SF tim
* 15.11.2019. 04:05:30
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Nove tehologije, špijuniranje i još ponešto  (Pročitano 32270 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +80/-9
Starost: 61
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« Odgovor #30 poslato: 06.08.2008. 17:36:49 »

Ahahaa, ovo se zove manipulacija muškim delom populacije. smeh
Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
Glorija
Superbaba

predsednik

Ugled: +60/-2
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #31 poslato: 06.08.2008. 17:55:19 »

Confused Setih se priče (Sirius ?), mislim da se zove "Pritisnite ENTER". Vijetnamski veteran i azijatkinja - stručnjak za kompjutere se upoznaju kad umire njegov komšija. Na kraju ispada da je kvantitet prešao u kvalitet i SVI kompovi su se povezali i postali svesni. Tip završi kidajući sve kablove pa čak i vodovod vraćajući se u kameno doba  Laughing Tada mi bilo smešno ...ali juče odgledah prilog: Internet preko struje: Uljlučite spravu u utičnicu i sve utičnice u krugu 300 metara u koje uključite komp imaju da vam obezbede Internet ???? Shocked Ona sprava sa manjim protokom ima ulaze za 4 aparata.
Kod:
www.interfejs.tv
Da zanemarimo što komšija dobija Net za džaba, kako sakriti nešto kad je moguće da neko samo uključi komp na utičnicu u vašoj blizini i umrežen je sa vašim kompom, a možda i sa štampačem, kamerom,...
Istorijski, ljudi su se razvijali prema samima sebi.Tj. da ne budu samo delić plemena ili naroda već jedinke i jedinstvene osobe sa velikom težnjom da sebi obezbede privatnost. Šta sad ? Kamere na javnim mestima, podaci dostupni sa čipa lične karte, registracija na Netu, .... Mogu da nas prate u stopu. (Gledam svoju kamericu - hvata me paranoja  grrr )
Sačuvana

Bog čuva budale !
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 50
Van mreže

« Odgovor #32 poslato: 06.08.2008. 18:12:15 »

Tehnolosko pracenje svih stanovnika jedne zemlje/planete/ nikad nece biti moguce bez neke centralne AI ili da svakome od nas dodele jednu osobu za taj posao.

Onda, zasto bi neko nadzirao kompletno stanovnistvo? Koji bi to bili motivi?
Razumem pracenje osumnjicenih (cak i u klonjari, koliko tariguza (wc papira) potrose....

Da se to zaista desi nekada, da budemo svi pod udio vizuelnom prismotrom, mi bi to znali.
Toliko posla zahteva i mnogo angazovanja sredstava i osoblja i to bi procurelo.

Onda, ako svi znamo da smo praceni, doslo bi do pobune, kad tada...

Zakljucujem da to nikad ne bi moglo biti. Mogu biti samo pokusaji toga, ali da se ostvari kao neumitna sudbina covecanstva, bogme nikad.

Tenutno citam roman "Dve Zemlje" od Roberta Sojera, u kom se opisuje paralelni svet u kom zive nasi neandertalci.

Oni imaju od rodjenja u ruci ugradjenog "pratioca" koji je mala Ai...a i samim tim sve vase kretanje belezi.
Time je iskljucen svaki zlocin, ili pokusaj istoga.

Samo po tom modelu bi se moglo primeniti pracenje.,..u interesu pravde i mirnog zivota.
A trenutno, savremeno nadziranje individue nosi zakljucak da je ista individua kriva ko kriva drina, i samim tim je cini kao "zver u kavezu" pod uslovom da je svesna da je prate....

Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #33 poslato: 06.08.2008. 19:06:03 »

Ahahaa, ovo se zove manipulacija muškim delom populacije. smeh

Evo da ne bude da diskriminišem ženski rod.   Very Happy

Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #34 poslato: 06.08.2008. 20:15:27 »

Ne znam uopste sta vidite u tom Vin Dizel-u....Ima sise (izvinite, al adekvatnijeg izraza nemam) ko moja baba, a intelekt ...uh, kako da se izrazim..evo vako..Mr Bruce Lee bi mu mogao mogao drzati katedru o antropologiji i devijacijama u istoj ciji je on produkt.

Sto jest, jest, ima celavu glavu (verovatno nema kose, pa brije tintaru), zivi na steroidima i ostalim srnjima koje ce mu organizam unistiti i uzima privatne casove o izrazavanju i kako se viljuska drzi....

SmileSmileSmile

SmileSmile
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #35 poslato: 06.08.2008. 20:21:51 »

a intelekt ...uh, kako da se izrazim..

Intelekt? A šta će mu intelekt? Ili, da preformulišem, šta će meni njegov intelekt? Hoću reći, kad bi me zatvorio sa njim u nasamo u sobu sigurno mu ne bih pričala o Hegelu.  Very Happy Very Happy Very Happy

(pa makar me gledali svi špijuni ovog sveta. ovo čisto da ostanem u temi)

P.S. steroidi, plastika, silikon, sve mu to dodje na isto. Znaš ono..."kupio sam sebi plastičnu lutku, da mi zameni tebe...draga". I isto je tako za jednokratnu upotrebu.  Very Happy
« Poslednja izmena: 06.08.2008. 20:24:08 od svetlost lutalica » Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #36 poslato: 06.08.2008. 21:04:55 »

Ne mogu da verujem sta moje oci citaju.. SmileSmile

Pa mislis li ti da je to- to?

Aj da ja "privedem" Pitoviu Andjelinu....sta ta tuka zna ista sto mene interesuje?
Samim tim bi dobila "dvojku" ...Koja god nije upoznata sa enterijerom Rame, ima tiket za vazdusnu komoru...u jednom pravcu.. SmileSmileSmile

Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Van mreže

« Odgovor #37 poslato: 06.08.2008. 21:18:55 »

Citat

Vidiš, to zavisi od toga šta podrazumevaš pod "tim".  Laughing

(joj što spamujem sama sebi temu, čudo jedno. Very Happy)
Sačuvana
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Ugled: +8/-0
Van mreže

« Odgovor #38 poslato: 06.08.2008. 21:37:31 »

Aj da ja "privedem" Pitoviu Andjelinu....sta ta tuka zna ista sto mene interesuje?
Samim tim bi dobila "dvojku" ...Koja god nije upoznata sa enterijerom Rame, ima tiket za vazdusnu komoru...u jednom pravcu.. SmileSmileSmile

hahahahahahaha
sal sal samo ti trazi neku koja zna unutrasnjost rame a kad naidje andjelija ti je posalji kod mene

citao sam  da je ljubitelj   udri
« Poslednja izmena: 06.08.2008. 21:40:05 od yugo 45 » Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
'(__)' help him achieve world domination
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #39 poslato: 06.08.2008. 21:46:39 »

Ma kad je dernek, nek i hala (wc) gori.. SmileSmile

Fizicka zadovoljstva se jako lako nalaze uovde.. (od kako sam solo, privodio sam sve redom, navise one konobarice iz mojih birtija) al sada vidim svog jada tu....umislile neku ozbiljnu veu sa mnom..hahahha....

Elem, klinac hahaha....zovu me, salju sms-ove ko mutave, dolaze mi na radno mesto...da se postidim, jebte....

A ni JEDNA, ali NIJEDNA nije pokazala barem interesa za moju ljubav ka SF-u, za moje ceste odlaske u biblioteku i za net.

A ja tim tukama laprdam o mojoj volji pisanja fantasticnih prica. o nasem sajtu i blagotvornog uticaja sf-a na populaciju....o biblioteci i poredjenju iste kao da smo u zemlji cuda, a mi svi Alise....

I onda ti meni o Hegelu (tako smo zvali naseg razrednog, bio profesor marksizma) i onom maloumnom Vin Dizelu... SmileSmileSmile
Sačuvana

Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #40 poslato: 06.08.2008. 21:47:57 »

Sa zadovoljstvom cu da je siljnem, ali nakon moje edukacije i instrukcije...ima Andja da upozna zvezde svemira, a ne samo Rame... SmileSmile

hahahahahahaha
sal sal samo ti trazi neku koja zna unutrasnjost rame a kad naidje andjelija ti je posalji kod mene

citao sam  da je ljubitelj   udri

Sačuvana

yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #41 poslato: 06.08.2008. 21:49:21 »

hahahahhahaha nasmejaste me oboje
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #42 poslato: 06.08.2008. 21:56:49 »

kad smo vec kod pracenja
murija ima tako jak operativni centar da sve vaznije delove grada nadgleda i pokriva sa kamerama
jbg veliki brat je davno stigao u srbiju ali mi smo takvi kakvi smo i dopustamo im to da nas nadgledaju kao čoban stoku
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Van mreže

« Odgovor #43 poslato: 06.08.2008. 22:09:01 »

Sad se ja nasmejah ko mutav...cuj nasa murija ima sredstva za pracenje...hahhaahhaha

Pa navuci fantomku i odradi menjacnicu....evo im Q sto ce te indefikovati.

Cesljace baze prestupnika, od laufera ce dobiti info ko je potrosio i tako...i to se zovu operativna saznanja..

Onda privode sve redom iz kartoteke i obave info razgovor....

Nakon par samara i pendreka svako peva kao slavuj.
I sto zna, a i sto pretpostavlja

Znam tu proceduru, jako dobro (primenjivao je kao pandur od '92 do dejtona) SmileSmile u Srpskom Sarajevu
Sačuvana

yugo 45
>>dolazi tihi>>
admiral flote

Van mreže

« Odgovor #44 poslato: 06.08.2008. 22:32:03 »

Sad se ja nasmejah ko mutav...cuj nasa murija ima sredstva za pracenje...hahhaahhaha

Pa navuci fantomku i odradi menjacnicu....evo im Q sto ce te indefikovati.

Cesljace baze prestupnika, od laufera ce dobiti info ko je potrosio i tako...i to se zovu operativna saznanja..

Onda privode sve redom iz kartoteke i obave info razgovor....

Nakon par samara i pendreka svako peva kao slavuj.
I sto zna, a i sto pretpostavlja

Znam tu proceduru, jako dobro (primenjivao je kao pandur od '92 do dejtona) SmileSmile u Srpskom Sarajevu

ja ti kazem dA  je grad pokriven kamerama  ti mozes da se smejes kolko hoces
kreni autom od centra prema novom i samo te gledaju i smeju ti se
mozes da im bezis kolko hoces
Sačuvana

(\_/) copy the bunny
(0.o) into you're sign
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.026 sekundi sa 23 upita.