SF tim
* 11.12.2019. 04:50:30
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Glasanje
Pitanje: Ocenite film
Izvanredno - 0 (0%)
Dobro - 0 (0%)
Osrednje - 3 (75%)
Loše - 1 (25%)
Negledljivo - 0 (0%)
Ukupno glasova: 4

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: The X Files: I Want to Believe  (Pročitano 5602 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 14.08.2008. 23:53:30 »

The X Files: I Want to Believe (2008) - Dosije iks: hoću da verujem

Konacno se docepah kvalitetnijeg cam snimka, koji je bio sasvim upotrebljiv.
Kao veliki ljubitelj X files serija (pa caki onih sa teleblahbahom) sam jedva docekao da odgledam ovaj film.

Kao sto mu sam naziv kaze, I Want To Belive, tako sam i ja Belive da cu opet uzivati u svojim omiljenim FBI agentima.

Medjutim, ono I Want To Belive, ispade I Want To Go To Sleep.
Evo i zasto, al prvo malo radnje. (samo uvod Smile )

Mlada i ruzna (znaci, nije po defaultu lepa) FBI agentica je nestala.
Oformljava se tim da je nadju.
Posto su svi redom smotani bez Moldera i Skali, prihvataju predlog nekakvog popa sa sumnjivom prosloscu koji ima vizije. One vizije, teleblahbaha.
Vodi ih na mesta gde iskopavaju delove tela ljudi, ali nije kanal podesio na nestalu agenticu, pa zato je ne nalaze.
Onda zovnu Moldera. Iako ga FBI nogirao, sada trebaju njegovu pomoc, jer on zna sa teletabisima.
Dejna je naravno tu i avantura krece...klupko se pomalo odmotava i dolazi cica na kolica, a maca na vratanca.

Ono sto meni ne dolazi ni na kolica a kamoli u glavu jeste da film deluje jako razvuceno, cak pomalo i dosadno.
Jeste da je produkcija perfektna, rezija po defaultu odlicna a gluma nasih junaka cak i bolja nego u serijama, ali ipak fali onaj X files smek...nesto debelo nedostaje.

Skontao sam da je radnja razvucena, i da bi se od iste mogla napraviti jedna od onih cuvenih epizoda.
Molder i Skali su malo stariji, i mudriji, mada je Fox -u ostao onaj sarmantni bezobrazluk i tvrdoglavost.

Takodje se i njihov uzajamni odnos "popravio"...ali sama tema i radnja filma nisu cak ni za X files seriju.
Od X files smeka jedino imamo teleblahbah popa. Ocito fali nesto, a sta vidite sami, da ne spoilerisem.

Ipak, film vredi pogledati. U svakom segmentu je OK, sem sto se po meni nekako ne uklapa u X Files sagu...
Ali je zato kao mistery triler odlican.

IMDB:
http://www.imdb.com/title/tt0443701/

You Tube:
http://www.youtube.com/watch?v=y5HrxAXvQ6A
« Poslednja izmena: 07.09.2008. 01:21:01 od dan555 » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
fane
Driver of the universe

admiral flote

Ugled: +23/-2
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 02.09.2008. 10:26:56 »

Pojavi se R5 i ja ga zgrabih...
Opasno sam se razocarao,mada je Sal lepo rekao da nema nista od X files smeka.
Ocekivao sam barem nesto malo ali cvrc.Jako dosadna prica...
Produkcija,rezija,gluma...na visokom nivou,sve pohvale ali samo to.
Jako dobar triler pa ko voli nek izvoli  Laughing
Sačuvana
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 04.09.2008. 02:51:47 »

I ja se uspavah uz ovaj film, ali mi se svidela jedna stvar; odjavna špica. Mrtva sam ozbiljna, X-files tema koju je napisao Mark Snow a remixovao UNKLE je jedina stvar koja mi se dopala u celom filmu.
Evo ko hoće da se priseti, može da skine bLjesplatno ovde
Kod:
http://www.last.fm/music/UNKLE/_/X-Files+(UNKLE+Remix)
Sačuvana

SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 04.09.2008. 04:13:22 »

Ne mogu da zaspim, slušam ovu muziku i razmišljam.
Nije tako loš film kao što sam ga ocenila. Radnju sam momentalno zaboravila, ono što pamtim su boje. Sterilno mrtvo palvilo Skaline bolnice, snežna belina i njena sablasnost i hladnoća, i sva ona trulež koja okružuje onu frankenštajnovu bolnicu je verovatno mrak koji pominju Molder i Skali. A na drugoj strani imamo žutu kuću u kojoj Molder i Skali žive, boja Skalinog kaputa, sobica u kojoj živi onaj sveštenik su verovatno žudnja za suncem, a sunce je izvor života i toplote. A to je ono što ova dva umorna agenta žele, malo života i toplote. Ceo ovaj film je mogao da stane u odjavnu špicu. Prikazi modrog i plavičastog leda se polako pretaču u sliku otpljenog, boje se smenjuju ka svetlijim tonovima do slike zatalasanog mora gde Molder i Skali uživaju negde na njegovoj pučini u malom čamcu ne radeći ama baš ništa.

U što je nezgodna ova nesanica...
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 04.09.2008. 11:10:00 »

Jako zanimljiv aspekt u kritici filma, to sa koloritom. Lepo zapažanje, koje me podseća na onaj umetnički fantasy film  "when dreams comes true" sa Robi Viliam-som u glavnoj ulozi. Kao on u svetu mrtvih,koji je pun jarkih boja,do određenog trenutka...napisati prikaz za taj film bi bio jako veliki izazov. Ko ga je odgledao, razumeće.. Smile 
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
Kahless
Registrovani

oficir

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 27.09.2008. 12:36:38 »

Ne mogu da zaspim, slušam ovu muziku i razmišljam.
Nije tako loš film kao što sam ga ocenila. Radnju sam momentalno zaboravila, ono što pamtim su boje. Sterilno mrtvo palvilo Skaline bolnice, snežna belina i njena sablasnost i hladnoća, i sva ona trulež koja okružuje onu frankenštajnovu bolnicu je verovatno mrak koji pominju Molder i Skali. A na drugoj strani imamo žutu kuću u kojoj Molder i Skali žive, boja Skalinog kaputa, sobica u kojoj živi onaj sveštenik su verovatno žudnja za suncem, a sunce je izvor života i toplote. A to je ono što ova dva umorna agenta žele, malo života i toplote. Ceo ovaj film je mogao da stane u odjavnu špicu. Prikazi modrog i plavičastog leda se polako pretaču u sliku otpljenog, boje se smenjuju ka svetlijim tonovima do slike zatalasanog mora gde Molder i Skali uživaju negde na njegovoj pučini u malom čamcu ne radeći ama baš ništa.

U što je nezgodna ova nesanica...

da li da li su to ljudi hteli da vide?

u ovom filmu se gotvo i ne spopmiju x files, mislim wtf?
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 26 upita.