SF tim
* 18.08.2019. 21:50:20
napredna pretraga  
Dobro došli, Gost. Molimo vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti: Fan forum SF fanova. Smile

Portal   Forum   Pomoć Pretraga Igre Prijavljivanje Registracija  
Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Uvodna rec  (Pročitano 3802 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Slike: moj album
Pol: Muškarac
Van mreže

« poslato: 24.07.2008. 00:07:18 »

Ovu mini storiju sam napisao inspirisan nemilim dogadjajima oko uvodne reci za osmi broj Vektora.
Naime, Miss Pix je napisala uvodnu rec, a nekim clanovima tima je ona bila nejasna, i malo po malo doslo je do razlicitih misljenja oko toga.
Kako sta i zasto ostaju unutrasnje stvari tima

Ova mala pricica je moj nacin resavanja svadja i sukoba .....

"They can be only one", povikase svo troje sf timovaca, dok su ulazili u vazdusnu komoru hiperkocke.

Kocka, lebdeci onako tamna i hladna na kraju poznate vaseljene, nije nicim odavala da se njoj vodila borba titana.

Jedini nagovestaj da se u drevnom artefaktu nesto zbiva, je flotila brodova razmestena oko kocke.
Signalna svetla koja su treperila u raznim bojama na krajevima i vrhovima nadsvetlosnih letelica su unela dasak zivota u ovaj deo zaboravljenog svemira.

Na svakoj oplati ponaosob mocnih brodova je stajala jedinstvena oznaka sf tima.

Radio cutnju, izazvanoj napetoscu i iscekivanjem, je prekinuo brod tim-a sa imenom SuzanK
"Cini mi se da neko fali"

"Mda, fali Mr Sal.."
odjeknuo je odgovor sa broda "Speed King"..

"Pa gde je on u ovom vaznom trenutku..."
Zapitala se roboticarka, vise za sebe, dok je napeto posmatrala 3d panele koji su pokrivali svaki deo unutrasnjosti hiperkocke.

"Zadnje sto sam cula je to da ga Borgovi jure po kvadrantu, kao opet ih je nesto izvarao..."
oglasilo se kroz audio sisteme svih okupljenih brodova tim-a.

"Odakle ti ta informacija, Svelosti?"
zapitala je roboticarka, dok joj je droid posluzivao omiljeni koktel u komandnom centru njenog broda

"Projurio je warpom 7,5 kraj mene nedavno, i sem pozdrava nije nista vise rekao..slabio je signal..Malo za tim, tri borg kocke su protutnjale kraj mene, mislim da im se opasno zamerio..."
Odgovorila je Svetlost, lutajuci pogledom po svojim panelima trazeci titane po bezbrojnim sobama hiperkocke

"Ma izvuci ce se on, nije mu to prvi put...."
zaculo se se broda "Speed King"

Nakon te kratke razmene kriptovanih poruka, opet je zavladao muk u komunikacijama.
Svi su napeto trazili po svojim panelima troje clanova tima.

Tu tisinu, koja je trajala kao vecnost, je prekinuo poznati glas
"Pozdrav tim-u, napravite mi malo mesta oko kocke i oslobodite prostora. Izvinjavam se na kasnjenju."

"Pa gde si ti Mr Sal" upita Svetlost, i dalje lutajuci pogledom po 3d panelima.

"Imao sam male, kako da kazem, neprilike.."

"Sa Borgovima? " nasmejala se roboticarka...

"Ma da, prodao sam im u pretplati milion primeraka novog Vektora, a isti nisu jos dobili...cak su skontali da se V deli besplatno po galaksiji...."

"Ccccc"..."Eh, Mr Sal"..."Hahahah"....su bili komentari ostalih clanova tim-a ...

"Pa gde su vise ono troje" ? Izgubio je strpljene Mr Garw sa stardestroyera Speed King.

"Ukljucite kanal 221, i ubacite kod 88822882 za enkripciju"
seretski se cerekao Mr Sal...

Na svim panelima sf tim flote se ukazao isti prizor.
Velika dvorana u sred hiperkocke je bila ukusno ukrasena, sve sa balonima, light show-om i osvetljenoj bini.
Na sredini dvorane je bio postavljen ogroman sto sa udobnim foteljama oko njega.

Svedjanke-replikanti su uzurbano unosile buradi sa pivom, bacali meso na ogromne rostilje i okretale raznjeve.

Druga grupa ruskinja-replikanata je punila par dzakuzija vodom i postavljala ogroman projektor sa platnom na binu.

"Sta je sad ovo?" su bili komentari skoro svih clanova tima.
Audio poruke su se prepletale kao paukova mreza preko flote tim-a.

"Ovo sam organizovao od love koju sam pokupio od Borgova, da se malo zezamo i opustimo...na kraju krajeva, na nasem delu tere je leto, a i sezona je odmora. Doneo sam i najnovije sci-fi, fantasy i horor filmove..."
izustio je Mr Sal, odgovarajuci istovremeno na bezbrojna pitanja, cudjenja i neverice....

"Dobro, a gde su Miss Pix, Master Yoda i Mr Dan?. Kako mozes na dernek misliti u ovakom kriznom trenutku za sf tim dok se oni unutra bore do zadnjeg daha?"
Mr Sal-u nije promakao prekor u glasu koji je stigao sa broda "Speed King"

"Usmerite senzore na onaj tamni ugao iza bazena sa skakaonicom...e tu, bas tako...." odgovorio je Mr Sal sa svoje Klingonske ratne ptice "Asteroid Surfer"

Prizor koji su svi timovci videli na svojim panelima svojih brodova ih je ostavio bez daha i otvorenih usta.

Za sankom u uglu dvorane, Miss Pix, Master Yoda i Mr Dan su se grohotom smejali, ispijajuci velike krigle piva i grickajuci pileca krilca.

Iznenada, svo troje je pogledalo pravo u panele i pocese mahati.

"Ej, teleportujte se ovamo, ovde je zurka" cuo se glas Miss Pix.
"Ako imate teleportere" dodade Mr Dan...

Opet se grohotom nasmejase samo njima znanoj fori sa teleporterima

"Resili smo spor u milisekundi, kad nas je Mr Sal uputio u ovu dvoranu uzivanja koju je unapred spremio..."

"Zar smo se ikada i svadjali?" pitala je Miss Pix, ozbiljnog lica.
Svo troje se zagledase i ponovo prasnuse u smeh.

Mr Sal se zadnji teleportovao na hiperkocku. Pobrinuo se da maskira sve brodove tim-a, zakljucao vrata i uskocio u teleporter.

Dva dana posle, tri ogromne Borg kocke su polako prolazile kraj hiperkocke.

Deseti od Osmero je podneo izvestaj kraljici:
"Nasi vanbrodski audio senzori hvataju zvucne talase u otvorenom svemiru iz pravca drevnog i napustenog artefakta hiperkocka"

"To ne moze biti. Zvuk se ne prostire kroz vakum"
odgovorila je kraljica metalnim, autoritativnim glasom sa visokog prestola u centru komandne prostorije najvece Borg kocke.

"Nasi senzori ne grese, izvolite poslusati"
Kraljica je ukljucila audio sistem na sva tri broda u trenu kada je Dzej dosao do refrena "Koji je to ritam, ritam da te pitam"

Svih deset hiljada Borgova istovremeno je pokrilo usi, ali prekasno.
Grozota narodnjaka im je sprzilo sve celije u organizmu.
Svi Borgovi su popadali mrtvi.
Nakon toga, Ceca sa "Dragane Moj" je izazvala termonuklearnu eksploziju u sve tri Borg kocke.

A dernek unutar hiperkocke se nastavlja.....

The HAPPY end..
« Poslednja izmena: 24.07.2008. 00:37:08 od Sal » Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
SuzanKalvin
Robopsiholog

predsednik

Ugled: +11/-0
Starost: 42
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 24.07.2008. 07:03:03 »

Ekstra je.
Sačuvana

svetlost lutalica
Bene Gesserit

predsednik

Ugled: +60/-2
Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 24.07.2008. 07:34:57 »

Laughing

Super je.
Sačuvana
elite
Still Shaper

predsednik

Ugled: +32/-3
Starost: 63
Pol: Žena
Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 24.07.2008. 07:50:40 »

Bas je dobra   smeh
Sačuvana
Sal
Banovan korisnik
predsednik

Ugled: +28/-10
Starost: 49
Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 24.07.2008. 16:42:51 »

Hvala, hvala...cvece, sampanjac i ruskinje (orginalne, ne replikante) prosledite u moju garderobu..... SmileSmileSmile

Salu na stranu, zezanje pred sebe.
Nadam se da je jasna poruka ove mini storije.
Sačuvana

...We'd better get back, 'cause it'll be dark soon, and they mostly come at night... mostly...
NaraYan
Archmage

predsednik

Ugled: +21/-1
Starost: 37
Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 24.07.2008. 18:18:59 »

Itekako jasna. Very Happy
Sačuvana

Samo Shrajk Srbiju Spashava
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

Šema sajta  ◊   SF Vektor  ◊   TV program  ◊   Periodni sistem NF

Pravilnik  ◊   SF kviz  ◊   NF na Krstarici  ◊   SF filmovi  ◊   Bibliografije

Kopirajt © 2006-2019. SF tim. Sva prava zadržana.
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines | Mapa foruma | Arhiva | wap2 Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 23 upita.