SF tim
* 16.09.2019. 10:50:54
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Nove tehologije, špijuniranje i još ponešto  (Pročitano 31583 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #60 poslato: 08.08.2008. 13:47:58 »

Nije u tome poenta. Nemam ja nikakvo mišljenje o tome ko je srušio bliznakinje. O hrišćanstvu imam verovatno još gore mišljenje nego oni koji su pravili Zeitgeist, ali to ne znači da je ok njihovo predstavljanje geneze hrišćanstva. O svim bankarima ovog sveta mislim sve najgore ali opet, nisam ni u tom delu filma videla ništa što nije već viđeno/poznato, što kao informacija, što kao način funkcionisanja društva/ekonomije/politike. (Uzgred, Marks je negde napisao da je bezobrazno kako banke lako zarađuju pare). Moje primedbe, što se tiče Zeitgeista, su na metodologiju i na tačnost+pouzdanost informacija. U tome je problem, a ne u tome da li su Ameri srušili bliznakinje sami. (Mada, čak i ako pretpostavimo da su u tom filmu uspeli da dokažu da ih nisu srušili avioni, to još uvek ne dokazuje da ih je srušila CIA ili tako neko).

Ako baš hoćeš da pričamo o tom filmu, možemo, ali vidiš da stvarno padam u vatru (film me je toliko iznervirao da sam ga pauzirala tokom gledanja da hvatam beleške), a to ne volim.

(Ako ćemo ipak i uprkos svemu da pričamo o Zeitgeist-u bolje da otvorimo posebnu  temu o tome, jer mislim da je još nekim ljudima ovde taj film zanimljiv, pošto se već nekoliko puta pominjao)

Sačuvana
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #61 poslato: 08.08.2008. 16:58:11 »

a i necu dozvoliti da me obelezavaju kao kravu ili psa lutalicu

E, ali razmisli o tome šta će da se desi kad/ako ti bez tog čipa ne budeš mogao da se zaposliš, odeš kod lekara itd...U tome je problem. Koliko bi ti u toj varijanti bilo stalo do ljudskih prava? (Btw. kad kažem bezbednost i sigurnost mislim podjednako i na ekonomsku sigurnost, teško da možeš da se osećaš bezbednim ako umireš od gladi).

Uglavnom svi imate brze konekcije pa Vam toplo preporucujemda skinete i pogledate dva filmica ako ih niste gledali: 911 Mysteries Part 1 Demolitions (2006), American Zeitgeist (2006).

Gledala ovo boldirano, neću da diskutujem jer padam u vatru (imam 5 strana otkucanih o tome šta mi sve u tom filmu smeta, ako neko baš jako jako inisistira poslaću mu mailom). Mislim da smo par rečenica o tome već napisali na nekoj drugoj temi, valjda u film cafeu. A ako je ovaj prvi film sličan, radije ne bih potrošila još 2 sata svog vremena na to.

A čini mi se da svi mislite da je distopijska pretpostavka nezaobilazna. Zanimljivo.
uvek ce postijati izbor pa makar mi ga sami nametali drzavi
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #62 poslato: 08.08.2008. 17:10:48 »

Uvek i u svakoj situaciji postoji izbor. Ja samo kažem da su ljudi generalno više zainteresovani da imaju šta da jedu i da ih ne ubijaju nasumično razbojnici/teroristi po ulicama nego da kažu šta misle i da imaju pravo na privatnost.
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #63 poslato: 08.08.2008. 17:19:48 »

Uvek i u svakoj situaciji postoji izbor. Ja samo kažem da su ljudi generalno više zainteresovani da imaju šta da jedu i da ih ne ubijaju nasumično razbojnici/teroristi po ulicama nego da kažu šta misle i da imaju pravo na privatnost.

Apsolutno istinito, na žalost...Šta znači sloboda i vlastita privatnost ljudima koji gladuju u žive u strahu da će biti ubijeni ? Na tu kartu straha od svega vlast i igra.
Ima onaj osećaj kod svakog od nas - "to se dešava drugima". (iako pušim preterano - rak ubija druge, ili: prisluškuju, ali ne mene - nisam ja interesantan, ...) Možete čitati Kafku ali ... A ipak se TO događa svima pa i nama. Dovoljno je tužiti Državu pa da vidite čuda - ulazite u Zonu Sumraka verovali u nju ili ne  Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #64 poslato: 08.08.2008. 20:03:03 »

Svi mi isto zalimo. Da nemoze svako kako mu se cefne da ubija, dize u vazduh, i sl. Uz predpostavku da sam ja apsolutna vlast (na neki nacin), dignem beogradjanku u vazduh, ja organizujem istragu, i kao rezultat istrage optuzim tebe. Sve je zamagljeno. Javnost besna a fabrika lazi(TV), radi u tri smene. Obavestajci samo stancuju dokaze. Psiholozi profile(?). Oni kojima se na forumu suprostavljas, potvrde da si preke naravi, a nekoliko "revnosnih gradjana" te videlo da prolazis pored sa nekakvom kutijom. Jos ako si negde u besu opsovala Beograd ili to zgradu. I znas kad ces od toga da se odbranis? Nikad.
Kadija tuzi, kadija sudi.
Sačuvana
garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 42
Van mreže

« Odgovor #65 poslato: 08.08.2008. 20:12:09 »

E, sve to funkcionise samo ako ljudi prate medije (sto i rade) koji stvaraju javno mnjenje. Svaki dogadjaj, bilo ko da ga je pocinio, moze se iskoristiti ako pametno nastupis u medijima (iskoristiti tako da ljudi glasaju za tebe, to je cilj). Tj nije ni bitno da je mnogo pametno nego da nastupis, da te ne zaborave u poplavi informacija.
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 23 upita.