SF tim
* 16.09.2019. 10:25:54
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Nove tehologije, špijuniranje i još ponešto  (Pročitano 31582 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #45 poslato: 06.08.2008. 22:34:43 »

posto mi je posao takav da cesto radim po krovovima  vidjam i cesto i kamere
 a ima ih kolko hoces
nismo u klasi engleske po pracenje preko kamera ali to kod nas odavno posttoji jos dok nismo znali za ljudska prava
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #46 poslato: 06.08.2008. 22:51:41 »

Kamerama? HAhahahahhaha SmileSmile

Daj molim te...... SmileSmile

Sta vredi kamera bre ako imas fantomku?
Ako nemaju DNK otisak (sumnjam i da znaju odraditi DNK niz)

I sta ako ga i odrade, a nemaju cime da uporede?

Hahahahhaha....
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #47 poslato: 06.08.2008. 23:22:30 »

to ti je vec posao za  krim tehniku
ja ti pricam o nadzoru

a sto se tice razbojnistava znaju panduri za mnoge poslove ko ih je odradio

ali postoji jedna stvar koja ih ubija to je pominjanje njihovih kucnih adresa na sudu
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 64
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #48 poslato: 06.08.2008. 23:45:15 »

Kad smo kod kamera u gradu , jedna uslikala mog srednjeg klinca da je sabajle sisno kroz crveno, iso po brata na zeljak,on se otkinuo, ode dozvola , matori ce mu mast izvaditi! Njegov skolski, inace pandurce, dolazi sa doticnim snimkom i objavljuje, pa tebi se jbt ne vide tablice sad mogu da se slikaju! Naravno dozvola je ostala a matori pojma nema  Twisted Evil Toliko o tehnici nadgledanja kod nas.
Sačuvana
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #49 poslato: 07.08.2008. 11:16:17 »

Mislite da nema pametnih pandura ?? Sigurni ste ??? 100 % ????

Slikaju, nađu i podele plen. Verovali ili ne.

Sačuvana

Bog čuva budale !
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Van mreže

« Odgovor #50 poslato: 07.08.2008. 20:26:41 »

Pade mi još nešto na pamet, u vezi odbrane od praćenja i špijuniranja.
Već sada postoji zakon koji nam zabranjuje da se branimo od neke vrste paćenja. Nije dozvoljeno imati radar-detektor u kolima. Takođe, kažnjivo je imati prljave tablice, da bi nas 'ovlašćena lica' ili njihove kamere mogle bolje registrovati.
Jeste da ovo nije baš najbolji primer ali i to je praćenje onoga što radimo. Osim toga, propis o tablicama nas udara po džepu i ako nismo prekršili zakon o bezbednosti saobraćaja, panduri će naplatiti kaznu zbog prljavih tablica čak i ako nas samo zbog toga zaustave.

Ovo šte se upravo događa sa zamenom ličnih karata je početak već viđenog scenarija.
Prvo se ponudi dobrovoljno prihvatanje čipova, uz jaku propagandu. Posle nekog vremena će vlasti izjaviti da se to pokazalo kao dobro, a da izdavanje dva tipa LK-e previše košta, pa će "zbog uštede novca poreskih obveznika" ukinuti obične LK.
Za one koji se bune uvek je spremno pitanje "A šta ti to kriješ kada si protiv!?".

Kada se steknu tehnološki uslovi, ponudiće po istom principu dobrovoljnosti potkožne bio-čipove, da se narod ne muči periodičnom zamenom LK i čekanjem u redovima, da ne mora da stalno tegli papirnu LK i cepa džepove...

Kada svi punoletni budu čipovani, pošto se, je l'te, pokazalo kao dobro, ponudiće i "pomoć" pri čuvanju dece i sprečavanju sindroma iznenadne smrti beba, u vidu njihovog čipovanja posebnim, naprednim uređajima koji mogu da prate i rad srca i drugih organa. Tako ćemo od rođenja biti "na izvol'te" državi.

E onda će neki zli krimosi i teroristi počitniti neku masovnu svinjariju, pa će vrli "organi" reći da ih nisu mogli sprečiti zato što zlikovci nisu imali čipove, pa će doneti zakon po kom ćemo svi biti obavezni da u sebi nosimo čip, a njegovo uklanjanje će biti krivično delo.

Ne samo da nećemo smeti da se branimo od praćenja, nego ćemo biti obavezni da pomognemo državi u tome. Kao što je sada sa prljavim tablicama. Evil or Very Mad

I opet nisam rekao nešto pametno, što vi već ne znate. Embarassed
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Nesa
Vajper

predsednik

Ugled: +30/-1
Starost: 60
Van mreže

« Odgovor #51 poslato: 07.08.2008. 21:09:01 »

Pa cipovanje je vec u toku. Ono jes da su poseli od margine drustva (pasa lutalica), ali vazno da je krenulo.
Sto se pracenja tice i to rade. Nabavili automobile sa radarima, prate te, snime, zaustave i odme kod sudije za prekrsaje. Ima i dezurnih sudija, valjda su u policiji.
Eto, znaci sve je vec pocelo pa cestitam. Sretna nam privatnost.
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #52 poslato: 07.08.2008. 22:49:50 »

@Dan
(a i @ Neša)

Ja lično mislim da će privatnosti da bude sve manje i manje i da je to, do daljnjeg, nezaustavljiv proces. A ovo što vi pišete mene vuče da počnem da tupim na drugu temu, a to je odnos sloboda&prava s jedne i bezbednosti&sigurnosti s druge strane, a to bi baš potrajalo (ne bi me izvuklo ni 20 slika  Very Happy). Ali evo, vrlo ukratko: na osnovu prethodnog iskustva (ne mog, nego istorijskog) kad pred ljude postaviš taj izbor uglavnom će da se odluče za bezbednost&sigurnost.

Sačuvana
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #53 poslato: 07.08.2008. 23:32:51 »

@Dan
(a i @ Neša)

Ja lično mislim da će privatnosti da bude sve manje i manje i da je to, do daljnjeg, nezaustavljiv proces. A ovo što vi pišete mene vuče da počnem da tupim na drugu temu, a to je odnos sloboda&prava s jedne i bezbednosti&sigurnosti s druge strane, a to bi baš potrajalo (ne bi me izvuklo ni 20 slika  Very Happy). Ali evo, vrlo ukratko: na osnovu prethodnog iskustva (ne mog, nego istorijskog) kad pred ljude postaviš taj izbor uglavnom će da se odluče za bezbednost&sigurnost.

ja glasam za ljudska prava
uvek ce biti nezadovoljnika(latentnih terorista) i terorista  koji ce iznaci nacin da sjebu sistem na finjaka (9 septembar je primer, aldo .....)
cipovanje nije zbog sigurnosti NAS,  vec grupe ljudi koji su okupili svetski kapital na jednom mestu, u njihovim dzepovima
ne zele da im se desi ono sto im se desilo u rusiji 20-ih godina proslog veka kad im je bilo oduzeto sve
znam da ovo zvuci kao jos jedna teorija zavere  jbg ali ja tako vidim stvari
pogledajte ko sada najvise puni dzepovi za vreme ove isfabrikovane naftne krize od strane amera

jos jednom ja sam za ljudska prava naustrb lazne sigurnosti
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #54 poslato: 07.08.2008. 23:34:19 »

a i necu dozvoliti da me obelezavaju kao kravu ili psa lutalicu
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #55 poslato: 08.08.2008. 00:33:07 »

E kada je rec o bezbednosti & sigurnosti Pade mi napamet...(evo pronasao sam). Uglavnom svi imate brze konekcije pa Vam toplo preporucujemda skinete i pogledate dva filmica ako ih niste gledali: 911 Mysteries Part 1 Demolitions (2006), American Zeitgeist (2006). Ustavari to su verovatno tri jer ako ima part 1, valjda ima i part 2.( Ako nadjete dvojku doturite mi jer ja nemogu da skidam sa mojom konekcijom).
Radi se o skepticima koji su po meni poprilicno dokazali da su napad na Bliznakinje ustvari izveli Ameri. Pogledajte filmove i razmislite o interesu. Sa tom slikom vratimo se i u nasu blisku proslost. Markale, Racak i slicne dogadjaje.
Pa koje onda najveci terorista?
Zar drzava nemoze to da uradi najbolje. Cilj opravdava sredstva. To je maksima upravo tih globalistickih drzava. Problem narkomanije. Najveci distributer CIA. Lepa lova upotrebljena za finansiranje svog zla. Ima mnogo takvih primera, i svi nam dolaze sa lepog plavog zapada. Mi ko ovce. Ustvari njhovi su vece ovce a mi ko jaganjci. Ma, prvo pogledajte pa da diskutujemo.
Sačuvana
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #56 poslato: 08.08.2008. 08:17:10 »

a i necu dozvoliti da me obelezavaju kao kravu ili psa lutalicu

E, ali razmisli o tome šta će da se desi kad/ako ti bez tog čipa ne budeš mogao da se zaposliš, odeš kod lekara itd...U tome je problem. Koliko bi ti u toj varijanti bilo stalo do ljudskih prava? (Btw. kad kažem bezbednost i sigurnost mislim podjednako i na ekonomsku sigurnost, teško da možeš da se osećaš bezbednim ako umireš od gladi).

Uglavnom svi imate brze konekcije pa Vam toplo preporucujemda skinete i pogledate dva filmica ako ih niste gledali: 911 Mysteries Part 1 Demolitions (2006), American Zeitgeist (2006).

Gledala ovo boldirano, neću da diskutujem jer padam u vatru (imam 5 strana otkucanih o tome šta mi sve u tom filmu smeta, ako neko baš jako jako inisistira poslaću mu mailom). Mislim da smo par rečenica o tome već napisali na nekoj drugoj temi, valjda u film cafeu. A ako je ovaj prvi film sličan, radije ne bih potrošila još 2 sata svog vremena na to.

A čini mi se da svi mislite da je distopijska pretpostavka nezaobilazna. Zanimljivo.
Sačuvana
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +32/-5
Starost: 64
Van mreže

« Odgovor #57 poslato: 08.08.2008. 11:10:35 »

Ponoviće se priča koja je već obrađena kad su u pitanju platne kartice (plastike).
Dok se mi polako navikavamo na tu vrstu plaćanja, u SAD će te čudno, da ne kažem sumnjičavo, pogledati ako bilo koji iole veći račun plaćaš u kešu. I dobro će provjeriti tvoje novčanice. Uskoro se vjerovatno i neće moći plaćati gotovinom ništa skuplje od dnevnih novina. Ko ne bude imao karticu biće odsječen od života.

Kad čipovanje ljudi uzme maha (a to će se desiti, možda čak i uskoro), vrata budu kodirana na te čipove, računi se budu plaćali i plate primale preko tih kodova, onaj ko to ne bude imao biće odsječen od života.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
Glorija
Superbaba

predsednik

Van mreže

« Odgovor #58 poslato: 08.08.2008. 11:19:50 »

Laughing Laughing Laughing Bliznakinje je srušio Mosad - imam dokaze !  Laughing Laughing Laughing
(Albert D.Pastore-Čudnije od fantazije.doc -186 KB- sve sa izvorima sa Neta. Ko želi ?)

Nije teško propagirati "čipovanje ljudi: ne treba vam novac, vozačka, pasoš, zdravstvena, lična karta,.. Uvek se zna gde ste - nema izgubljene dece, rudara, planinara,...(Za primer videti izjave Božidara Đelića - biometrijski pasoši = bela Šengen lista  Twisted Evil) Ako je definicija Države - štititi i organizovati građane da dobro žive ... teško da čipovi nisu prednost.
Sloboda ? Kao društveno biće, čovek mora da ograniči ličnu slobodu zarad drugih ljudi u svom okruženju.( Koliko puta sam htele da urlam od besa ili smeha u autobusu ili na uluci - zamislite reakciju  Laughing) Mnogo toga što bi želeli ne radimo zbog drugih oko nas. Ako većina bude "čipovana", šta da rade oni drugi ? Da budu "van zakona" i osude sebe na smrt od gladi jer je novac upisan u čip ?
Privatnost ? Izgleda da ćemo se morati navići da smo sami samo u vlastitoj glavi.

Sve vreme me nešto muči u vezi sa čipom: Žig Zveri i Apokalipsa  grrr Previše teorija zavere da bi bilo zdravo  Laughing
Sačuvana

Bog čuva budale !
Nesa
Vajper

predsednik

Van mreže

« Odgovor #59 poslato: 08.08.2008. 13:00:30 »

Uglavnom svi imate brze konekcije pa Vam toplo preporucujemda skinete i pogledate dva filmica ako ih niste gledali: 911 Mysteries Part 1 Demolitions (2006), American Zeitgeist (2006).

Gledala ovo boldirano, neću da diskutujem jer padam u vatru (imam 5 strana otkucanih o tome šta mi sve u tom filmu smeta, ako neko baš jako jako inisistira poslaću mu mailom). Mislim da smo par rečenica o tome već napisali na nekoj drugoj temi, valjda u film cafeu. A ako je ovaj prvi film sličan, radije ne bih potrošila još 2 sata svog vremena na to.

A čini mi se da svi mislite da je distopijska pretpostavka nezaobilazna. Zanimljivo.
[/quote]
911 Mysteries Part 1 , se samo bavi (koliko se secam) bliznakinjama, i dkazivanju da nisu mogli avijoni i vatra da ih sruse.
Nekosta te nista da pogledas. Pridji filmu bez predrasuda, i onda razmisli. Pa nije na kraj sveta cuti drugacije misljenje. Sa njime se onda slozis ili ne slozis. Inokom nista. Moja filozofija je izmedju ostalog da ne postoji u medijima i politici istina. Uvek je neki oblik interesa.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 23 upita.