SF tim
* 16.09.2019. 10:43:40
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 16   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Najnovije vesti o SF, fantasy i horor knjizevnosti  (Pročitano 98922 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Slike: moj album
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #15 poslato: 24.11.2007. 23:31:29 »

Za sve ljubitelje "Tocka" Laguna je izdala drugi deo 'Gospodara haosa'.
Vise na sajtu Lagune;
http://www.laguna.co.yu/index.php?m=naslov&id=716
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #16 poslato: 23.12.2007. 01:46:32 »

ARTEMIS FAUL: OPALNA PREVARA

Vilinski narod iz uma jednog ljudskog bića kojeg se pribojava - Artemisa Faula, zločinačkog genija - obrisao sve znanje o svom postojanju. Međutim, on im je sada potreban. I to odmah.

Zla vila Opal Koboi namerava da uništi svet. Da bi se njen naum osujetio, potrebno je kapetana Holi Šort osloboditi optužbe za ubistvo, izvući patuljka kleptomana iz zatvora i ubediti superinteligentnog kentaura da on ipak ne zna baš sve.

Još samo kad bi Artemis mogao da se seti zašto sva ta čudna bića računaju na njega...

Nastavak serijala o Artemisu Faul i vilinskom narodu stigao u knjizare

http://www.laguna.co.yu/index.php?m=naslov&id=735
Sačuvana

luci
Sappe-sai

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #17 poslato: 23.12.2007. 14:16:07 »

procitao am prva tri... naci cu i ovaj, zanimljivo mi je za citanje
Sačuvana

Čovek u crnom bežao je kroz pustinju, a revolveras ga je pratio
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #18 poslato: 03.01.2008. 07:45:28 »

Ako ti se svidja Artemis, verovatno ce ti se svideti 'Natprirodnjak' od istog autora.
http://www.laguna.co.yu/index.php?m=naslov&id=334
Sf romancic, radnja smestena u buducnosti sa svim tehnoloskim zezalicama. Ima dobar zaplet a rasplet je jos bolji. Knjiga je otvorena za nastavak ali mi nije jasno zasto ga nema. Izgleda da nije naisla na dobar odziv citalaca. Bas steta!
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #19 poslato: 16.01.2008. 03:17:22 »

KRALJEV UBICA - Drugi deo trilogije Vidovnjaci
Robin Hob

Svoje prvo neizvesno poslanje u svojstvu kraljevskog ubice knežević Plemeniti je preživeo, ali je ostao bezmalo obogaljen. Obeležen i ogorčen, zaklinje se da će raskinuti zakletvu položenu pred kraljem Lukavim i ostati u dalekom planinskom kraljevstvu. Ali strahovita grožnja nadvijena nad onima koje voli primorava ga da se vrati u Jelendvor, u središte smrtonosnih spletki.
Pljačkaši s crvenih lađa obnavljaju grozne nasrtaje na obale Šest vojvodstava ostavljajući za sobom spaljena sela i žrtve lišene uma. Kraljevstvu preti i opasnost iznutra, jer kralj boluje, a presto se ljulja podriven izdajom. Odluka o izbavljenju ili propasti počiva možda u rukama nezakonitog kraljevića, i zahtevaće od njega da u toj borbi prinese sve...

Nastavak "Krv kraljeva", prica o decaku kopiletu plemenite krvi koji se obucava da postane spijun i ubica u sluzbi kralja.

http://www.laguna.co.yu/index.php?m=naslov&id=746#
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #20 poslato: 16.01.2008. 03:23:39 »

KAMEN TUGE-Džon Vord

Nova mešavina čudnih likova i natprirodnih događaja ponovo spaja Džejka i Helen. Sada su još bliže otkrivanju prave moći kamena mudrosti – da daruje večni život. Za time, međutim, tragaju i drugi: uvek prerušena Zoi i lažni nastavnik Mekintoš Rejbern, grozomorni doktor Negulesku, mrtav ali pod tuđom kontrolom putem metempsihoze, kao i Draganu, jezivi starac rođen pre više vekova. Ovu nezaboravnu knjigu nećete ispuštati iz ruku, od samog početka radnje u italijanskom gradu Ferari pre mnogo godina, sve do vrhunca koji dostiže u savremeno doba u drevnoj podzemnoj palati u Istanbulu.

Nastavak "Alhemicareve tajne" avantura u kojoj se sukobljavaju moć prijateljstva i zastrašujuća magija drevnog sveta.

http://www.laguna.co.yu/index.php?m=naslov&id=737#
Sačuvana

Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #21 poslato: 16.01.2008. 16:00:33 »

Suzan, da li si mozda clan u klubu citalaca lagune (meni su do sad dali 19% popusta na svaku knjigu i +10% ako se kupuje od 3 pa na vise)?

I da li je neko citao romane Roberta Dzordana koje objavljuje Laguna, jer je to sledeci serijal koji sam naumio da kupujem, pa me zanimaju utisci.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #22 poslato: 16.01.2008. 17:27:02 »

Jesam, clan sam.Popust je sve veci sto vise knjiga kupujes. Ja uvek sacekam tri nove pa odem i kupim i onda mi popusti dodju djuture oko 30-35% sve zavisi od cena knjiga.
Od Dzordana imaju samo knjige iz serijala 'Tocak vremena' (Epska fantastika). Ja sam procitala tek prve tri, jer mi je bilo muka da cekam nastavke.  I ono sto sam procitala svidelo mi se. E, sad cekam da objave sve knjige pa cu onda da navalim. Uostalom ne moras da kupis sve odjednom, kupis jednu procitas pa ako ti se svidi kupis ostatak. Jos da napomenem da je Dzordan umro ne zavrsivsi ovaj serijal, ali ce njegova zena zahvaljujuci Dzordanovim beleskama zavrsiti poslednju 12. knjigu.
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #23 poslato: 16.01.2008. 19:43:42 »

Zivela nam Laguna vecno !Izdaju Teri Praceta.
Knjige retko kupujem jer nema svrhe - previse citam i svasta citam.Da sam kupila sve knjige koje sam citala... Zato imam 3 kartice za biblioteku pa jednom nedeljno pokupim 6 knjiga, od svaceg po malo.
SF i fantazi na prvom mestu ali su mi najdraze one koje me nasmeju.Kupujem samo one knjige koje uzimam da citam vise puta.Tako je jeftinije.
Spremam se u Lagunin klub pa da pokupim sve od T.Praceta
Sačuvana

Bog čuva budale !
Кули
Ghostwheel
predsednik

Ugled: +11/-1
Starost: 32
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #24 poslato: 16.01.2008. 22:18:27 »

Znam kako ide sistem kod lagune, na svaku kupovinu daju dodatna 2% do max 25% (i +10% na 3 knjige).
Takodje sam uzimao dosta knjiga kod Alnarija i oni kad ti daju clansku karticu, daju ti odmah 30% popusta i to vazi za vjek vjekova, samo im je povez knjiga mnogo losiji nego kod ostalih ozdavaca, ali su i nesto malo jeftiniji.

A sto se tice starijih knjiga, koje je nemoguce naci u knjizarama, to kopam po univerzitetskoj biblioteci, pa ako nadjem, nadjem.
Sačuvana

To be happy in this world, first you
need a cell phone and
then you need an airplane.
Then you're truly wireless.
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #25 poslato: 27.01.2008. 21:19:33 »

Knjizara Alnari priprema izdanje 'Nocne straze' od Sergeja Lukajenko. Knjiga po kojoj su uradjeni filmovi o dnevnoj i nocnoj strazi.
http://www.alnari.co.yu/alnari/book.aspx?book_uid=3d1476e3-0798-4019-a521-813e324baf2d

Jedva cekam!
Sačuvana

Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #26 poslato: 30.01.2008. 12:12:20 »

Ovo baš nije najnovije (2003.) ali je Den Simons i horor :
 Leto noći i Ukleta zima.
 Prva knjiga je horor iz detinjstva Dejla Stjuarta a druga nastavak - posle 40 godina.
 Izdavač: Laguna. Nadam se da nema nastavka, mrzim nastavke  grrr
 Onaj "šahovski" horor još nema završnicu pa nema svrhe pominjati, sačekaću kraj  Laughing

Sačuvana

Bog čuva budale !
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Van mreže

« Odgovor #27 poslato: 30.01.2008. 13:48:25 »

Spremam se u Lagunin klub pa da pokupim sve od T.Praceta
U klub citalaca ulazis atomatskom kupovinom bar jedne knjige, Samo otidji u njihovu knjizaru u Resavskoj i ostavi podatke (tamo i knjigu kupi). Sledeci put kad dodjes dobijes plasticifiranu clansku kartu. I naravno, popusti vaze iskljucivo u njihovoj knjizari ili da narucis preko poste ili neta.
Ja sam clanstvo dobila na sajmu knjiga prosle godine na njihovom standu.
Sačuvana

luci
Sappe-sai

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #28 poslato: 06.02.2008. 14:28:11 »

Ovo baš nije najnovije (2003.) ali je Den Simons i horor :
 Leto noći i Ukleta zima.
 Prva knjiga je horor iz detinjstva Dejla Stjuarta a druga nastavak - posle 40 godina.
 Izdavač: Laguna. Nadam se da nema nastavka, mrzim nastavke  grrr
 Onaj "šahovski" horor još nema završnicu pa nema svrhe pominjati, sačekaću kraj  Laughing

kako bre nema zavrsnicu, ja je video na nekoliko mesta nisam kupio, ali cu uzeti prvom prilikom, prva dva imam i dopada mi se
Sačuvana

Čovek u crnom bežao je kroz pustinju, a revolveras ga je pratio
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #29 poslato: 06.02.2008. 16:38:48 »

Uraaa - pojavio se i treći deo! Najzad...Nešto su kasnili sa tom knjigom.
One dve su "stare" je ako sam obe uzela iz biblioteke.... Laughing
Sad moram da ponovo čitam i ona prva dva dela...
Je li neko čitao Džin Volf (nešto o Dugom suncu , Citadela Autarha,..9 knjiga) Question Question
Pokupila sam ovih 9 knjiga (sa Krajtonom - Niz vreme - ima i film) ali ne znam kojim redom se čitaju ,a očito se radi o serijalu fantastike.Mnogo bi mi pomoglo da znam kojim redom da čitam. grrr
Sačuvana

Bog čuva budale !
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 16   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 23 upita.