SF tim
* 24.10.2017. 13:25:44
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1] 2 3 ... 31   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Obaveštenja, novosti na forumu  (Pročitano 95345 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Ugled: +77/-9
Starost: 59
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 13.12.2006. 00:02:37 »

Ovde će biti postavljana obaveštenja o svim promenama na forumu koje se tiču njegovog funkcionisanja i organizacije.
« Poslednja izmena: 26.11.2010. 02:03:08 od dan555 » Sačuvana

Čoveče, pazi da ne ideš mali ispod zvezda! pozdrav
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 17.01.2007. 18:14:30 »

Zahvaljujući dogovoru o saradnji sa Absonic-om, adminom S foruma http://www.thesforum.net , u forumu "SF za dž. - Download" biće postavljani linkovi za preuzimanje SF filmova i serija.
Link za Sforum je postavljen i na Portal u "Links" blok.
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 29.01.2007. 00:08:41 »

Preveo sam deo foruma koji su dodali modovi i sada bi korisnici koji su postavili srpski, latinica (serbian) u svom profilu, trebalo da vide samo srpski, osim nekih engleskih reči na Portalu, koje još nisam pronašao gde su u skriptu foruma.

Neka vas ne buni što sada u profilu, u padajućem meniju ima i serbian0 i serbian, prvi je prethodni folder (delimično preveden), koji sam ostavio za slučaj da novi nije dobar.

Ako primetite neku grešku ili nepreveden deo, recite mi ovde. (na portalu nije prevedeno: u Vestima:  Read Full , View Comments, Post your comment;  u Statistika bloku: within xxx topics; i u Traži: Advanced Search).
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Ugled: +31/-5
Starost: 63
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 29.01.2007. 11:23:59 »

Evo, odmah ispod ove poruke piše Sortiraj po: Post Time

Q. Dozvoljava li PHPBB promjenu grafičkih elemenata? Bilo bi lijepo napraviti i novu dugmad (jest da je to ogroman posao jer to treba odraditi za svaki skin posebno).
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 29.01.2007. 16:22:07 »

Da, znam za taj Post time, a na ćirilici sam napisao još gore: Пост тиме Laughing (doduše, nisam još prebacio ćirilicu ovde). U sortiranju za pretragu ima još neprevedenih elemenata, ali nisam našao gde se nalaze, da ih prevedem.
Problem mi je što ne znam kako da prevedem Post time, a da bude dovoljno kratko. Ne može: Vreme postavljanja poruke, predugo je.

Sve može da se menja. Imam psd fajl za neke dugmiće i njih ću preraditi kada stignem.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 29.01.2007. 17:16:06 »

Samo umjesto "Post Time" napišeš  "Vremenu"
Trebalo bi da je jasno na šta se misli.
Sačuvana

Čovek se ne bori s rupom iskopanom na pogrešnom mestu, nego s budalama koje su je iskopale. Rupu jednostavno zatrpava.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 30.01.2007. 00:57:20 »

Prebacio sam prevode i za latinicu i za ćirilicu.
Našao sam i gde su oni pojmovi za portal, ali ne znam zašto mi i dalje ostaju na engleskom.  Sad
Ostalo je sigurno još po nešto, ali nadam se da to neće smetati previše.
Nešto ne može da se poveže sa izborom jezika u profilu, kao Add image to post u prozoru za pisanje poruka.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 30.01.2007. 11:47:15 »

Sreo sam se s tim problemom kod IPB. Ne znam kako je to realizovano u phpBB ali kod IPB "kompletan" jezički dio smješten je u bazu IBF_LANG i odatle se pozivaju pojedini elementi, samo što se na forumeru ne može pristupiti toj bazi niti pridružiti druga baza sa prevedenim tekstovima, nažalost, pa sam morao mijenjati tekstove u samom kodu zamjenjujući pozive teksta iz baze <ibf_lang_xxxx> doslovnim tekstom. Zašto kažem "kompletan" a ne kompletan. Zato što postoje neki dijelovi koji nisu u bazi (ja sam našao 3) već su vezani za pozive nekih java skripti pa ako promijenim tekst ta skripta više ne radi.
Svi slučajevi koje sam pronašao (a ima ih vjerovatno još) vezani su za prikaz nekih podataka kao što je recimo broj novih poruka, pa ako to prevedem pojavi se prevedeni tekst ali se broj ne pokazuje Laughing
Sačuvana

garwor
Speed King

predsednik

Ugled: +17/-2
Starost: 40
Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 30.01.2007. 15:41:10 »

to resi tako sto ces u kodu aplikacije izmeniti argument funkcije za prevod, tako da ne uzima broj poruka neko samo text. Tj, mozes li da menjas kod?
Sačuvana

Bolje biti tezak covek nego laka zena.

Sve su zivotinje jednake, samo su neke jednakije.
MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 30.01.2007. 15:50:48 »

U taj dio ne mogu, nažalost. Kod je samo djelimično vidljiv administratoru. Vidim da se neke funkcije pozivaju ali njih ne mogu pronaći pa mislim da ima dijelova koda koji su nam nevidljivi. Poslaću ti jedno parče da vidiš kako to izgleda (samo da to pronađem).
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 30.01.2007. 16:06:07 »

U phpBB-u sve je u "language" fajlu, u kom svaki jezik ima svoj fajl. Ali, portal je dodao svoj "lang" fajl u "block" folder, koji je takođe dodao, a ja sam to tek kasnije otkrio.
Zbunjujuće je što portal veći deo teksta u blokovima sa strana uzima iz phpBB-ovog "lang" fajla, a samo ponešto iz svog, pa u istom bloku mogu da budu i engleski i srpski.
Takođe, to sam juče otkrio, jezik na portalu ne zavisi od podešavanja korisnika, nego se prikazuje predefinisan jezik, a nama je to engleski (za sada). Videću da u engleski folder stavim srpski prevod i tako ga "zeznem".
Sačuvana

dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 30.01.2007. 17:02:38 »

Upravo sam pogledao u bazi podataka koliko članova koristi srpski.
Ispada da sam sve ovo radio samo za nas 6-oro, 4-oro koristi latinicu a 2-oje ćirilicu. Sad
Da bih video koliko ih je uopšte nešto menjalo u svom profilu, pogledao sam broj postova i avatara. Od 45 registrovanih 1 je anonimus (gosti), 1 je moj test korisnik, 5 su botovi, ostaje 38. Od njih je ava stavilo 21. Bez posta je čak 16. Crying or Very sad  Crying or Very sad
Svoj skin izabralo je samo 7-oro  Sad  , i to subSilver 2, CHStar 2, Aqua 2 i subBlack 1. Iz ovoga se vidi koliko je značajan "default" skin, moraću da ga doradim, da ne ličimo na druge forume.
Pretpostaviću (mrzi me da gledam baš sve) da je 21 korisnik menjao barem nešto u svom profilu. To znači da je svega 28% izabralo srpski jezik. Rolling Eyes
Sačuvana

Miki 13991
Vitez Gondora

kopilot

Ugled: +1/-0
Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 30.01.2007. 19:53:36 »

Ја сам један који користи ћирилицу Very Happy Ко је други Very Happy А ја сам тек јуче променио скин, мрзело ме је да чекам да се учитава, а овај на ком сам сада је ФАНТАСТИЧАН Very Happy
Sačuvana

Доме доме, међу звездама,
где светови плешу, слободни.
И.А.
dan555
Kosmozamlata

predsednik

Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 30.01.2007. 21:02:54 »

Nisam gledao ko ima koji skin, samo sam prebrojao koliko ih je promenjeno (u bazi podataka, za svakoga, u tom polju je broj izabranog skina). Pretpostavljam da je Kuli, on jedini ima nik na ćirilici.
Sačuvana

MasterYoda
Jedi Council Member

predsednik

Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 30.01.2007. 23:03:42 »

Pu, ja spadam u sve kategorije osim ćirilice. Ne da imam nešto protiv iste, samo sam navikao na latinicu na kompu pa, kad pređem na ćirilicu, често ми се дешава да забрлјам са лј (љ) или скенјам са нј (њ) па послије морам да се враћам i ispravljam, a to mi onda prekine tok misli pa ne znam šta sam počeo ni šta sam htjeo reći.

A baš mi se sviđa ovo zvjezdano nebo u skinu koji sam odabrao (sad nemam pojma kako se zove a mrzi me da otvaram profil).
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 31   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2017. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.135 sekundi sa 43 upita.