dobrog raspoloženja a u tome je "Dejv" odličan.

Radnja je potpuno blesava.
Planeti vanzemaljaca preti ozbiljna nestašica energije i zato su poslali posebnu kuglu veličine bezbol(ne) lopte da isuši naše okeane, pa će im so koja ostane biti izvor energije. (glupost, zar ne...) Kugla završava kod klinca koji živi sa majkom udovicom. Vanzemaljci dolaze na Zemlju u svom svemirskom brodu (Edi Marfi) da je pronađu i ubace u okean. U tom traženju upoznaće klinca i zgodnu majku mu i Zemljane uopšte, što će ih promeniti na bolje (vanzemaljce).
Dalje možete i sami pretpostaviti kako ide tipična holivudska šećeruša, u ovom slučaju dobro urađena, nisu je baš toliko zasladili da bude ogavna, naprotiv.

Sve je u filmu urađeno lagano, bez napora, teče kao podmazano, zabavno, ali ne i naročito originalno. Meni je to bilo sasvim dovoljno da ga sa uživanjem odgledam.

Specijalnih efekata ima malo i solidni su ali ne i impresivni.

Edi je odličan kao brod, nešto manje kao kapetan. Poštedeo nas je onog svog iritirajućeg grlenog smeha i odglumio mnogo uzdržanije nego obično.
Klinac je simpatičan i pravi mali glumac.
Elizabeta Benks, kao majka, izgleda fantastično, baš im hvala što su joj dali popriličnu minutažu. Njen lik je simpatičan i fino se snašla u ulozi. Ipak je ovo samo lagana komedija, nema mesta nekom velikom glumatanju.
Isto se odnosi na Gabrijelu Junion u ulozi oficira broj 3 broda. Zgodna žeMska, što je sasvim dovoljno za ovu priliku.

Od ovakvih filmića ne treba očekivati neku visoku umetnost, u stvari nema tu ni "u" od umetnosti, samo i jedino zabava. Ko očekuje više razočaraće se, ali sam je kriv za to.
Ja sam očekivao čak i malo slabiji film, jer komedije nije lako praviti, ali zadovoljan sam viđenim. Lepo sam se zabavio tih sat ipo.

Film je loše prošao i kod publike (premala zarada za uloženih 55 miliona dolara) i kod kritičara, koji su mu dali većinom negativne kritike. Ocena na IMDB je samo 3.7/10.
Je se ne bih složio sa njima, film mi je veoma gledljiv i dovoljno zabavan za ubijanje slobodnog vremena i podizanje raspoloženja. A možda mi je samo bio takav dan, pa mi je ovaj filmić lepo "legao".

Ipak bih ga preporučio za gledanje jer je dovoljno zabavan, uz napomenu da ne očekujete neki smehotresni ili naročito originalni film.

http://www.imdb.com/title/tt0765476/
« Poslednja izmena: 07.09.2008. 01:36:46 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 16.08.2008. 04:44:10 »

Odgledao sam film, cim se na torentima pojavio i odmah zazalio.
Slazem se sa svime sto je Mr Dan rekao, film jeste tehnicki savrsen i sve to, ali nije za mene.
Mislim da je film radjen za priglupake i one jadnike iz ruralnih krajeva amerike, redneke i nas budale.
Vec odavno Edi Marfi cilja na tu potrosacku grupu.
Jedini filmovi-komedije, gde zaista "ima nesto" su mu "Policajac sa Beverli Hilsa" i "Dolazak u Ameriku"
Sve ostalo mu je jeftino, dronjavo i bez veze. Nase komedije iz '80 tih sa lepom brenom, macom i cicom su mala umetnicka dela u odnosu na Edijev "umetnicki opseg" . FUUUJ.

Mnogo lepsih, bogatijih i sadrzajnoh komedija gravitira na net-u,cak i one teen komedije su "gledljivije" od malogradjanskog Edi Marfi idiotizma.
Cova nasao shemu, publiku, stekao ime i lopata kesh na limunadi.
Svi njegovi filmovi, izuzev spomenutih, se gledaju u bioskopu u prvom ili drugom redu, urlicuci, psujuci i navijajuci zajedno sa nasim narodom i narodnostima, nasim lepim Romima, ili cigojnerima, kako god..... Kao nekada MR Lee filmovi.

Da rezimiram....Edi Marfi je camuga koji je nasao svoju semu za uzimanje kesha. Sema mu je jednostavna. Samo treba zaraditi prvi milion, ostalo je lako....
Najjeftinije shale, poshalice i zezancije, sve ciljano na intelektualno siromasnu publiku.

Njegove visestruke uloge u istom delu (i ostalim delima) valjda sluze da se psiholoski oporavi i opravda, jer zna banana men da kao glumac ne vredi nista. Bas nista.

Fuj.
Njegov "opus" je smece, njegov talenat je obicna velika fekalija, a njegova komedija, u kojoj je uzeo kesh,, je jedna obicna lakrdija.
Neko bi me sada i pitao "A sto ti nisi uzeo kesh kad si toliko pametan"
A ja bi mu odgovorio
"Zato sto imam ukusa"

i da zavrsim sa naslovom jedne pesme B Dugmeta..."Pljuni i zapevaj"
Na ovo "ostvarenje" bi samo pljunuo, a zapevao bih malo posle, kada me prodje muka od Edi Marfija......

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 17.08.2008. 13:50:22 »

Al ga ti napljuva. Najviše Edija.
Mene ovo podseća na parodiju Zvezdanih staza u velikom stilu. Od broja 2 pa sve do broja 42....Ili "status raport" ...
U oba slučaja kapetani su ćeloglavi (vidi izmislih novu reč). Svi uniformisani bas kao u ST. I šta se desi kad svima dojade uniforme i "status raport" držanje ... nastane tulum. Ima tu neka skrivena poruka o velikim malim ljudima... Sve u svemu filmić nije toliko loš da ga treba obilaziti u širokom luku. Odgledajte slobodno, neće vas ujesti.
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 17.08.2008. 14:28:02 »

Ja sam navise hteo da napljujem taj koncept komedija. Ne svidja mi se ma ni sekunde Edi Marfijevsko shvatanje kako treba da izgleda komedija.
Nije on jedini, ima jos "kandidata".
Recimo, Dzeki Cen...kad ga vidim, najezim se sav od grozote.

Secate se iz onih prastarih americkih filmova kako su crnce prikazivali? Glupe i sa sminkom majmuna?
To sada isto doticna gospoda rade svojim rasama...prikazuju ih jeftino i bezukusno.
Mogu misliti sta oni misle o nama, kad vide ona cerekanja i kleberenja koje nam Dzim Keri onako nesebicno daruje....
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 13.06.2009. 15:19:07 »

E Sal, dočekah da se ne slažem sa tobom Very Happy
Meni se film baš svideo. To je što je, sprdnja sa SF primesom, ne verujem da je iko ciljao na neku konkretnu umetničku vrednost pri snimanju Very Happy
Lepo pustiš film, i sat i po ne razmišljaš ni očemu, a vala sam se ismejao samo tako.
Što se tiče tzv komedija iz svete šume, 98 posto nisu ni prineti ovom filmu.
Lepo izgleda, simpatična ideja, dobra ekipa...
Uostalom, ja baš volim Edija, i Džekija i Džima Very Happy

Apsolutna preporuka.
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 14.06.2009. 00:22:00 »

I moje misljenje je da film nije toliko los.Komedija lepo upakovana u SF.
Netreba traziti u komediji nesto epohalno i van vremenski vec jednostavno smeh i zabavu, a toga ovde ima.
Edi stvarno ima neku vrstu prepoznatljivog humora, koja meni odgovara.
Zabavio sam se uz film i ko u ovom filmu ocekuje zabavu, moze ga pogledati.
Sačuvana
Pikax
Immortal

predsednik

Ugled: +16/-13
Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 20.04.2010. 13:14:56 »

Očekivala sam manje i bila jako skeptična. Međutim, sasvim ok film. Solidna gluma i dijalog - sasvim dovoljno da zabavi. Podseća me na dečji filmić, a to volim.
Ocena dobro, ne osrednje.
Sačuvana

Drndara
Registrovani

kopilot

Ugled: +5/-0
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 20.04.2010. 21:07:21 »

Kad taj gosn Edi misli da ode više u tu pemziju? Taman se ponadam, ovo mu je poslednji, kad ono... eto ti ga na!
Sačuvana

Šta je gore to je gore, sve ostalo je dole.
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 21.04.2010. 00:29:19 »

A ko ce onak da se zamlacava i nas zasmejava. Very Happy
Sačuvana
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 21.04.2010. 08:57:10 »

Pih, i nije bio tako loš, ocena? Osrednje   Twisted Evil
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 21.04.2010. 09:10:00 »

Cirkusi Pitera Selersa su po mom kontu naj naj. Covek svoju komediju bazira na sopstven racun, tj sopstvenoj gluposti.

Danas su takvi retki ili izumrli. Koedije na tudji racun, parodije na tudja dela nisu nikakva umetnost.
Ismejavanje nekoga nije umetnost. Cerekanje i grohotno smejanje, pa to moze svako.

Biti smrtno ozbiljan, i samo jednim gestom  mimikom ili sa dve reci izazvati kod gledaoca salvu smeha, to je bre prava stvar Smile
Sačuvana

plotz
Registrovani

predsednik

Ugled: +16/-0
Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 21.04.2010. 12:24:46 »

Peter je umeo da od vezivanja pertle napravi scenu od 15jes minuta da se iskidaš od smeha Laughing
Birdy nam,nam Mr. Green
Sačuvana

ako kaniš pobijediti nesmiješ izgubiti!!
Tanjica
Daenerys Targaryen

predsednik

Ugled: +29/-10
Starost: 41
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 21.04.2010. 12:32:28 »

Birdy nam, nam je najbolja komedija koju sam ikada gledala. Sat i po konstantnog plakanja od smeha. Film se inače zove Žurka.  Laughing
Sačuvana

My needs are simple and few: food, clothing, a comfortable bed to sleep and NO IDIOTS.
plotz
Registrovani

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 21.04.2010. 12:35:48 »

Yes the Party!!Kod Kjubrika je glumio tri uloge u istom filmu dr.Strangelowe! Wink
Sačuvana

plotz
Registrovani

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 21.04.2010. 12:45:16 »

O Dejvu sve ok inače je filmić za đecu,mom klincu i njegovoj ekipi se svideoslatko su se ismejali gledavši ga.
Sačuvana

Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 26 upita.